Neler Yeni

Yardım ASUS LAPTOP 3 KERE SERVİSE GİTMESİNE RAĞMEN ÇÖZÜLEMEYEN FPS DROP

heroner95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre
2021 Asus marka G712LWS-EV028 model (https://kelaptop.com/en/asus-rog-strix-g17-g712lws-ev028-gaming) cihazımda donanım yükseltmesi yaptırdıktan (https://www.teknobiyotik.com/samsung-970-evo-plus-1-tb-3500-3300-mb-s-nvme-m-2-ssd-mz-v7s1t0bw.html) ve (https://www.teknobiyotik.com/kingst...z-cl22-notebook-ram-bellek-kvr32s22s8-16.html) ve termal macunu servis tarafından yenilendikten sonra proje ve oyun oynama esnasında FPS drop olmaya başladı. Yetkili Servise 3 kez gönderdim totalde 3000 tl para verdim servise çöpe gitti hepsi, 1. de termal macunu değiştirmişler sadece sorunum çözülmedi, 2. de termal macun yenilendi yine format atılıp test yapıldı çözülmedi 3. de ise termal macun yenilendi ve fanları değişti ama yine sorun çözülmedi. Artık çıldırmak ve kafayı yemek üzereyim, yetkili servis bile bir şey yapamadı çok para döktüm yeni cihaz da alamam. SSD FPS drop yapar mı, FPS dropu nasıl çözerim. Yardım edin Allah Rızası İçin.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,273
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Asus güç elektroniği dersini güzel almadığı için bu sorunu yaşıyorsunuz.
Çözümü kolay.

Armoury create üzerindne DynamicBoost özelliğini kapatacaksınız. Ayrıca cihazın fan çıkışları düzgün değil. O yüzden alacaksınız elinize çekici ve düz tornavidayı, Alt kapağı kıracaksınız. Kapaktan geçen hava direkt olarak fana gidecek.

heroner95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Asus güç elektroniği dersini güzel almadığı için bu sorunu yaşıyorsunuz.
Çözümü kolay.

Armoury create üzerindne DynamicBoost özelliğini kapatacaksınız. Ayrıca cihazın fan çıkışları düzgün değil. O yüzden alacaksınız elinize çekici ve düz tornavidayı, Alt kapağı kıracaksınız. Kapaktan geçen hava direkt olarak fana gidecek.
Hocam Max 90 larda oluyor oyundayken laptop. Önceden de böyleydi ama FPS drop olmuyordu. Instagram'da gördüğüm özel bir servise sordum """Merhaba iyi günler fps drop sorunu ekran kartından kaynaklanmaktadır . Bilgisayar görüntü kesmeden işleme alınmaz. İlerleyen zamanlar görüntüyü kesecek yada kod43 hatası verecektir o zaman işleme alınması uygun olur"""" dedi. Hiçbir şey anlamadım. Cevabınız için teşekkür ederim ayrıca.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,273
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Hocam Max 90 larda oluyor oyundayken laptop. Önceden de böyleydi ama FPS drop olmuyordu. Instagram'da gördüğüm özel bir servise sordum """Merhaba iyi günler fps drop sorunu ekran kartından kaynaklanmaktadır . Bilgisayar görüntü kesmeden işleme alınmaz. İlerleyen zamanlar görüntüyü kesecek yada kod43 hatası verecektir o zaman işleme alınması uygun olur"""" dedi. Hiçbir şey anlamadım. Cevabınız için teşekkür ederim ayrıca.
Ekran kartın yanarsa kod 43 alırsın. Çünkü kullanılamaz duruma gelir.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,273
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Armoury crate de bulamadım nvidia control panelde var diyorlar ama 3d ayarlar altında yok hocam
Bende AC kullanmıyorum. Ghelper kullanıyorum.

heroner95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre
Bende AC kullanmıyorum. Ghelper kullanıyorum.
Hocam şimdi baktım da CPU 778, GPU 450 mHz ye düşüyor anlık, 5-10 sn boyunca dalgalanma oluyor sonra düzeliyor. Aslında frekansta sorun varmış. Aynı sebeplerden dolayı mı olur?

Ekler

• IMG-20230728-WA0068.jpg
    IMG-20230728-WA0068.jpg
    140.9 KB · Hit: 32

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,273
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Hocam şimdi baktım da CPU 778, GPU 450 mHz ye düşüyor anlık, 5-10 sn boyunca dalgalanma oluyor sonra düzeliyor. Aslında frekansta sorun varmış. Aynı sebeplerden dolayı mı olur?
bak şimdi.

Mesaj otomatik birleştirildi:

:D hepsi böyle işe yaramaz, mühendislik hatası pc ler.

Dediğim gibi Dynamic Boostu kapatman gerek. Bir de kasayı delmen gerek ısınmayı çözmek için.

heroner95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre
bak şimdi.

:D hepsi böyle işe yaramaz, mühendislik hatası pc ler.

Dediğim gibi Dynamic Boostu kapatman gerek. Bir de kasayı delmen gerek ısınmayı çözmek için.
Hocam eline emeğine sağlık dynamic boostu nasıl kapatacağım peki ? Adaptör hayvan gibi çok ısındı zamanında, adaptör değiştirsem bende sorunu çözebilir miyim ?

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,273
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,273
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Altta alüminyum soğutucu var hocam, plastik kasa sorunu için ne yapabiliriz ?
Dediğim gibi kırıp fan için yer açmak lazım. Fanları dışarıdan direkt görebiliyor olman lazım.

sende plastik kasa fanın üstünü tamemn kapatıyor.

heroner95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre
Alıntıyı görüntüle

senin kasa da soğutma sıkıntılı. Alttaki plastik kasa fanları engelliyor aşırı dert.
Hocam benim PC de sadece bu seçenekler var :/
Alıntıyı görüntüle

senin kasa da soğutma sıkıntılı. Alttaki plastik kasa fanları engelliyor aşırı dert.
Hocam bende sizdeki gibi sekmeler gelmiyor :/

Ekler

• 111111111111111111111.jpg
    111111111111111111111.jpg
    101.2 KB · Hit: 30
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,246
Üyeler
153,520