Neler Yeni

Yardım Asus PRIME B450M-K Anakart bios update sorunu

nickpsd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Osman Efe Akın
Merhaba değerli forum üyeleri. 12 Ocak 2021 tarihinde Asus PRIME B450M-K anakartıma bios update geldiğini gördüm ve anakartın internet üzerinden kendi biosunu kendi yüklemesini istedim. Bios güncellemesi bittiği zaman sistemi yeniden başlattı ve ekran gelmedi. Açtım her şeyi denedim ve açılmadı,ekran kartımda da sorun olmadığını farkettim. Anakartı Asus a yolladım ve nasıl yolladıysam ellemeden tekrar yolladılar. 3 kere oldu bu 4.5 ay geçti hala uğraşıyorum. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim, güncellemeyi yaparken de Abdullah abi'nin videosunu izleyerek yaptım. Yardımcı olursanız sevinirim.
İşlemci: AMD Ryzen 3500X
Ekran Kartı: Asus RX580 OC 8GB
Ram: Biostar 3000mhz (2x8) 16GB
SSD: Biostar 480gb

Son düzenleme:

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Bilgisayar kapalı iken elektrik akımı şalterden kesip görselde ki işaretli yere tornavida ile dokunur musunuz? 10 saniye;
1618132183228.png

Bu işlem sizin BIOS'unuzu sıfırlayacaktır.

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Aynı anakarttan bende videoyu izleyerek internet üzerinden bios gğncellemiştim bende sorun olmamıştı. Sorun bios sürümünde olabilir mi

nickpsd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Osman Efe Akın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayar kapalı iken elektrik akımı şalterden kesip görselde ki işaretli yere tornavida ile dokunur musunuz? 10 saniye;
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
maalesef olmadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı anakarttan bende videoyu izleyerek internet üzerinden bios gğncellemiştim bende sorun olmamıştı. Sorun bios sürümünde olabilir mi
eski bios sürümüm 2006 ydı

Bios pilini çıkararak da bios sıfırlanmaz mı ?
bios pilini bozulduğu gün yaptım hayır olmadı

güncelliceğim sürümü hatırlamıyorum

Son düzenleme:
Top Bottom