Neler Yeni

Öneri Asus Rog G16 Işık Sızması

Raktar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Baran
Dün aldığım bilgisayarımda fotoğrafta göründüğü gibi ışık sızması var. Gündüzleri dikkat etmediğim sürece fark edilmiyor. Ama akşamları özellikle siyah bir arka plan varsa çok bariz fark ediliyor. Sizce Asus garanti kapsamına sokar mı (çok kişiye olumsuz yanıt dönmüşler). Bu durumu yaşayan süreçten bahseder ise mutlu olurum. Hevesim kursağımda kaldı gibi bir şey oldu. İyi forumlar.

Ekler

• IMG_20231001_215248.jpg
    IMG_20231001_215248.jpg
    287.4 KB · Hit: 66

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
596
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Dün aldığım bilgisayarımda fotoğrafta göründüğü gibi ışık sızması var. Gündüzleri dikkat etmediğim sürece fark edilmiyor. Ama akşamları özellikle siyah bir arka plan varsa çok bariz fark ediliyor. Sizce Asus garanti kapsamına sokar mı (çok kişiye olumsuz yanıt dönmüşler). Bu durumu yaşayan süreçten bahseder ise mutlu olurum. Hevesim kursağımda kaldı gibi bir şey oldu. İyi forumlar.
Bu bir sorun değil. Bendeki Asus Laptopta da var. Çoğu monitörde de var. Olmama olasılığı daha düşük. Simsiyaha yakın panel zaten yok (10 tanede 1 tane anca gelir IPS lerde şansın varsa). Oled alman lazım o zaman. Onda da yanma sorunu vs oluyor. Ortalarda yokmuş senin yine. Ben laptop kapağını elimle tutuyorum hafif bastırmama göre de ışık sızması değişiyor.

Ayrıca 9bin tl ye monitör aldım 1080p onda vardı iade etmiştim ölü pixel de olduğu için. Daha sonra 3500tl ye bir monitör aldım onda çıkmadı ne ölü pixel ne ışık sızması (1.5 senede aldığım 5.monitördü düşün hepsinde vardı farklı markalarda) :) Kalite veya pahalı olma model vs hiçbiri farketmiyor bu konuda. Tamamen şans.

Raktar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Baran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu bir sorun değil. Bendeki Asus Laptopta da var. Çoğu monitörde de var. Olmama olasılığı daha düşük. Simsiyaha yakın panel zaten yok (10 tanede 1 tane anca gelir IPS lerde şansın varsa). Oled alman lazım o zaman. Onda da yanma sorunu vs oluyor. Ortalarda yokmuş senin yine. Ben laptop kapağını elimle tutuyorum hafif bastırmama göre de ışık sızması değişiyor.

Ayrıca 9bin TL ye monitör aldım 1080p onda vardı iade etmiştim ölü pixel de olduğu için. Daha sonra 3500tl ye bir monitör aldım onda çıkmadı ne ölü pixel ne ışık sızması (1.5 senede aldığım 5.monitördü düşün hepsinde vardı farklı markalarda) :) Kalite veya pahalı olma model vs hiçbiri farketmiyor bu konuda. Tamamen şans.
Çok saçma standartların böyle olması ama yapacak bir şey yok sanırım. Şansıma küstüm :)

Koraybaba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
394
İsim
Koray Somuncu
Bu normal olur az var zaten bi sorun yaratmaz

vesali85

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
111
İsim
Vesalius
ips panelde ışık sızması normal bir durum. aynı laptop marka ve modelinde üründen ürüne daha çok veya daha az olabilmekle birlikte tamamında ışık sızması vardır. Bazıları o kadar azdır ki fark edilmez. Bazıları ise ortalamaya oranla daha çoktur rahatsız dahi edebilir. Bu tip durumlarda cidden sizi rahatsız ediyorsa 14 günlük cayma hakkını geçirmeden sebep göstermeksizin ürünü iade edin. 14 günü geçirdikten sonra işiniz çok zor. Online alım yaptıysanız ürünü derhal iade edin ancak yeni alacağınız ürünün daha fazla ışık sızması yapma ihtimalini de düşünün. Eğer ortalama altı ışık sızması bulana kadar iade ederim derseniz şansınıza göre 3-5 iade sonunda istediğiniz ürünü yakalayabilirsiniz. Hiç uğraşamam diyorsanız Oled almanız gerekecek..

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,886
İsim
Bilal Tepe
2 adet g16 geçti elime 2 sindede vardı laptop ekranlarında çok ust düzel harici hepsinde var bu sorun ...

Top Bottom