Neler Yeni

❌İndirim Bitti! ASUS ROG STRIX G15 (6800H-3060) 28.000TL

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Evet bendeki cihazda Mux yok. 12599a Muxlu o zaman zaten hiç yoktu 18 aşağısına bile yoktu diye hatırlıyorum :/ Soğutma performansı kıyaslamalarını paylaştığım sitede yapmışlar. Bir tık iyileşme var ama aradaki fiyat farkı uçurum tabi (bir de diğer kıyaslamadaki modellerin soğutma performansları daha iyi gibi) :) Gerçi benim 2021 modelin benzeri 4800h 3050ti olanlar bile (Paneli biraz daha iyi olan gerisi aynı) 22 23 bin civarına satılıyor hala güncel olarak satılıyor. Buna bile Rog diye para verenler var. Onun yerine Acer 3060 lı bir laptop almak daha mantıklı. 2022 kasa bir tık daha iyileşmiş evet ama Ramler ne alemde acaba :) Genelde Asus pc lerde takılan ramlerde performans sorunu olduğu da söyleniyordu. Alanlar Ramleri değiştiriyor ve %20 30 daha fazla performans alıyordu. Yani evet 2022 model alınır bir model dediğiniz gibi. Ama satıcı amazon veya hepsiburada veya güzel bir indirim görürsem ancak o zaman alırım artık Asus Rog modelini. +not Coil whine sorunu son yıllarda gerçekten çok fazla olmaya başladı Asus ürünlerinde Ekran kartlarında da, laptoplarda da.

Bu ara monitörüm, 2 tane laptobum Asus :) Vivobook var 2 ekranlı mesela bir de. Onda da coil whine var. 8265u işlemci var. Isınınca hemen throttle oluyor performans düşüyor :) artık pek Asus almayı düşünmüyorum. Bir de en büyük sorun Asus'ta Teknik servis. Gerçekten inanılmaz şikayetler var. Ben sorunoldu mu açıp kendim tamir ediyorum. Göndersem çöp edip gönderecekler çünkü. Coil whine için göndersem, sorun yok diyip yollayacaklar ki , laptop yine gönderdiğimden daha bozulmuş gelecek. Asus sorumluluk kabul etmeyecek.

Ekran kartı bakıyorum bu aralar eski masaüstüm için onda ekran kartı olarak artık MSI, Gainward vs başka bir marka alırım ama Asus asla almam diye düşünüyorum. içinde MSI 750ti var şu an. işlemci 4790k overcloklu. indirimde bir tane 3060 yakalasam iyi olacak. Az darboğaz yapar ama olsun. (masaüstümdeki PSU da Asus Rog Strix 650watt gold, ondan bir şikayetim yok)
DDR4 için konuşursak Ryzen işlemcili çoğu laptopta yüksek tRFC sebebiyle RAM sıkıntısı vardı, buna Legion 5 ve 5 Pro da dahil. DDR5'ler ne durumda bilmiyorum biraz uzak kaldım laptop piyasasından ama DDR4 ile çok yakın performans verdiğini biliyorum. %20 %30 performans farkı DDR5 için diyorsanız onu bilmiyorum ama DDR4 için ortalama %8-%10 fark ettiriyordu.

Yeni Rog Strix'in bir diğer avantajı da pil süresi, 90Wh batarya 6800H ile birleşince oldukça yüksek pil süreleri sunuyor günlük kullanımda.

Maalesef teknik servisi kötü dediğiniz gibi. En kötü teknik servis Acer'de arkasından Asus geliyor bence. Keşke şu laptoplar Asus TR değil de global garantili olsa en azından içim rahat gönderirim servise. Sıvı metal değişimi için Asus TR'ye mecbur kalmak kötü. Sıvı metal değişimi sırasında laptopu bozup üstüne tamiri için müşteriden para isteyen bir servis.

onno92

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Onur
Lenovo iyi güzel de, ortada 2022 işlemcili bir model yok Lenovo'da.

Kartallar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
788
İsim
Kara Kartal
Bende Legion fanıyım zaten, Rog strix'in en iyisi olduğunu iddia etmiyorum. Ama Rog Strix olduğu için en iyisi olduğunu sanan çok, haklısınız. Düz Legion ile bunun arasında kalsam muhtemelen Rog Strix'i seçerdim fakat 5 Pro veya Legion 7 ile kıyaslarsak net Lenovo.

Sizin cihaz ile 2022 kasa arasında iç donanım olarak fark olması lazım. Mux+Optimus dışında soğutmada farklılık olması gerekiyor. Şuan araştırmaya vaktim yok fakat bakacağım bir ara.
Rog sersi Legion yanına yaklaşamaz Legion 1. sınıf ürün Rog serisi 3. sınıf ürün (monster, casper seviyesi) kalite yok
hatta bazı tulpar serisi rog serisinden çok daha iyi
Lenovo iyi güzel de, ortada 2022 işlemcili bir model yok Lenovo'da.
Lenovo legion (kral seri) serileri şubat ayının sonlarına doğru piyasa da olur

Lenovo Legion 5 Pro 16" 165Hz WQXGA IPS NVIDIA G-Sync 500 nits AMD Ryzen 7-6800H 16GB DDR5 RAM 1TB SSD RTX 3070 Ti 8GB GDDR6 TGP 140W Gaming Laptop 1599 dolar

RTX 3060 olan modeller 27 - 30 bin TL olur​

RTX 3070 Ti olan modeller 30 - 35 bin TL olur​

Son düzenleme:

onno92

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Onur
Yukarıdaki arkadaş başka bir alemde yaşıyor, çok kafaya takmayın. Aynen kardeşim Legion 5 pro 3060 27k olacak.

Belli ki takıntılı bir arkadaş. Mesnetsiz yorumlar yapmaya da bayılıyor, bu boşluk neymiş para mı sokulacakmış vs. vs. Lenovo dışı her şey çöp sorarsan. Ben de abuk sabuk bir lenovo fotosu editlerdim ama vakit kaybı, uğraşılacak bi şey değil.

Lenovolar güzel aletler tabi, çıkmaz ayın son çarşambası uygun fiyata güncel konfigürasyonlu bir lenovo bulunursa alınır.

Top Bottom