Neler Yeni

Asus tuf gaming Alınır mı?

NZXT

80+ Bronze
Bilmiyorum kullandınız mı ama oyunlarda işlemci watt limiti hiç sıkıntı çıkarmıyor %1 değerleri loq ile aynı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Renderda iş degisenbilir
Önemli olan render peformansı oyundanda önce. Çünkü render sirasında sistemi en tepe noktalara çıkarır ve dolayısıyla sistemi ısındırır. İşlemcide power limit olduğundan render sırasında işlemci belirli bir W değerinde sabitlenir. Ve tam performans veremez dolayısiyla muadili olan cihazlara göre daha az performans verir. Oyunda ise işler değişir, oyunlarda ve render işlerinde sistemi farklı noktalarda sinırlandırır. Aşağıdaki konuyu okuyabilirsiniz detaylı bilgi için.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
646
İsim
Toprak
Önemli olan render peformansı oyundanda önce. Çünkü render sirasında sistemi en tepe noktalara çıkarır ve dolayısıyla sistemi ısındırır. İşlemcide power limit olduğundan render sırasında işlemci belirli bir W değerinde sabitlenir. Ve tam performans veremez dolayısiyla muadili olan cihazlara göre daha az performans verir. Oyunda ise işler değişir, oyunlarda ve render işlerinde sistemi farklı noktalarda sinırlandırır. Aşağıdaki konuyu okuyabilirsiniz detaylı bilgi için.
Hocam zaten o konudaki cinebench testide bana ait fakat bu kişi sadece oyun oynayacak ise ve oyunda sıkıntı çıkarmıyor ise neden bir problem oluştursun. Ki zaten bir sistemi yük altına sokanda renderder dediğinize katılıyorum.

• Beğen
Reaksiyonlar: NZXT

sedatmert

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
sedatmert
hocam siz hangi marka model öneriyorsunuz bütçem max 30-35k aralığında asus alacaktım yok demişsiniz hp alacaktım onada yok dediniz açıkcası bilgili gözüktüğünüz için güvendim :) sizce ne almam gerek

Top Bottom