Neler Yeni

Asus tuf Acer nitro ikilemi

coldplay

80+ Bronze
Hocam lenovo ddr4 kullanıyor maximum 16 gb ram destekliyor 3200 hızda , nitro ise 4800mhz hızında 8gb ddr5 ram ile geliyor ve 64gb'a kadar yükseltilebiliyor ama ramleri pahalı . Bunlara rağmen intel 12. nesil işlemci bütün eksilerini kapatıyor bence rtx 3050 ile birlikte oyun dışı uzun ömürlülük için daha uygun olabilir intelin yeni işlemcileri için planlanan güncelleme ve optimizasyonları da olacak bildiğim kadarıyla . Yani iki cihaz da çok benziyor bence hocam birinin işlemcisi öne çıkıyor diğerinin ram hızları bilemedim ama intel daha sıcak geliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam tahmin ettiğim gibi acerin ekranları güneş ışığında daha iyi görüntü veriyor ve asusun i benim düşündüklerimde işlemcileri eski ayrıca sizin de dediğiniz gibi 3050 olanların klavyesi küçükmüş baktım ve beğenmedim asus almayacağım acer veya lenovo gaming 3 den biri en mantıklısı şu an. r5 5600 ve 6600 arasındaki fark intel 11 ve 12. nesil arasındaki farktan daha az araştırdığım anladığım kadarıyla. Sonuç olarak acer de lenovo da hüsrana uğratmaz bence biraz daha araştırıcam
Mesaj otomatik birleştirildi:

@lostwarrior hocam anladığım kadarıyla PCIe 4.0 ssd ve grafik kartlarına giden bant genişliği kapasitesini artırıyormuş doğrudan fps üzerinde ne kadar etkisi olur kestiremiyorum
PCI konusunda bilgim yok maalesef

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ramazan
Bu ikisinden birini kesin alacağım ddr5 ram istemiyorum ekstra masraf olacağı için sizce hangisi iyidir? 144 hz olsaydı lenovoda hiç düşünmezdim alırdım fakat oyun warzone 2 ,lol, witcher gibi oyunları oynayacağımdan 120 hz az kalır diye düşünüyorum siz olsaydınız hangisini alırdınız

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,954
Üyeler
142,058
Son üye
x4katsuk1
Top Bottom