Neler Yeni

ASUS RX580 8 GB PC BAŞLADIGINDA % 53 DERECEDE BAŞLADI ACİL !

taro4128

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Tarık Yılmaz
Arkadaşlar asus rx 580 8 gb var pcyi 3 aydır kullanamıyorum net ve monitör gitti daha dün monitör geldi bağladım driver güncellemesi gelmişti güncelledim fakat haddinden fazla ısınıyor sogutması gayet yeterli ve oda sıcaklıgı yüksek seviyelerde değil normalde gördügüm değerleri görmüyordu pc açılırken %53 derecede açıldı ayarlardan fan açıp soguttum fakat tekrardan yükseldi % 35 e kadar düşüp 5 dk sonra %50 oldu driver ile alakalı mı sorun var yoksa nasıl bi yol izlemeyelim acil !

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,580
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
MSI afterburner'dan oyunda test edin. Yük altında test etmen lazım.

Vatulian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
827
İsim
Ege ÖZTABAK
%53 nasıl bir sıcaklık terimi bilmiyorum ancak rx sistemlerde 55 derece fanlar calismiyor iken gayet olası bir sıcaklık. 35 dereceye dusurmek icin fanlari calistirmak tercih meselesi tabi ama rx 580 icin bosta 45-55, yukteyken de 60-75 gayet makul sıcaklıklardır.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,377
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Bu sıcaklıklar çok da anormal değil ki hocam.

taro4128

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Tarık Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
55 derece
%53 nasıl bir sıcaklık terimi bilmiyorum ancak rx sistemlerde 55 derece fanlar calismiyor iken gayet olası bir sıcaklık. 35 dereceye dusurmek icin fanlari calistirmak tercih meselesi tabi ama rx 580 icin bosta 45-55, yukteyken de 60-75 gayet makul sıcaklıklardır.
Normalde boştayken googlede takılırken 29 30 32 35 dereceyi geçmeyen bir ekran kartı direk 53 derecede başlarsa normal değil gibi geliyor bana?
Mesaj otomatik birleştirildi:

%55 Ne ekran kartı kullanımımı 55 derecemi yoksa?
%55 derece

30 derecede gezen bir kart 50 derecede başlaması normal mi?

Vatulian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
827
İsim
Ege ÖZTABAK
55 derece

Normalde boştayken googlede takılırken 29 30 32 35 dereceyi geçmeyen bir ekran kartı direk 53 derecede başlarsa normal değil gibi geliyor bana?

%55 derece
30 derecelerde calisiyorken fanlariniz aktif olarak calisiyorlar mı ? Elinizde ust duzey sogutmali bir rx580 var ise (msi gaming x gibi) 55-60 dereceyi aşması dusundurebilir ama yine de riskli bir durum oluşturacağını sanmam.

taro4128

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Tarık Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
30 derecelerde calisiyorken fanlariniz aktif olarak calisiyorlar mı ? Elinizde ust duzey sogutmali bir rx580 var ise (msi gaming x gibi) 55-60 dereceyi aşması dusundurebilir ama yine de riskli bir durum oluşturacağını sanmam.
Ya üst seviye soğut

Benim demek istediğim şu bilgisayar normal sıcaklık göstermiyor bana bunu diyorum bence fazla sıcaklık düşürme şansımız yok mu

Vatulian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
827
İsim
Ege ÖZTABAK
Ya üst seviye soğut

Benim demek istediğim şu bilgisayar normal sıcaklık göstermiyor bana bunu diyorum bence fazla sıcaklık düşürme şansımız yok mu
Benim de anlamak istedigim ilk olay 30 derecedeyken fanlarinizin calisip çalışmadığı. Sıcaklık düşürme şansınız tabii var. AMD adrenalin arayuzunde performans kısmından fanlarinizin hizini istediginiz sicaklikta istediginiz fan yuzdesine gore ayarlayabilirsiniz. Wattman hatası veya beklenmeyen crashlerde bu ayarlar sifirlanabilir, ara ara fan hizlarinizi kontrol edebilirsiniz.

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Arkadaşlar asus rx 580 8 gb var pcyi 3 aydır kullanamıyorum net ve monitör gitti daha dün monitör geldi bağladım driver güncellemesi gelmişti güncelledim fakat haddinden fazla ısınıyor sogutması gayet yeterli ve oda sıcaklıgı yüksek seviyelerde değil normalde gördügüm değerleri görmüyordu pc açılırken %53 derecede açıldı ayarlardan fan açıp soguttum fakat tekrardan yükseldi % 35 e kadar düşüp 5 dk sonra %50 oldu driver ile alakalı mı sorun var yoksa nasıl bi yol izlemeyelim acil !
Boşta ki sıcaklık önemsiz aslında asıl olay yükte başlar.

🏳️‍🌈et normal.(Gayet)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
956,303
Üyeler
150,848
Son üye
Akperem.agn
Top Bottom