Neler Yeni

Asus Tuf A15 vs Lenovo Legion 5

Bestistaken

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Ferid Mammadov
Merhaba sizce bu iki laptoptan hangisi tercih edilmeli. tahmin ediyorum Asus Tuf serisinin soğutması kötü ama teknik özelikleri okuyuk karar verin

Asus Tuf A15
Ryzen 5 4600h
GTX 1650Tİ
8GB RAM
512gb ssd
144HZ Adaptive sync 250 nit, 45% NTCS

İşlemci COD Warzone gibi ağir bir oyunda max 95dereceyi görüyor ama işlemcinin frekans değeri istikrarı olarak kendini koruyor, ekran kartı olarak max 80dereceleri görüyor bence bu biraz fazla.

Lenovo Legion 5
Ryzen 5 4600H (işlemci max 45W TDP si bulunuyor ama bu laptopda özel bir profil mevcut ve onu açınca max 69W kadar çıka biliyor.)
GTX 1650 (bilgi veriyim 1650Tİ yaklaşık 5-10 FPS fazla veriyor bence bu umursanıcak bir değer değil ve tuf`ta 80dereceleri görüyor buda Mhz değerinin inmesine yol açıyor ve FPS azalıyor)
8gb RAM ben upgrade yaparım sıkıntı olmaz
512GB SSD
144HZ 300 nit
Windows 10 home 64 bit

Lenovoda işlemci max 60-70 dereceleri görüyor şaka gibi 45 TDP de böyle değer muazam ve söylediğim gibi işlemci 69W Kadar çıka biliyor, ekran kartı gene aynı şekilde 55-65 civarlarda takılıyor bu yüzden sürekli olarak boost performansında kalıyor buda fps nin daha sabit olmasını sağliyor.

Beni ilgilendiren asıl konu Lenovonun malzeme kalitesi nasıl olduğu soğutması başarılı VRAM hepsi aktif bir şekilde soğutuluyor Fiyat noktasında şu an bulunduğum ülkede ikiside aynı fiyata ama Lenovo Legion 5 indirim mevcut lütfen görüşlerinizi yazın lanovo satın alsam üzer mi?

Top Bottom