Neler Yeni

Çözüldü✓ ASUS DUAL RTX 3070 OC İlk Açılışta Gelen Bip Sesleri ve Bozuk Görüntü

spack

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
SAMET ÜN
Arkadaşlar Ekran Kartını 1 hafta önce aldım. Ve taktıktan hemen sonra ilk açılışta anakart üzerindeki post ledleri vga ya geldiği an 4 kısa bip sesi geliyor ve sonra tek kısa bip şeklinde pc açılıyor .her şey normal. Oyunlarda ve yaptığım stress testlerinde hiç bir sorun yok .Ama pc yi kapatıp ertesi gün açtığımda ekranda yatay akordiyon şeklinde hareketli çizgiler beliriyor.Ekran kartı belli bir sıcaklığa gelince yaklaşık 5dk sonra tamamen kayboluyor.Yalnızca kart soğukken yapıyor bunu .Normal ve yükte kullanımda hiçbir sorun yok. Anakart Bios güncel .Ekran kartını ve bütün parçaları söküp taktım. Cmos sıfırladım.Fakat sonuç değişmedi.Farklı ekran kartı taktığımda sorun yok. Yazılımsal mıdır ? Başka yapabileceğim bir şey varmı? Ya da direkt servise mi götürmeliyim. Aklıma başka bir şey gelmedi.Farklı fikirleri olanlar varsa yazarsa sevinirim.Teşekkürler

Anakart gigabyte aorus pro z390 + i7 9700K
PSU Fsp hydro g 750w 80+ gold

Sorunu ait görsel de ekledim .Dediğim gibi bu görüntü ekran kartı belli bir sıcaklığa gelince yavaş yavaş tamamen kayboluyor

Ekler

• IMG_7401.jpg
    IMG_7401.jpg
    486.1 KB · Hit: 107

Chapin

80+ Silver
Konuyu okumadım bile ama büyük ihtimalle dönüştürücü var. Doğru mu?

spack

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
SAMET ÜN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır arada hiç bir şey yok .Hatta Paugge marka display port kablo var. Ayrıca 4 kısa bip bildiğim kadarıyla times hatası ama sonrasında bilgisayarın sorunsuz açılması enteresan.

manhat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
hakan polat
Yüksek ihtimal ile ekran kartı sorunlu olabilir. garantiye gönderin.

Prof ESL

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Arkadaşlar Ekran Kartını 1 hafta önce aldım. Ve taktıktan hemen sonra ilk açılışta anakart üzerindeki post ledleri vga ya geldiği an 4 kısa bip sesi geliyor ve sonra tek kısa bip şeklinde PC açılıyor .her şey normal. Oyunlarda ve yaptığım stress testlerinde hiç bir sorun yok .Ama PC yi kapatıp ertesi gün açtığımda ekranda yatay akordiyon şeklinde hareketli çizgiler beliriyor.Ekran kartı belli bir sıcaklığa gelince yaklaşık 5dk sonra tamamen kayboluyor.Yalnızca kart soğukken yapıyor bunu .Normal ve yükte kullanımda hiçbir sorun yok. Anakart Bios güncel .Ekran kartını ve bütün parçaları söküp taktım. Cmos sıfırladım.Fakat sonuç değişmedi.Farklı ekran kartı taktığımda sorun yok. Yazılımsal mıdır ? Başka yapabileceğim bir şey varmı? Ya da direkt servise mi götürmeliyim. Aklıma başka bir şey gelmedi.Farklı fikirleri olanlar varsa yazarsa sevinirim.Teşekkürler

Anakart gigabyte aorus pro z390 + i7 9700K
PSU Fsp hydro g 750w 80+ gold

Sorunu ait görsel de ekledim .Dediğim gibi bu görüntü ekran kartı belli bir sıcaklığa gelince yavaş yavaş tamamen kayboluyor
Bu nvidia'da bozdu ya :(

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,205
İsim
Berkecan Ergin
Aynı kart bende var böyle sorun yok. İade yapıp yenisini isteyin bence

spack

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
SAMET ÜN
Aynı kart bende var böyle sorun yok. İade yapıp yenisini isteyin bence

Ben de öyle düşündüm fakat satıcıyı aradığımda stok olmadığını ve tedarik için yılbaşından sonrasına kadar beklersiniz cevabını alınca vazgeçtim açıkcası.Yılbaşına kadar bu şekilde idare etmeyi düşünüyorum.Malum pandemi ve stok sorunları yüzünden beklemek istemiyorum.

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,205
İsim
Berkecan Ergin
Ben de öyle düşündüm fakat satıcıyı aradığımda stok olmadığını ve tedarik için yılbaşından sonrasına kadar beklersiniz cevabını alınca vazgeçtim açıkcası.Yılbaşına kadar bu şekilde idare etmeyi düşünüyorum.Malum pandemi ve stok sorunları yüzünden beklemek istemiyorum.
Ayıptır sorması nereden aldınız ve ne kadara aldınız?

spack

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
SAMET ÜN
Ayıptır sorması nereden aldınız ve ne kadara aldınız?

Elden kapalı kutu aldım 6400 TL ye faturası vs. mevcut olarak. Kutuyu ben açtım. Alan kişide internet mağazasından almış

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Ekran kartı sorunlu, garantiye gönderin. Eski ekran kartında oluyor muydu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Olay Görüntüleyici'sinde hata gözüküyor mu?

spack

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
SAMET ÜN
Mesaj otomatik birleştirildi:

Olay Görüntüleyici'sinde hata gözüküyor mu?

Eski ekran kartıyla böyle bir sorun yaşamadım .Hatta farklı ekran kartı ile deneme şansımda oldu. Olay görüntüleyicisinde bununla ilgili bir hata yok . İşin ilginç yanı oyunlarda ve stress testlerinde hiçbir sorun yok.Acaba soğuk lehim gibi olabilir mi ?

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Eski ekran kartıyla böyle bir sorun yaşamadım .Hatta farklı ekran kartı ile deneme şansımda oldu. Olay görüntüleyicisinde bununla ilgili bir hata yok . İşin ilginç yanı oyunlarda ve stress testlerinde hiçbir sorun yok.Acaba soğuk lehim gibi olabilir mi ?
Olabilir ama garantisi varsa içini açmayı tavsiye etmem.

spack

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
SAMET ÜN
Olabilir ama garantisi varsa içini açmayı tavsiye etmem.

Yok içini açmam ama zaten şuan servise götürsem değişim kararı çıksa bile stok sorunu yüzünden yılbaşı sonrası diyolar. O yüzden stoklar oturana kadar bu şekilde idare etmeyi düşünüyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
968,176
Üyeler
153,011
Son üye
Pozisyoncu
Top Bottom