Neler Yeni

Asus Tuf Gaming A15 serisi laptop alınır mı?

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
Anonim Ankh
Bütçe
55000
Asus Tuf Gaming A15'leri genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz? Eksileri nelerdir? Yorumlarınızı bekliyorum.

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
Anonim Ankh
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hangi modelini alıcaksın
A15'ler kasası, soğutması, ekranı, her şeyi aynı değil mi zaten, sadece işlemci, ekran kartı, ssd, ram falan değişiyor diye biliyorum. Genel olarak sormuştum ama neyse bu kombinasyonu alacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hangi modelini alıcaksın
Geçenki konumda bu laptop'u önermiştiniz.

önceki yorumumda attığım laptopla arasındaki farkların detayını biliyorsanız öğrenmek isterim.

Son düzenleme:

Evanescence

80+ Bronze
Asus TUF Gaming A15 FA507NU-LP159 R5-7535HS 8 GB 512 GB SSD RTX4050 144 Hz modelini 1 aydır kullanıyorum. Daha önce lenovo loq acer nitro 16 4050 modelinide kullandım.

Lenovo mavi ekran ve aşırı kalitesiz malzeme yüzünden verdim. Acer nitro 16 ise ekranı ve soğutması muhteşemdi. Ama turbo mod aldığın zaman bir fan sesi vardı evden helikopter kalkıyor sanarsın. birde çok hantal ağır bir modeldi.

Son durağım asus tuf a15 oldu. Öncelikle klavye tuşları ve touchpad hissiyatı o kadar güzelki sanki kullanman lazım. Özellikle touchpad müthiş kaygan akıyor resmen. Kasası çok hoşuma gidiyor. Bendeki panel ise 300 nit lik %100 srgb çok tatlı bir paneli var. En önemlisi pil süresi webde gezinmeye 7-8-9 saatlik pil süresi var müthiş bir şey. Soğutması ise gayet güzel. Sendeki işlemci çok güçlü olcağı için ısınması olucaktır. Onuda asus ghelper programı ile işlemciye güç limiti koyuyorsun on numara oluyor. Önerdiğim cihazı şiddetle tavsiye ederim.

Cakrash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
282
İsim
Musa Topçu
Alınır

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
Anonim Ankh
Asus TUF Gaming A15 FA507NU-LP159 R5-7535HS 8 GB 512 GB SSD RTX4050 144 Hz modelini 1 aydır kullanıyorum. Daha önce lenovo loq acer nitro 16 4050 modelinide kullandım.

Lenovo mavi ekran ve aşırı kalitesiz malzeme yüzünden verdim. Acer nitro 16 ise ekranı ve soğutması muhteşemdi. Ama turbo mod aldığın zaman bir fan sesi vardı evden helikopter kalkıyor sanarsın. birde çok hantal ağır bir modeldi.

Son durağım asus tuf a15 oldu. Öncelikle klavye tuşları ve touchpad hissiyatı o kadar güzelki sanki kullanman lazım. Özellikle touchpad müthiş kaygan akıyor resmen. Kasası çok hoşuma gidiyor. Bendeki panel ise 300 nit lik %100 srgb çok tatlı bir paneli var. En önemlisi pil süresi webde gezinmeye 7-8-9 saatlik pil süresi var müthiş bir şey. Soğutması ise gayet güzel. Sendeki işlemci çok güçlü olcağı için ısınması olucaktır. Onuda asus ghelper programı ile işlemciye güç limiti koyuyorsun on numara oluyor. Önerdiğim cihazı şiddetle tavsiye ederim.
Ben de malzeme kalitesinden biraz çekiniyordum açıkçası ve Asus'un Tuf serisini pek önemsemediğine inandığımdan (ekran kartları hariç) aklımda şüpheler vardı, aklım Lenovo LOQ ve Acer Nitro serisindeydi ama bilgilendirdiğin için teşekkürler

@Evanescence peki SSD'si 1 TB olan modellerden hangisini önerirsin, işlemciden çok feragat edilmeyecekse 1 TB da alabilirim.

Son düzenleme:

Evanescence

80+ Bronze
Ben de malzeme kalitesinden biraz çekiniyordum açıkçası ve Asus'un Tuf serisini pek önemsemediğine inandığımdan (ekran kartları hariç) aklımda şüpheler vardı, aklım Lenovo LOQ ve Acer Nitro serisindeydi ama bilgilendirdiğin için teşekkürler

@Evanescence peki SSD'si 1 TB olan modellerden hangisini önerirsin, işlemciden çok feragat edilmeyecekse 1 TB da alabilirim.
işlemci ve ekran kartı ne olucak ona göre bakalım

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
Anonim Ankh
işlemci ve ekran kartı ne olucak ona göre bakalım
ekran kartı yine 4070 olursa iyi olur, işlemciden feragat edebiliriz, bütçe yine aynı. Yani aslında 1 TB SSD için hangilerinden ne kadar kısmak gerekiyor bu fiyat bandında onu görmek istiyorum.

Evanescence

80+ Bronze
4070 olan modellerde i7 13. nesil olan modeli var oda hem daha çok ısınır hemde pil hiç dayanmaz. yine en mantıklısı satıcı hepiburada olanu alıp birde 1 tb ssd alırsın . içinde 2 slot var zaten 1.5 tb ssd olmuş olur. içindeki ssd çok hızlı bir modeldir.

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
Anonim Ankh
4070 olan modellerde i7 13. nesil olan modeli var oda hem daha çok ısınır hemde pil hiç dayanmaz. yine en mantıklısı satıcı hepiburada olanu alıp birde 1 tb ssd alırsın . içinde 2 slot var zaten 1.5 tb ssd olmuş olur. içindeki ssd çok hızlı bir modeldir.
Isınmayan ve uygun fiyatlı 1 TB SSD önerin var mı?
Bende var ama çok ısınıyor, masaüstü bilgisayarımı satarken onu da yanında satacağım bu yüzden.

6khn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Gökhan
Evet, son gaz kullanıyorum. FA507NU-LP052

Cakrash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
282
İsim
Musa Topçu
Isınmayan ve uygun fiyatlı 1 TB SSD önerin var mı?
Bende var ama çok ısınıyor, masaüstü bilgisayarımı satarken onu da yanında satacağım bu yüzden.
ssdye soğutucu takmak şart her türlü ısınır

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
Anonim Ankh
ssdye soğutucu takmak şart her türlü ısınır
Kritik sıcaklıkları geçmediği sürece sıkıntı yok, masaüstü pc'mde iki tane m2 ssd kullanıyorum ve biri aşırı ısınırken diğerinde sıkıntı yok, ikisi de soğutucusuz. Kaliteden kaliteye fark ediyor yani.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
969,895
Üyeler
153,313
Son üye
furkangrbt
Top Bottom