Neler Yeni

Asus GTX 1660s Ekran kartından gelen garip ses

Huseyinatik

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
Hüseyin Atik
Önceki ekran kartımı sorunlu olduğu için 5,6 gün önce THH kararı ile 'Asus daul evo GTX 1660 Süper' ile değiştirdim. Kasaya ilk taktığımda hiçbir sorun yoktu fakat sonra fark ettim ki videodaki gibi ekran kartı bilgisayarı ilk açtığımda garip bir şekilde titriyor ve yüksek bir ses çıkarıyor. Bilgisayar ilk açıldığında fanlar %100 dönüyor biliyorum fakat böyle bir cızırtı çıkarmasının normal olduğunu düşünmüyorum. Çünkü kasayı yatay pozisyona getirip bilgisayarı açtığımda bu sorun ortadan kalkıyor. Bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar? Lütfen bilgisi olanlar yardım etsin.

Video:
Mesaj otomatik birleştirildi:

up up up

AneX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,180
İsim
THEY CALL ME ANEX
Önceki ekran kartımı sorunlu olduğu için 5,6 gün önce THH kararı ile 'Asus daul evo GTX 1660 Süper' ile değiştirdim. Kasaya ilk taktığımda hiçbir sorun yoktu fakat sonra fark ettim ki videodaki gibi ekran kartı bilgisayarı ilk açtığımda garip bir şekilde titriyor ve yüksek bir ses çıkarıyor. Bilgisayar ilk açıldığında fanlar %100 dönüyor biliyorum fakat böyle bir cızırtı çıkarmasının normal olduğunu düşünmüyorum. Çünkü kasayı yatay pozisyona getirip bilgisayarı açtığımda bu sorun ortadan kalkıyor. Bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar? Lütfen bilgisi olanlar yardım etsin.

Video:

up up up
kablo felan takılıyor sesi gibi

AneX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,180
İsim
THEY CALL ME ANEX
Hocam kontrol ettim kablo değmiyor
eğer mümkünse doğru taktığınızdan emin olun ve garantisi varmıdır

Video:

up up up
https://forum.donanimarsivi.com/kon...i-sirada-suertuenme-tarzi-ses-cikiyor.133799/ buda asus allah allah

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,388
İsim
Hakanbey
Soğutucunun karta takılan kablosu sıcaktan bazen gevşeyip fana değebiliyor kartı komple söküp fan kablosunu kontrol edin.

Logithx

80+ Bronze
Fanlar çalıştıktan sonra duruyor oyuna girdiğinde fanlar tekrar çalışmaya başlayınca yine aynı ses oluyormu eğer aynı ses oluyorsa fandan kaynaklı düşük devirde başlarken fan göbeğinde titreme olur yüksek devire çıkınca ses kesilir..

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
951,680
Üyeler
149,958
Son üye
Sons
Top Bottom