Neler Yeni

Asus Tuf Gaming A15 FA507RE Alınır mı?

brkncbk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
BERKAN ÇİBUK
Merhaba arkadaşlar, Asus Tuf Gaming A15 FA506-HN062 laptop alınır mı sizce ?
Ryzen 7 6800h, Rtx3050ti , 16GB ddr5 ram tek slot , 512 ssd freedos bir cihaz . 18200 TL

Asus Tuf Gaming FX506HC-HN373w laptopla fiyat farkına deger mi ?
İ5-11400h ,rtx3050,16gb ddr4 ram çift slot(8+8) 512ssd, win11 kurulu geliyor. 16500 TL

Yardımcı olabilir misiniz ? Bir de Windows u kendim yüklediğimde ürün anahtarı olmadan kurulum yaptığımda ileriye yönelik güncellemeleri alabilir miyim cihazda bir problem yaşatır mı? Şimdiden çok teşekkürler 🤗

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Güncellemeleri alabilirsiniz bir sorun olmaz, ikisi yerine hazır Amazon'da indirimdeyken bu modeli almanızı tavsiye ederim.

İkisi arasından seçim yapmanız gerekiyorsa 6800h işlemcili modeli tercih edin.

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,536
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri

brkncbk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
BERKAN ÇİBUK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Lenovo istemiyorum aslında önceki laptopum lenovoydu biraz uzak duruyorum o yüzden ama attığınız cihaz çok iyi gerçekten amazonun kendi sattığı ürün de prime a özel 17500 çok uygun. Cihaz hakkında bilginiz var mı veya deneyiminiz

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Buğra
Lenovo istemiyorum aslında önceki laptopum lenovoydu biraz uzak duruyorum o yüzden ama attığınız cihaz çok iyi gerçekten amazonun kendi sattığı ürün de prime a özel 17500 çok uygun. Cihaz hakkında bilginiz var mı veya deneyiminiz
hocam ben kullanıyorum sorunuz varsa sorabilirsiniz

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
5800H 3060 modelini kendim kullanıyorum, öneririm.
6800H'lı TUF modeline göre tek eksisi mux switch barındırmaması. 11400h'lı TUF modelinde de mux yok.

Son düzenleme:

brkncbk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
BERKAN ÇİBUK
hocam ben kullanıyorum sorunuz varsa sorabilirsiniz
Hocam deneyimlerin nasıl ekran kalitesine lafım yok ama kullanılan malzeme olarak dış kapağı klavyesi vs kaliteli mi ? Lenovo dan uzak duruyorum normalde ama bu cihaz özellik olarak çok güzel ama kalite olarak nasıl
Mesaj otomatik birleştirildi:

5800H 3060 modelini kendim kullanıyorum, öneririm.
6800H'lı TUF modeline göre tek eksisi mux switch barındırmaması. 11400h'lı TUF modelinde de mux yok.
Mühendislik programları için alıyorum bilgisayarı. Render işleri için yani. 6800h 3050ti olan model bunlara yeter seni üzmez derseniz Asus alacağım. İleriye yönelik üzer derseniz marka olarak uzak durduğum Lenovo yu bir daha tercih edeceğim

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Buğra
Hocam deneyimlerin nasıl ekran kalitesine lafım yok ama kullanılan malzeme olarak dış kapağı klavyesi vs kaliteli mi ? Lenovo dan uzak duruyorum normalde ama bu cihaz özellik olarak çok güzel ama kalite olarak nasıl

Mühendislik programları için alıyorum bilgisayarı. Render işleri için yani. 6800h 3050ti olan model bunlara yeter seni üzmez derseniz Asus alacağım. İleriye yönelik üzer derseniz marka olarak uzak durduğum Lenovo yu bir daha tercih edeceğim
hocam öncelikle ben de almadan önce pek ısınamadım ama şunu söyleyebilirim malzeme kalitesi gayet başarılı yani monster ve acer nitrodan daha iyi hatta bazı asus modellerden de iyi yani kasa kalitesi hakkınızda şüpheniz olmasın ben çok takarım kafay böyle şeyleri mesela ama bunda hiç pişman olmadım programlar için kullanacaksanız sadece 6800h alabilirsiniz ama unutmayın rtx3050 4gb ekran kartı ve yeni nesil oyunları yüksek grafiklerde pek performans vermez 1650ti laptopun yükseltilmiş hali gibi eğer ben öyle çok yüksek seviye oynamam diyorsanız asus alın ama yok ben hem yüksek seviye oyunlar oynarım hem de mühendislik programlarıyla uğraşırım derseniz kesinlikle lenovo

brkncbk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
BERKAN ÇİBUK
hocam öncelikle ben de almadan önce pek ısınamadım ama şunu söyleyebilirim malzeme kalitesi gayet başarılı yani monster ve acer nitrodan daha iyi hatta bazı asus modellerden de iyi yani kasa kalitesi hakkınızda şüpheniz olmasın ben çok takarım kafay böyle şeyleri mesela ama bunda hiç pişman olmadım programlar için kullanacaksanız sadece 6800h alabilirsiniz ama unutmayın rtx3050 4gb ekran kartı ve yeni nesil oyunları yüksek grafiklerde pek performans vermez 1650ti laptopun yükseltilmiş hali gibi eğer ben öyle çok yüksek seviye oynamam diyorsanız asus alın ama yok ben hem yüksek seviye oyunlar oynarım hem de mühendislik programlarıyla uğraşırım derseniz kesinlikle lenovo
Ben de kasanın malzeme kalitesine önem veririm. Hangi satıcıdan aldın cihazı bir de hangi Windows u yükledin w11 home mu w11 pro mu bilgi verebilir misin? Asus a sorduğumda w10 yüklersen driver sorunu yaşarsın dedi

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Buğra
Ben de kasanın malzeme kalitesine önem veririm. Hangi satıcıdan aldın cihazı bir de hangi Windows u yükledin w11 home mu w11 pro mu bilgi verebilir misin? Asus a sorduğumda w10 yüklersen driver sorunu yaşarsın dedi
hocam abdullah abi zamanında videosunu yapmıştı ben 11 home yükledim proya gerek yok bence hiçbir driver sorunu olmadı 10'da yüklesem olmazdı sanırım yani alırsan 11 home yüklemeni öneririm fiyatı baya artmış ben 17k' ya almıştım 2 stok kala

brkncbk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
BERKAN ÇİBUK
hocam abdullah abi zamanında videosunu yapmıştı ben 11 home yükledim proya gerek yok bence hiçbir driver sorunu olmadı 10'da yüklesem olmazdı sanırım yani alırsan 11 home yüklemeni öneririm fiyatı baya artmış ben 17k' ya almıştım 2 stok kala

Sendeki laptop asus mu lenovo mu kafam karıştı 😂

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Buğra

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2

Kasa tamamiyle plastik, öyle ucuz bir hissiyatı yok sert plastik ama plastik sonuçta. Klavyenin hissiyatı başarılı.
Kasa Lenovo'nun en alt gaming serisinin kasası olsa da yeterli kaliteye sahip olduğunu düşünüyorum. Diğer markaların en alt gaming serilerinden daha kaliteli.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
906,659
Üyeler
140,681
Son üye
TuğçeCoban
Top Bottom