Neler Yeni

Laptop fanını çıkarıp temizlemek

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Deniz Yakar
Merhabalar, MSI Alpha 17 laptopım son zamanlarda gereksiz ısınıyor ve bundan dolayı olduğunu düşünüyorum ki oyunlarda ekran kartına darboğaz yapıyor gibime geliyor.
Termal macun değiştirmekle düzelen bir şey olmadı, fanların dönen kısımlarında bir toz vs. yok ama çıkış kısımlarının çok toz tuttuğunu düşünüyorum ki oralar kapalı olduğu için göremiyorum.
Fanlar 6500 RPM civarlarındayken bile laptopın yan arka hava çıkışlarına elimi tuttuğumda sadece birazcık hava çıkışı olduğundan dolayı sıkıntının o olduğunu düşünüyorum.
Ancak fanların üzerinde 2şer çok küçücük(laptopın kasasındaki vidaların ortalama 1/4'ü kadar) 2 tane yıldız vida var. Umarım sökünce geri takabilirim ancak bunları söküp görmem lazım.
İnternetten tornavida seti alsam acaba onları açabilecek kadar küçük müdür diye emin olamıyorum. Yarın fotoğrafını atacağım. Tahmini olarak https://www.n11.com/urun/25-parca-m...-gozluk-saatci-tamir-43097647?magaza=depomega bu yeterli olur mu sizce?

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Serkan karakaya
Aynısını ben aldım 2 gün önce suan kargoda bekliyorum. İnşallah laptop için yeterli olur . Çünkü bi takima 500. 1000 TL vermek saçma geldi bana.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Deniz Yakar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynısını ben aldım 2 gün önce suan kargoda bekliyorum. İnşallah laptop için yeterli olur . Çünkü bi takima 500. 1000 TL vermek saçma geldi bana.
Hocam laptopın kapağını, içini açmak için falan büyük ihtimalle yeterli olur. Ama benim merak ettiğim fanın üstünde çok küçük yıldız vidalar var onlar için yeterli olur mu? Yarın bir hırdavatçıya götürüp bu vidanın daha küçüğü falan diye anlatmayı düşünüyorum.

Top Bottom