Neler Yeni

Asus Rog Strix G16 Rtx 4070 Hakkında Sorusu olan varsa cevaplayabilirim

Soneliver

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emre
Hocam baya bir geç yazıyorum bende bu bilgisayarı almayı düşünüyorum da. Elinizdeki bilgisayarı nereden aldınız yardımcı olabilirseniz sevinirim. Coil whine ve ekrandan ışık sızması sorunuyla karsilasanlar olmuş beni baya bir ürküttü böyle sorunlar.
Hocam ben trendyoldan almıştım akakçeden bakın en ucuz hangi sitedeyse oradan alabilirsiniz ölü pixelle karşılaşmadım ben aynı şekilde coilwhine ile de karşılaşmadım cihazı alakı işte 1.5 ay oldu tıkırında hiçbir sorun yok

• Beğen
Reaksiyonlar: NaoP

Xef1ONYX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Gökalp Yentür
Hocam ben trendyoldan almıştım akakçeden bakın en ucuz hangi sitedeyse oradan alabilirsiniz ölü pixelle karşılaşmadım ben aynı şekilde coilwhine ile de karşılaşmadım cihazı alakı işte 1.5 ay oldu tıkırında hiçbir sorun yok
Toucpad plastik mi cam mı hocam?

Xef1ONYX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Gökalp Yentür
Camdan kastın numpad olarak kullanılabiliyormu diye soruyorsan hayır o özellik yok cihazda
Yok hocam malzemesini kastediyorum yani zamanla ortası parlamaması açısından sordum da nanoreview'de cam demişler.

Zeybek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Talha Zeybek
Omen 16 ile Bu laptop arasında kaldım fiyatları aynı HP işlemci olarak bir tık daha iyi hangisini tercih etmeliyim?

Soneliver

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emre
Omen 16 ile Bu laptop arasında kaldım fiyatları aynı HP işlemci olarak bir tık daha iyi hangisini tercih etmeliyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bende onunla arada kalmıştım asusun artılarını sayayım kasası daha premium ekranı daha iyi soputma yönünden daha iyi 3 fanlı sıvı metal var yazılımsal olarak daha iyi ve tasarım açısından daha iyi yinede sen bilirsin ama ben asusu tercih ettim hiçte keşke demedim aksine iyiki asus almışım diyorum

Zeybek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Talha Zeybek

Hocam bende onunla arada kalmıştım asusun artılarını sayayım kasası daha premium ekranı daha iyi soputma yönünden daha iyi 3 fanlı sıvı metal var yazılımsal olarak daha iyi ve tasarım açısından daha iyi yinede sen bilirsin ama ben asusu tercih ettim hiçte keşke demedim aksine iyiki asus almışım diyorum
Soğutma yönünden objektif olarak baktığımda 3 fanlı olmasına rağmen izlediğim testlerde omen daha soğuk çalışıyor. Ayrıca sıvı soğutma Gpu için geçerli ve 4080 laptoplara uygulandığı sitesinde belirtilmiş ekran olarakta ikisi 300 nit parlaklık veriyor Hz ve %srgbleri aynı, kasa kalitesine bir şey diyemem ikisini de yakından görmedim, tasarıma katılıyorum bence de Rog cidden o paranın hakkını veriyor ayrıca tavsiyelerin için teşekkürler fakat 55 bin liraya 32 gb ram olan versiyonunu alacağım üstüne peşin fiyatına 12 taksit imkanı sunuyor HP o yüzden tercihimi yaptım yani.

Ekler

• ESA.PNG
    ESA.PNG
    53.4 KB · Hit: 29

Soneliver

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emre
Soğutma yönünden objektif olarak baktığımda 3 fanlı olmasına rağmen izlediğim testlerde omen daha soğuk çalışıyor. Ayrıca sıvı soğutma Gpu için geçerli ve 4080 laptoplara uygulandığı sitesinde belirtilmiş ekran olarakta ikisi 300 nit parlaklık veriyor Hz ve %srgbleri aynı, kasa kalitesine bir şey diyemem ikisini de yakından görmedim, tasarıma katılıyorum bence de Rog cidden o paranın hakkını veriyor ayrıca tavsiyelerin için teşekkürler fakat 55 bin liraya 32 gb ram olan versiyonunu alacağım üstüne peşin fiyatına 12 taksit imkanı sunuyor HP o yüzden tercihimi yaptım yani.
Sana kalmış tabii ki ama bence değiştirlebilecek şeylere değilde değişmeyen şeylere odaklansan daha mantıklıydı ram dediğin para biriktirir alırsın ama diğerleri değişmez

Zeybek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Talha Zeybek
Sana kalmış tabii ki ama bence değiştirlebilecek şeylere değilde değişmeyen şeylere odaklansan daha mantıklıydı ram dediğin para biriktirir alırsın ama diğerleri değişmez
O yüzden omen alacağım zaten işlemcisi 2 performans çekirdeği daha fazla enerji olsa belki düşünürdüm ama performans çekirdeği olduğu için oyunlara direkt etki edecektir.

ekhasan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Hasan Hüseyin Ekici
Mehaba ben Asusun Rog Strix G16 Rtx4070 ve İ7 13650HX işlemcili laptopbunu aldım ve bir süredir kullanıyorum almayı düşünen sorusu olan varsa cevaplayabilirim
Kardeşim ben de aynı modelden aldım yeni fakat ben şöyle bir sorun fark ettim en azından bendekinde şu sorun var şarja Taktığım zaman Ethernet üzerinden internet bağlantı hızı aşırı şekilde düşüyor ya da kopuyor şarj fişini çektiğim zaman internet hız normale dönüyor sizdede de böyle bir sorun var mı. Windows 11 kurdum sitesinden de Driveları güncelledim

Mehaba ben Asusun Rog Strix G16 Rtx4070 ve İ7 13650HX işlemcili laptopbunu aldım ve bir süredir kullanıyorum almayı düşünen sorusu olan varsa

Kardeşim ben de aynı modelden aldım yeni fakat ben şöyle bir sorun fark ettim en azından bendekinde şu sorun var şarja Taktığım zaman Ethernet üzerinden internet bağlantı hızı aşırı şekilde düşüyor ya da kopuyor şarj fişini çektiğim zaman internet hız normale dönüyor sizdede de böyle bir sorun var mı. Windows 11 kurdum sitesinden de Driveları güncelledim
Bir denerseniz memnun kalırım iade etmek zorunda kalacağım yoksa çok zaman geçmeden

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Sabri Sarığolu
hocam tekrardan merhabalar . sonunda 4070 g16 elime geçti ve size bir kaç sorum olacaktı laptopla ilgili:
1. mux switch dediğimiz şey nedir nasıl açılır
2.nvidia control panelinden sadece rtx ekran kartını seçmemim laptopa zararı olur mu?
3. armory crate de fan modlarının üstünde bazen ünlem işareti oluyor nasıl çözebilirim?

Sofu_54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
148
İsim
Yunus Emre Sofuoğlu
hocam tekrardan merhabalar . sonunda 4070 g16 elime geçti ve size bir kaç sorum olacaktı laptopla ilgili:
1. mux switch dediğimiz şey nedir nasıl açılır
2.nvidia control panelinden sadece rtx ekran kartını seçmemim laptopa zararı olur mu?
3. armory crate de fan modlarının üstünde bazen ünlem işareti oluyor nasıl çözebilirim?
1. Armory crate üzerinden ultimate e aldığında.
2. Bu mux switch oluyor zaten her zaman onda tutma bataryan çok az gider.
3. Başka bir yerden işlem yaptığın işçin kontrolün armory cratede olmadığının işareti o.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Sabri Sarığolu
1. Armory crate üzerinden ultimate e aldığında.
2. Bu mux switch oluyor zaten her zaman onda tutma bataryan çok az gider.
3. Başka bir yerden işlem yaptığın işçin kontrolün armory cratede olmadığının işareti o.
1. hocam dün sadece ultimate alıp valorant denedim ve fps sınırı olmadan sabit 157 fps aldım bunun nedenini biliyor musunuz?
2. sadece rtx te tuttuğumda laptop fişe takılı olmadığında çalışmamış olmaz mı?
3. hocam ayarlardan pil tasarrufuyla ilgili bişey değiştirmiştimde sorun çıkarır mı?

Top Bottom