Neler Yeni

Asus Rog Strix Gaming Laptop Düşük Performans

alikzc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Hasan Ali Kuzucu
Merhabalar abilerim ablalarım 3-4 gün önce Vatan Bilgisayar'dan Asus Rog Strix Gaming Laptop aldım.Ancak dün Valorant oynarken oyuna aniden FPS Drop girmeye başladı ve bu durum benim canımı çok sıktı.Daha yeni alınan bir bilgisayar ve FPS Drop yiyorum.Aynı zamanda Valorant'da ayarlar en düşük veya en yüksekte hiç farketmiyor FPS'im hep aynı kalıyor 110-170 arası.GTX 1650Tİ İ5 10300H 16GB RAM özelliklerine sahip Lenovo Gaming Laptop ise Valorant'ı akıcı bir şekilde Drop girmeden rahat 200-240 FPS seviyelerinde en yüksekte oynatıyor.
Laptopun özellikleri : GTX 1660Tİ i7 10750h
8 GB RAM
NOT ; Sorunun ramden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.O kadar para verip performansının beklediğim gibi olmaması canımı sıktı iyice.
Not 2 ; Lütfen yardım edin kaç yıldan beri ilk kez zar zor bilgisayar aldık ve böyle bir sorunla karşılaşıyorum moralim çok bozuldu

Nachi

80+ Platinum
Merhabalar abilerim ablalarım 3-4 gün önce Vatan Bilgisayar'dan Asus Rog Strix Gaming Laptop aldım.Ancak dün Valorant oynarken oyuna aniden FPS Drop girmeye başladı ve bu durum benim canımı çok sıktı.Daha yeni alınan bir bilgisayar ve FPS Drop yiyorum.Aynı zamanda Valorant'da ayarlar en düşük veya en yüksekte hiç farketmiyor FPS'im hep aynı kalıyor 110-170 arası.GTX 1650Tİ İ5 10300H 16GB RAM özelliklerine sahip Lenovo Gaming Laptop ise Valorant'ı akıcı bir şekilde Drop girmeden rahat 200-240 FPS seviyelerinde en yüksekte oynatıyor.
Laptopun özellikleri : GTX 1660Tİ i7 10750h
8 GB RAM
NOT ; Sorunun ramden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.O kadar para verip performansının beklediğim gibi olmaması canımı sıktı iyice.
Not 2 ; Lütfen yardım edin kaç yıldan beri ilk kez zar zor bilgisayar aldık ve böyle bir sorunla karşılaşıyorum moralim çok bozuldu
Kesinlikle ramden kaynaklı. Ram modeline bakın ona göre 8gb daha uyumlu ram alın

alikzc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Hasan Ali Kuzucu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kesinlikle ramden kaynaklı. Ram modeline bakın ona göre 8gb daha uyumlu ram alın
Eminsiniz değil mi hocam? Paramın boşa gitmesini istemem ve fikirlerinizi önemsiyorum.

alikzc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Hasan Ali Kuzucu
teşekkürler bu arada valorant oyununda en yuksek ayarlarda da aynı fpsyi alıyorum en dusuktede 8 gb ram daha eklesem bu sorun çözülür mü? Ve msi afterburner ile ilgili sonuçları attim belki bakarsınız

Ekler

• IMG_20210204_124641.jpg
    IMG_20210204_124641.jpg
    2.2 MB · Hit: 46
  • IMG_20210204_094416.jpg
    IMG_20210204_094416.jpg
    2.5 MB · Hit: 48

alikzc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Hasan Ali Kuzucu
Bi ram modeli gösteren program vardı detay veriyordu onu yükleyip atarsanız fotosunu ona göre ram öneririm
cpu-z diye biliyorum sabah atabilirim ancak bilgisayarı kapadım ve asus model laptoplara kendimiz ram ekleyince garanti dışı kalıyor mu bilginiz var mı?

Nachi

80+ Platinum
cpu-z diye biliyorum sabah atabilirim ancak bilgisayarı kapadım ve asus model laptoplara kendimiz ram ekleyince garanti dışı kalıyor mu bilginiz var mı?
Bilmiyorum araştırın sorun servise fln.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asusu arayıp sorabilirsiniz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
970,978
Üyeler
153,481
Son üye
spxlty
Top Bottom