Neler Yeni

Asus Malzeme İsrafı Dual ve Phoenix serisi

BeKo'O

80+ Silver
Şu iki seriyi kullanıp özellikle uzun vadede ısınma sorunu yaşamayan görmedim (benim gözlemlerim doğrultusunda).Belki eski kartlarda tamam ama yeni dönem için yemez artık. Özelliklede şu Asusun hala daha 3060'ta bile Phoenix model çıkarma istikrarı beni parçalıyor artık... Çıkarma kardeşim çıkarma RTX3060 Phoenix diye bir saçmalık olmamalı, insanlar sırf birkaç lira daha az verip kart alacak diye bu saçmalığı devam ettirme. Belkide Piyasadaki en kaliteli en köklü markalardan biri olan Asusun bunu devam ettirmesini doğru bulmuyorum. Dual serisi de daha güçlü grafik belleğinin üstüne aynı soğutma bloğunu koyup piyasaya sürmekten ibaret, artık 2021 yılına geldik canavar gibi kartlar çıkıyor artık yapma bunu Asus nolur, bu insanların sadece kısa vadede ceplerini rahatlatıp uzun vadede ceplerini yakmalarına sebebiyet veriyor başka bir şey değil... Benim düşüncelerim bunlar, yanlış düşündüğümü düşünüyorsanız belirtebilirsiniz ama ben bu saçmalığı artık kesinlikle desteklemiyorum. Her karta Phoenix her karta bir Dual model... 3070'e de Phoenix çıkaracaklar diye korkmuştum. Eğerki linçleyecekseniz hiç yazmayın ya da hatalı olduğum noktaları söyleyin. Ben alınmayı sevmem hatalarımın bana karşı söylenip ders çıkarmaktan hoşlanırım ki zaten hiç bilgim olmadığı bir şey hakkında da bir şeyler söylemekten kaçınırım bunu da buraya not edeyim.

Son düzenleme:

BeKo'O

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam undervoltlu 80 dereceyi geçen hiç bir kart görmedim. 500 cebimde kalır phoenix alırım uv yaparım bence mantıklı.
O da bir fikir ama aynı şekil, 10 bin vereceğime 11 bin verir sağlam soğutmalı alırım, o seviyede bir kart alıyorsam UV yapmak istemem kartı bütün potansiyeli ile kullanmak isterim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
222
İsim
Darth Vader

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,277
İsim
Mert Metshi
O da bir fikir ama aynı şekil, 10 bin vereceğime 11 bin verir sağlam soğutmalı alırım, o seviyede bir kart alıyorsam UV yapmak istemem kartı bütün potansiyeli ile kullanmak isterim.
Hocam iki tane ekran kartı kullandım ikisinde de uv+oc vardı. Stok ayarlardan daha serindi ve daha çok fps alıyordum

500 için zevkimin içine s...mam.
Zevkle ne alakası var? İkisi de aynı kart.

BeKo'O

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bizim durum biraz kötü 500 TL çok para. 5 aydır 50 liraya macun almak istiyorum paraya kıyamıyorum.
Hocam bende de durum aynı evet ama şimdi daha düşük seviyeli-bütçeli kartlardan bahsediyorsak evet biz onlara muhtacız maalesef ben biraz daha üst segmentlerden bahsediyorum. Ben 1 sene önce sistem toplarken 1500-1600'e 1650S alamadım hiç para arttıramadım Phoenix 1650 falan alacaktım 1300 civarına (almadım bu arada) keşke herkesin maddi durumu olsa ama bu ülkede böyle geçiniyoruz yapıcak bir şey yok

Kazmacı basi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Bütçe sıkıntılıysa alınabilir, oc + uv ile sorun çözülür diye düşünüyorum veya sadece uv, pek bi' bilgim yok. 20** ve 30** serisi phoenix'lerden pek haberim yok ama benim 1650 Super phoenix 80 dereceyi geçmiyor.

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
Asus Dual bir nebze daha iyi ama phoenix serisi ciddi anlamda israf benim için.

asus dual alır undervolt fln yaparım da Phoenix çekilmez dert.

Düşük seviye ürünlerde tamam ama üst seviye ürünler olması saçmalık.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Phoneix ile rog arasında 500 varsa verilir. Ama phoneix ile dual arasında 500 verilmez onun hakkı 150 200 dür. Phoneix ile tuf arasında 300 350 falan iyidir. Daha fazlaları verilmez

Top Bottom