Neler Yeni

Çözüldü✓ Asus Scar 16 kendiliginden cokuyor

Pitstop

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ömer
Bilgisayar kendigilinden cokuyor dun servise verdim garantisi vardi sivi metalini degistiklerini ve fanlarini temizlediklerini soylediler fakat degisen hicbir sey yok
asagida konuyla ilgili videolari attim ilki sivi metali degismeden once ikincisi servisten geldikten sonra

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,197
İsim
Emre Zengin
Bilgisayar kendigilinden cokuyor dun servise verdim garantisi vardi sivi metalini degistiklerini ve fanlarini temizlediklerini soylediler fakat degisen hicbir sey yok
asagida konuyla ilgili videolari attim ilki sivi metali degismeden once ikincisi servisten geldikten sonra

Oyun açıkken MSI Afterburner ile sıcaklık değerlerine bakar mısın?

Pitstop

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ömer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyun açıkken MSI Afterburner ile sıcaklık değerlerine bakar mısın?
Bu sicakliklarda cokuyor
asus forumunda sivi metalle alakali oldugunu sicakliklarin normalden fazla oldugunu ekran kartinin dusuk watt cektigini soylediler ki bende normalden dusuk fps aliyorum 4080 i9 13980hx ile

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,197
İsim
Emre Zengin
Bu sicakliklarda cokuyor
asus forumunda sivi metalle alakali oldugunu sicakliklarin normalden fazla oldugunu ekran kartinin dusuk watt cektigini soylediler ki bende normalden dusuk fps aliyorum 4080 i9 13980hx ile
Bunu işlemci sıcaklığı tam 90 dereceye gelince mi yapıyor hocam? Tekrardan test edebilme şansın var mı? Isındığı için kendini kapatıyor gibi görünüyor. AIDA64'ü indirip işlemciye stress testi yaptırtabilir misin?

Pitstop

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ömer
Bunu işlemci sıcaklığı tam 90 dereceye gelince mi yapıyor hocam? Tekrardan test edebilme şansın var mı? Isındığı için kendini kapatıyor gibi görünüyor. AIDA64'ü indirip işlemciye stress testi yaptırtabilir misin?
deneyim ama servise goturmeden once hic olmazsa 15dk oynayabiliyordum alan wake 2yi ultra 2k ayarlarda simdi ekran karti 50 watt guc cekiyor oynayamiyorum ve cokuyor servise vermeden once de cokuyordu ama azicik da olsa oynayabiliyordum asus gibi bi markanin bu kadar kotu teknik servisi olmamali
Mesaj otomatik birleştirildi:

degerler boyle gozukuyor test yaparken herhangi bir cokme olmadi

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-04-18 000924.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-18 000924.png
    30.9 KB · Hit: 12
Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,197
İsim
Emre Zengin
deneyim ama servise goturmeden once hic olmazsa 15dk oynayabiliyordum alan wake 2yi ultra 2k ayarlarda simdi ekran karti 50 watt guc cekiyor oynayamiyorum ve cokuyor servise vermeden once de cokuyordu ama azicik da olsa oynayabiliyordum asus gibi bi markanin bu kadar kotu teknik servisi olmamali
Mesaj otomatik birleştirildi:

degerler boyle gozukuyor test yaparken herhangi bir cokme olmadi
Ekran kartı Watt değerlerinde bir sorun göremedim hocam. Ortalama 130W çekiyor oynadığın oyunda. Kullanım değerleri de normal. AIDA64'te attığın o ekranda Clocks yazan yerinde ekran görüntüsünü atar mısın?

Pitstop

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ömer
Ekran kartı Watt değerlerinde bir sorun göremedim hocam. Ortalama 130W çekiyor oynadığın oyunda. Kullanım değerleri de normal. AIDA64'te attığın o ekranda Clocks yazan yerinde ekran görüntüsünü atar mısın?
Ekran kartim 175 watt servise gidip geldikten sonra su an alan wake 2de ultra 2kda 50 watt cekiyor kasiyor sonra hemen cokuyor
ekran kartinda bir problem oldugunu dusunuyorum

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-04-18 002250.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-18 002250.png
    38.9 KB · Hit: 7
  • Ekran görüntüsü 2024-04-18 002301.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-18 002301.png
    43 KB · Hit: 7

Aykut D.

80+ Gold
Ekran kartim 175 watt servise gidip geldikten sonra su an alan wake 2de ultra 2kda 50 watt cekiyor kasiyor sonra hemen cokuyor
Adaptör arızalı muhtemelen .

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,197
İsim
Emre Zengin
Bu testi 15 dakika yap bakalım. En son tekrardan değerleri paylaş hocam bakalım.

Pitstop

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ömer
tamam yapayim ama 15dk dayanir mi bilmiyorum cokmeden
adaptoru nasil test edebilirim my asus uygulamasinda test var ama sorun yok gozukuyor

Aykut D.

80+ Gold
Aga para kasası dinler gibi oyunda adaptöre kulağını dayayıp sesini dinlermisin. Hata yatığında Cik cik cik sıralı çekilde içinden ses geliyorsa besleme yetmiyordur .

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,197
İsim
Emre Zengin
Adaptör arızalı muhtemelen .
Aniden güç keser mi ki? Ekran kartının düşük Watt olmasının sebebi o olabilir. Laptoplardan yana çok bilgim yok ama sıcaklık kaynaklı güç kesiyor gibi duruyor.

Aykut D.

80+ Gold
Aniden güç keser mi ki? Ekran kartının düşük Watt olmasının sebebi o olabilir. Laptoplardan yana çok bilgim yok ama sıcaklık kaynaklı güç kesiyor gibi duruyor.
Eğer pil değilde direkt adaptöre yüklü çalışıyorsa yapar pile geçmemeside enteresan .

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,647
Üyeler
141,734
Son üye
kunduz
Top Bottom