Neler Yeni

Asus TUF Gaming A520M-Plus II Anakartı Tercih Edilir mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ahmet Enes Söylemez
Merhaba Arkadaşlar.
Ekran kartım Asus Dual GeForce RTX 3060 Ti OC White olan,
İşlemcim ryzen 5600 olan,
İçinde 32 gb ram (DDR4 3600 MHZ 2X16) barınan bir sistem satın aldım. Tedirgin olduğum durum şu; Sistemi toplarken Asus TUF Gaming A520M-Plus II anakartını seçerek sistemi özelleştirdim. Fakat A520 'li anakartları çok önermiyorlar. Yukarıda yazılı olan sisteme anakartın uyumunu merak ediyorum. Daha önce bu anakartı kullanan oldu mu ?
Anakartın PCI-E Slot ksımında şu yazıyor :1 x PCIe 3.0 x16 (x16 mode), 2 x PCIe 3.0 x1.
3.0 olması, sistemden tam performans alamayacağımı gösteriyor gibi hissettiriyor. Sizin görüşleriniz nelerdir ?

NOT: Sistemi incihesaptan Özelleştirerek 24.315,60 ₺'ye aldım. Link aşağıda
Yaptığım Ek Özelleştirmeler
-Anakart :
Asus TUF Gaming A520M-Plus II
-Ekran Kartı: Asus Dual GeForce RTX 3060 Ti OC White
-İşlemci : ryzen 5600
-Ram : Kingston fury ddr4 3600 mhz
-Ssd 1TB SAMSUNG 980 M.2 NVMe MZ-V8V1T0BW
-Kasa : Gamepower horizon gaming 650w

-Soğutucu : Lian Li Galahad AIO 240 UNI Fan SL Edition White 240mm

Son düzenleme:

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,080
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Bileşenleri. Genel Sorunlar.
Instagram
7emrek
Merhabalar,
A520 yongası B450 yongasından daha kötü olduğu için pek tavsiye edilmiyor. (buda aradaki fiyat farkı dolayısıyla.)
Eğer iş olarak GPU ile 3D çizim ve benzeri gibi işler yapmıyorsan ve sadece oyun oynuyorsan 3.0 ve 4.0 arasında hiçbir fark yok.
İşlemcin Pcle 4.0 Destekliyor. M.2 SSD'ni bilmiyorum hangisini aldığını. Eğer M.2 SSD'in Pcle 4.0 destekliyorsa daha düşük okuma yazma hızı alırsın o kadar. Ama bu üstte dediğim gibi oyun vs oynuyorsan senin için aşırı bir kaybı olmaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Ercan
Hocam b550 tercih et derim, Pcie 4 mevcut. Eger ozellestirmede rakam cok yuksek cıkarsa b450 secın. B serisi daha iyi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ahmet Enes Söylemez
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhabalar,
A520 yongası B450 yongasından daha kötü olduğu için pek tavsiye edilmiyor. (buda aradaki fiyat farkı dolayısıyla.)
Eğer iş olarak GPU ile 3D çizim ve benzeri gibi işler yapmıyorsan ve sadece oyun oynuyorsan 3.0 ve 4.0 arasında hiçbir fark yok.
İşlemcin Pcle 4.0 Destekliyor. M.2 SSD'ni bilmiyorum hangisini aldığını. Eğer M.2 SSD'in Pcle 4.0 destekliyorsa daha düşük okuma yazma hızı alırsın o kadar. Ama bu üstte dediğim gibi oyun vs oynuyorsan senin için aşırı bir kaybı olmaz.
Aslında evet oyun için alıyorum iş bilgisayarım ayrı. Cevabın için teşekkür ederim

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,080
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
7emrek
Editlediğiniz gönderiye göre zaten SSD'niz Pcle 3.0 destekliyor herhangi bir performans kaybı yaşamazsınız şuan fakat B550 tarzı anakart almak ileriye dönük bir işlem olacağından çok daha iyi olurdu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Ahmet Enes Söylemez
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam b550 tercih et derim, Pcie 4 mevcut. Eger ozellestirmede rakam cok yuksek cıkarsa b450 secın. B serisi daha iyi.
Özelleştirme seçenekleri arasında https://www.incehesap.com/asus-prime-b550m-a-csm-anakart-fiyati-47134/ Anakartı vardı fakat bütçemi aşıyordu o yüzden A520 tercih etmiştim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Editlediğiniz gönderiye göre zaten SSD'niz Pcle 3.0 destekliyor herhangi bir performans kaybı yaşamazsınız şuan fakat B550 tarzı anakart almak ileriye dönük bir işlem olacağından çok daha iyi olurdu.
B550 tarzı anakartların iyi olduğunu biliyrdum fakat bütçemi aştığı için sıkıntı oldu. İleride bu sistemi AM5'e çevirmeyi düşünüyorum zaten

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,080
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
7emrek
Özelleştirme seçenekleri arasında https://www.incehesap.com/asus-prime-b550m-a-csm-anakart-fiyati-47134/ Anakartı vardı fakat bütçemi aşıyordu o yüzden A520 tercih etmiştim
Mesaj otomatik birleştirildi:

B550 tarzı anakartların iyi olduğunu biliyrdum fakat bütçemi aştığı için sıkıntı oldu. İleride bu sistemi AM5'e çevirmeyi düşünüyorum zaten
Anladım o zaman sağlık olsun yapacak bir şey yok. Dediğim gibi şuanlık bir performans kaybı yaşamazsınız sadece ileriye dönük olmuyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,898
Üyeler
152,356
Son üye
wotlax
Top Bottom