Neler Yeni

Asus ROG Crosshair X670E Extreme sorunları

Oddo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Osman delil
İlgilendiği Kategoriler
HARDWARE
Asus ROG Crosshair X670E Extreme sorunlarını çözemedik.
Aslında Asus tarafından da kabul edilen bi BİOS sorunu mevcut biliyordum ama geçmişte kaldı diye düşünüyordum. Yeni sistem kurduk. Windows kurdurmadı, 3.denemede kurdu. masa üstü görmeden yarım kaldı. bir türlü tamamlayamadık. BİOS güncelledik. başarılı bir şekilde güncellemesine rağmen ekran vermedi. saatler sürdü. clear cmos. tekrar bios. clear cmos tekrar bios. 5 defa falan. en son DP yerine HDMİ kablo ile (ne alakaysa daha önce başka bir PC'de yaşamıştık, oradan aklımıza geldi. ondan mıydı denk mi geldi bilemedim) görüntü aldık. bios. windows. chipset güncelleme. neyse sonunda sağlıklı bir şekilde tamamladık. 2 ssd vardı birini görmüyordu. anakartın alt tarafından bulunan SSD girişlerinden 1i (sol üstteki samsung pro 2tb) görüyor. sağdaki (kimgston fury 1 tb ) görmedi. yerini değiştirdik. anakrtla gelen SSD dongle'a taktık. SSD gördü ve sağlıklı çalışıyor. bir sorun bu. Bios ve windows güncelleme kurulum falan onları saymazsak genel olarak anakartla ilgili sorunlar şunlar;

1- PC prize takıldığında ya da kapalıyken PSUdan güç verir vermez kendiliğinden açılıyor.
2- Psu'dan ya da düğmeden fark etmeksizin açılırken 30+ saniye Memory Test yapıyor (anakart üstündeki ufak ekranda yazıyor) memory testi tamamladıktan sonra rog logosu vs açılış normal. ama toplamda 30-40 saniyeden aşağı sürmüyor.
3- Sağ alttaki SSD slotu ssd görmüyor.
ucuza aldığım sistemde kafama göre çözüm arayabiliyorum. bu sistemde bu riske giremiyorum. önce soralım dedim.
Bu sorunları geçmişte yaşamış ya da bilgisi olan kardeşleri bekliyorum. ( Enteresan bi vaka belki ilgini çeker @Abdullah Hacıgül )
Şimdiden teşekkürler

Sistem Bileşenleri

7800x3d
x670e extreme
gigbyte 4090
msi 1200w psu
samsung 2tb 980 pro
16+16 32 gb 6000mhz cl30 gskill (sitesinden uyumluluk listesinden seçerek aldım)
ryujin 360 II
9 lianli sl120 uni

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
954,497
Üyeler
150,497
Son üye
Rank1kata
Top Bottom