Neler Yeni

Yardım Asus Rog Strix G16 Işık Sızması

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Sabri Sarığolu
Yeni aldığım laptopun ekranın sol üst tarafındaki sızma koyu ya da siyah görsellerde çok az belli oluyor sizce garantiye vermeli miyim yoksa normal mi?
IMG_1261.jpeg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni aldığım laptopun ekranın sol üst tarafındaki sızma koyu ya da siyah görsellerde çok az belli oluyor sizce garantiye vermeli miyim yoksa normal mi?
IMG_1261.jpeg
Not: Ekran parlaklığı %100

Sofu_54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
Yunus Emre Sofuoğlu
İPS paneller için normal ancak bendeki cihazda bu kadar yok ki zaten bu garantiye girmiyor.

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,886
İsim
Bilal Tepe
Alıntıyı görüntüle

İnceleme yaptım konu açtım önceden 2 tane g16 aldım 2 Side ekranı böyleydi nebula ekran farkı knk

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,188
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Alıntıyı görüntüle

Işık sızması nın olduğu yerdeki çerçeveye bastırınca eğer ışık sızması azalıyorsa çok ince bir peçete parçasını içe iterek (kürdan ile) peçetenin sağladığı baskı ile parmağının yaptığı baskıyı sağlayarak kurtulabilirsin o sızmadan.

Ben tüm laptoplarımda öyle yaparak kurtuluyorum. Deneyebilirsin sende dilersen.

Ekranı silme yönün içerideki plakaları da esnettiğinden, mesela soldan sağa, yukarıdan aşağı, yuvarlak yaparak vsvs silerek de kurtulabilirsin bu sorundan.

Lcd katlamanlarının milimetrik kaymalarından kaynaklanıyor bu sorun.

Kandera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Fatih Fatih
@Ghost Warrior Bende G18 var. Bu kadar yok ama alt çerçevede var yani abartılacak bir durum yok. Garantilik bir durum da yok. Hatta güç kablosu takılı olmadığı zaman gece oyun oynarken ortam çok sessizse böyle inceden inceden sesler duyarsın bu da normal. Çok takıntı haline getirme.

@Ghost Warrior Bir de o kadar parlaklığı güneşin altında mı kullanacan reis ? Ben tepemde 4 lü kolon LED lamba açıkken bile %50 parlaklık + Gece modunda kullanıyorum fazla fazla yetiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Sabri Sarığolu
@Ghost Warrior Bende G18 var. Bu kadar yok ama alt çerçevede var yani abartılacak bir durum yok. Garantilik bir durum da yok. Hatta güç kablosu takılı olmadığı zaman gece oyun oynarken ortam çok sessizse böyle inceden inceden sesler duyarsın bu da normal. Çok takıntı haline getirme.

@Ghost Warrior Bir de o kadar parlaklığı güneşin altında mı kullanacan reis ? Ben tepemde 4 lü kolon LED lamba açıkken bile %50 parlaklık + Gece modunda kullanıyorum fazla fazla yetiyor.
hocam sızma anlaşılsın diye o kadar arttırdım normalde %40 ı geçmiyorum
Hocam inceden dediğiniz ses coil whine mı oluyor?

Işık sızması nın olduğu yerdeki çerçeveye bastırınca eğer ışık sızması azalıyorsa çok ince bir peçete parçasını içe iterek (kürdan ile) peçetenin sağladığı baskı ile parmağının yaptığı baskıyı sağlayarak kurtulabilirsin o sızmadan.

Ben tüm laptoplarımda öyle yaparak kurtuluyorum. Deneyebilirsin sende dilersen.

Ekranı silme yönün içerideki plakaları da esnettiğinden, mesela soldan sağa, yukarıdan aşağı, yuvarlak yaparak vsvs silerek de kurtulabilirsin bu sorundan.

Lcd katlamanlarının milimetrik kaymalarından kaynaklanıyor bu sorun.
önümüzde günlerde denerim hocam teşekkür ederim

Kandera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Fatih Fatih
hocam sızma anlaşılsın diye o kadar arttırdım normalde %40 ı geçmiyorum
Hocam inceden dediğiniz ses coil whine mı oluyor?
@Ghost Warrior Hayır cw gibi değil de şimdi bu makineler sıvı metal ile geliyor ve belli bir noktaya kadar fan açma gereği duymuyor ya. O fanı çalıştırdığı âna kadar işlemci belirli bir trafiği yönetmek durumunda kalıyor ve hâliyle az miktar zorlanıyor. Ama bu öyle sorun edilecek problem haline getirilecek bir durum değil. Dediğim gibi ben yapay zeka ile çalışıyorum senin böyle bir sorunun olmayabilir

@Ghost Warrior Karar yine de senin tabii ki ama bana sorarsan bu durumu düzeltmek için ekranı hiçbir şekilde bastırarak silme. Çünkü şuan bu haliyle sorunsuz kullanırsın ama o silme anında piksellere zarar verirsen bu sefer ölü piksel oluşur ve bu daha can sıkıcı bir durum. Peçete de sokma!

Son düzenleme:

Kandera

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Fatih Fatih
@Ghost Warrior Bak gece modunu kapatıp parlaklığı fulleyince telefonun kamerasına bende de aynı çıkıyor ama normal kullanımda bunu farketmiyorsun bile alışınca.
IMG_20231119_174618.jpg

Son düzenleme:
Top Bottom