Neler Yeni

Çözüldü✓ ASUS TUF GAMING A620-PRO anakart r9 7950x işlemci ile uyumlu çalışır mı ?

gravef0x

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Doğan
A620 anakartı sonunda x ile biten işlemcilerle uyumlu değil gibi bir şey okudum ne kadar doğruluğu var bilmiyorum. Asus tuf gaming a620-pro ve r9 7950x ile uyumlu çalışlır mı? Bu konuda bilgi sahibi olanlar yardım ederse sevinirim. Ona göre iade edip b650 bir anakart alacağım. Uyumlu ise iade etmek ile uğraşmamayı düşünüyorum. düşünceleriniz neler ?

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,629
İsim
Emir
İnşallah ciddi konu değildir.Eğer ciddiyse anlamanız için ufak bir örnek vereyim.Tofaşa v15 motor takılsa son süratle gitmeye başlayınca hızdan dolayı parçaları tek tek ayrılır değil mi hocam çünkü motor güçlü olsada geri kalanı dandik.O anakartla o işlemciyi takarsanız o anakartın içinden geçersiniz ek olarak işlemciyi tam verimli kullanamazsınız

gravef0x

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Doğan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İnşallah ciddi konu değildir.Eğer ciddiyse anlamanız için ufak bir örnek vereyim.Tofaşa v15 motor takılsa son süratle gitmeye başlayınca hızdan dolayı parçaları tek tek ayrılır değil mi hocam çünkü motor güçlü olsada geri kalanı dandik.O anakartla o işlemciyi takarsanız o anakartın içinden geçersiniz ek olarak işlemciyi tam verimli kullanamazsınız
Cevabınız için teşekkür ediyorum. Peki b650 serisi önerir misiniz? yada bu işlemciyi hangi anakartla beslemeliyim.

egecabbar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
549
İsim
Ege
A620 anakartı sonunda x ile biten işlemcilerle uyumlu değil gibi bir şey okudum ne kadar doğruluğu var bilmiyorum. Asus tuf gaming a620-pro ve r9 7950x ile uyumlu çalışlır mı? Bu konuda bilgi sahibi olanlar yardım ederse sevinirim. Ona göre iade edip b650 bir anakart alacağım. Uyumlu ise iade etmek ile uğraşmamayı düşünüyorum. düşünceleriniz neler ?
Böyle bir sorudan dolayı sisteminizi sormak isterim. O anakarta o işlemciyi takıp kullanabilirsiniz ama hem verim alamazsınız hem işlemci acayip ısınır. Kısaca böyle özet geçeyim iade edin

gravef0x

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Doğan
Öncelikle işlemciyi ne için aldığınızı sorabilir miyim?
Music production için alıyorum. Sanal ses kütüphanelerini kullanarak 100 kanal civarı dizi film müzikleri için alacağım. Apple tarafında m3 işlemciler gereksiz pahalı olduğu için windows bir makine toplamak istedim.

gravef0x

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Doğan

Xcharcer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Abdullah Sami Coruk
giriş seviye anakarta yüksek segment bir işlemci takmak istiyorsun anakart o işlemci için bir çok bakımdan yetersiz kalacaktır ve eğer bütçende yetiyorsa x670 anakart alman lazım

gravef0x

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Doğan
giriş seviye anakarta yüksek segment bir işlemci takmak istiyorsun anakart o işlemci için bir çok bakımdan yetersiz kalacaktır ve eğer bütçende yetiyorsa x670 anakart alman lazım
X670 sanırım üst segment olarak geçiyor. Music production yapacağım için depolama alanı ve yüksek ram'e de ihtiyacım var o yüzden 10k üstü ana kartlar biraz bütçemi aşacak gibi duruyor. b650 anakartların işlemcimi besleyip besleyemiyeceğini merak ediyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

9k max 9.5k

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,629
İsim
Emir

Ekran kartı için bir şey atmadım.Sizin için ekran kartı önemli mi yani,nvdı tarafından olursa + sağlayacak şey var mı

nvdı olmasının önemi yoksa https://www.sinerji.gen.tr/sapphire...ing-oc-16gb-gddr6-256-bit-ekran-karti-p-50575

Top Bottom