Neler Yeni

ASUS ROG STRIX B650-A / MSI X670E Gaming / ASROCK B650E Steel Legend

sartan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
kemal
Arkadaşlar merhaba, beyaz sistem toplayacağımdan ötürü başlıktaki 3 anakart arasında kaldım. Aslında araştırma yaptım. fiyatları 10 bin tl civarında 3 kartında. vrm özelliklerinin önemli olduğunu öğrendim bu konuda da bilgilerinizi paylaşmanızı rica ederim.
MSI vrm 17 faz 80A SPS
ASUS VRM 14 faz 60A
ASROCK 19 faz 60A DrMOS

Sanırım 3 anakartta da gen 5 teknolojisi var diye biliyorum. m.2 ler ve ekran kartı için gen5 desteği 3 anakartta da vardır değil mi ?
Sadece Asus rog da -PCIEX16_2 (4x4), M.2_3 (4x4) ile bant genişliğini paylaşır; birini kullanmak diğerini devre dışı bırakır. bu şekilde bir açıklama bulmuştum. bu sanırım ekran kartı slotu değil bir altaki slot değil mi ? bu konuda da yardımlarınızı rica ederim.

MSI 7800 mhz / 192 GB
ASROCK 6600 mhz / 128 GB
ASUS 6400 MHZ / 128 GB
hepsi yeterli gözüküyor 6000 hızlık ram bile yeterli bence.

son olarak ses kartlarında sanırım en iyisi ASUS'un yanlış bilmiyorsam.
MSI ALC897 - ASROCK ALC897 - ASUS ALC4080 şeklinde.

300 - 500 tl lik farklar önemli değil beyaz anakart istediğim için. Gigabyte görünüş olarak güzel fakat yazılım olarak çok beğenilmiyor zaten stoklarda yok. Yukarda belirttiğim konular ve sizin düşüncelerinizi belirtmenizi rica edeceğim. Hangisi tercih edilmeli oyun bilgisayarı için kullanılacak. Daha başka hangi konulara dikkat etmemiz gerekiyor ?

ThE LoSt

80+ Silver
Arkadaşlar merhaba, beyaz sistem toplayacağımdan ötürü başlıktaki 3 anakart arasında kaldım. Aslında araştırma yaptım. fiyatları 10 bin tl civarında 3 kartında. vrm özelliklerinin önemli olduğunu öğrendim bu konuda da bilgilerinizi paylaşmanızı rica ederim.
MSI vrm 17 faz 80A SPS
ASUS VRM 14 faz 60A
ASROCK 19 faz 60A DrMOS

Sanırım 3 anakartta da gen 5 teknolojisi var diye biliyorum. m.2 ler ve ekran kartı için gen5 desteği 3 anakartta da vardır değil mi ?
Sadece Asus rog da -PCIEX16_2 (4x4), M.2_3 (4x4) ile bant genişliğini paylaşır; birini kullanmak diğerini devre dışı bırakır. bu şekilde bir açıklama bulmuştum. bu sanırım ekran kartı slotu değil bir altaki slot değil mi ? bu konuda da yardımlarınızı rica ederim.

MSI 7800 mhz / 192 GB
ASROCK 6600 mhz / 128 GB
ASUS 6400 MHZ / 128 GB
hepsi yeterli gözüküyor 6000 hızlık ram bile yeterli bence.

son olarak ses kartlarında sanırım en iyisi ASUS'un yanlış bilmiyorsam.
MSI ALC897 - ASROCK ALC897 - ASUS ALC4080 şeklinde.

300 - 500 tl lik farklar önemli değil beyaz anakart istediğim için. Gigabyte görünüş olarak güzel fakat yazılım olarak çok beğenilmiyor zaten stoklarda yok. Yukarda belirttiğim konular ve sizin düşüncelerinizi belirtmenizi rica edeceğim. Hangisi tercih edilmeli oyun bilgisayarı için kullanılacak. Daha başka hangi konulara dikkat etmemiz gerekiyor ?
Bu seviye kartlar vrm konusunda sıkıntı yaratacak kartlar değildir 7950x gibi devasa işlemcileri dahi düşük vrm ısıları ile ayakta tutabilirler bu aşama da x670 yongaya gerek yok en ucuz beyaz tema b650 işinizi fazlasıyla görecektir tercihinizi 9k fiyatı ile Rog A modelden yana kullanabilirsiniz hatta Asrock Pro RS model de 8500 TL bandına güzel bir alternatif olacaktır güç beslemesi ve vrm ısıları iddialıdır.

sartan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
kemal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu seviye kartlar vrm konusunda sıkıntı yaratacak kartlar değildir 7950x gibi devasa işlemcileri dahi düşük vrm ısıları ile ayakta tutabilirler bu aşama da x670 yongaya gerek yok en ucuz beyaz tema b650 işinizi fazlasıyla görecektir tercihinizi 9k fiyatı ile Rog A modelden yana kullanabilirsiniz hatta Asrock Pro RS model de 8500 TL bandına güzel bir alternatif olacaktır güç beslemesi ve vrm ısıları iddialıdır.
Teşekkürler cevabınız için, sanırım ekran kartı için PCIe 5.0 sadece asus kartta yok fakat daha uzun süreler ekran kartları bunu tam performans kullanamayacak gibi gözüküyor. Doğrusu bildiğim kadarıyla ssd lerde henüz gen 5 teknolojisini karşılayamıyor. Bu durumda en uygunu ASUS gözüküyor dediğiniz gibi. Önerdiğiniz modeli incelememiştim bakacağım bir ara.

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,078
İsim
Emir
Teşekkürler cevabınız için, sanırım ekran kartı için PCIe 5.0 sadece asus kartta yok fakat daha uzun süreler ekran kartları bunu tam performans kullanamayacak gibi gözüküyor. Doğrusu bildiğim kadarıyla ssd lerde henüz gen 5 teknolojisini karşılayamıyor. Bu durumda en uygunu ASUS gözüküyor dediğiniz gibi. Önerdiğiniz modeli incelememiştim bakacağım bir ara.
anakart bu güzel bir alternatif.

quistin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
383
İsim
Fırat divitci

sartan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
kemal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bem bunu kullanıyorum memnunum. Ekran kartı ve 1 ssd'de pcie 5.0 var. 4 m.2 slotu var. Widi 6e ve bluetooth 5.0. vrm'ler de güzel. Fiyatı güzel.
Şefim beyaz anakart bakıyorum. Beyaz sistem topluyorum, yinede teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

anakart bu güzel bir alternatif.
Teşekkürler, hem bios güncelleme ve kolaylığı açısından hemde ses kartları açısından Asus - Msi - ASrock anakartlardan hangisini tercih edersiniz?

Son düzenleme:

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,078
İsim
Emir
Şefim beyaz anakart bakıyorum. Beyaz sistem topluyorum, yinede teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkürler, hem bios güncelleme ve kolaylığı açısından hemde ses kartları açısından Asus - Msi - ASrock anakartlardan hangisini tercih edersiniz?
Ses kartı açısından asus daha iyi dedniz.Fakat öyle aman aman fark olabileceğini sanmıyorum.O yüzden hangisini istersenız onu alın.7950x3d gibi işlemci kullanmayacaksanız çok fark etmeyecek.Cevabınıza gelirsek ben msi alırdım aşhsen

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
953,596
Üyeler
150,311
Son üye
kegejk
Top Bottom