Neler Yeni

ASUS TUF GAMING RA05 K3 D/RD Red Switch "RGB kronik tiz ses sorunu"

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Arkadaşlar merhabalar,
İtopya'dan aldığım klavye bugün elime ulaştı. Klavye tamamen sağlam kutuda sıfır ve sorunsuzdu. Ağırlığı vs hoşuma gitti. Yalnız klavyeyi bilgisayara bağladığımda RGB kısmında özellikle beyaz ve açık mavi renklerinde tiz coil whine sesine benzer çınlama sesi geliyor. RGB tamamen kapatılınca ses tamamen gidiyor. RGB koyu bir renge ayarlanırsa statik ses bir miktar azalıyor. USB 3.0 a taktim 2.0'a taktım. Laptopa bağladım sorun değişmedi. Daha sonrasında Google üzerinden biraz araştırdım. Başka sitelerde de bu konuya dair başlıklar gördüm. Özellikle bu modelde bu sorunu yaşayan oldukça kişi var ya da sadece onlar buna değinmişler (kronik sorunlu gibi model ya da buna sorun denirse bazısı buna normal diyebilir). Ben özellikle sessiz ortamda oyun oynamazken sese de takan biri olduğum için bu şekilde kullanmam mümkün değil. Sorum şu bütün RGB mekanik klavyeler bu şekilde tiz ses barındırıyor mu? Ben duymuyorum sadece kulağımı yaklaştırınca duyuyorum diyecekler olacaktır ama ben o sesi kulağımı yaklaştırmadan da duyuyorum. Yani RGB yi kapattığımda ses azalmıyor direk sıfırlanıyor. RGB açıkken o şekilde sıfır ses olan bir RGB li klavye modeli var mı? Bunu iade etmek için İtopya ile görüşeceğim.

DonanımFikir

Helal Olsun Türkiyem
Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,741
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Değişim de isteyebilirsin düzgün bir modeliyle.

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Değişim de isteyebilirsin düzgün bir modeliyle.
Yalnız şöyle biraz araştırdım. Başka modellerde de bu tarz sesler oluyormuş. Acaba düşük fiyatlı olanlarda mı var? Yoksa tüm RGB klavyelerde LED den kaynaklı bir ses mi? O çok önemli. 1500tl ye kadar çıkabilirim fiyat olarak. İndirimde görünce bunu denemek istemiştim.

"Asus Tuf K3 Tiz ses sorunu" yazın Google'a bu sorunu paylaşan Türk, yabancı çok paylaşım gördüm. Youtube videoları da var.

~KİNG~

80+ Bronze
Arkadaşlar merhabalar,
İtopya'dan aldığım klavye bugün elime ulaştı. Klavye tamamen sağlam kutuda sıfır ve sorunsuzdu. Ağırlığı vs hoşuma gitti. Yalnız klavyeyi bilgisayara bağladığımda RGB kısmında özellikle beyaz ve açık mavi renklerinde tiz coil whine sesine benzer çınlama sesi geliyor. RGB tamamen kapatılınca ses tamamen gidiyor. RGB koyu bir renge ayarlanırsa statik ses bir miktar azalıyor. USB 3.0 a taktim 2.0'a taktım. Laptopa bağladım sorun değişmedi. Daha sonrasında Google üzerinden biraz araştırdım. Başka sitelerde de bu konuya dair başlıklar gördüm. Özellikle bu modelde bu sorunu yaşayan oldukça kişi var ya da sadece onlar buna değinmişler (kronik sorunlu gibi model ya da buna sorun denirse bazısı buna normal diyebilir). Ben özellikle sessiz ortamda oyun oynamazken sese de takan biri olduğum için bu şekilde kullanmam mümkün değil. Sorum şu bütün RGB mekanik klavyeler bu şekilde tiz ses barındırıyor mu? Ben duymuyorum sadece kulağımı yaklaştırınca duyuyorum diyecekler olacaktır ama ben o sesi kulağımı yaklaştırmadan da duyuyorum. Yani RGB yi kapattığımda ses azalmıyor direk sıfırlanıyor. RGB açıkken o şekilde sıfır ses olan bir RGB li klavye modeli var mı? Bunu iade etmek için İtopya ile görüşeceğim.
Ben yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum aktif olarak, itopyadan aldım, model gayet düzgün, ve güzel bir klavye,,, senin şansına bu şekilde gelmiş, değişim isyeyebilirsin. Yardımcı olacaklardır.

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum aktif olarak, itopyadan aldım, model gayet düzgün, ve güzel bir klavye,,, senin şansına bu şekilde gelmiş, değişim isyeyebilirsin. Yardımcı olacaklardır.
teşekkürler ben de klavyeyi beğendim gerçekten hoş ve sağlam, ağır bir yapısı var. Yalnız ses dediğim gibi net duyulması için ortam sessiz olmalı ve açık renklerde ötme oluyor. Coil whine gibi tiz bir ses. Çoğu okuduğum yazıda insanlar klavyeye kulağını yaklaştırınca farketmiş hatta, onlarda da olduğunu sonradan görmüşler. Belki çoğunda vardır bu ses ama kiminde çok az kiminde çok fazla. Pazartesi İtopya'yı arayacağım ama bu modelden tekrar almak istemiyorum. İade edip farklı model bakacağım artık. Sessiz olması benim için önemli. RGB kapatarak kullanayım diyeceğim ama o zaman da anlamı kalmayacak RGB'li klavye almanın.

Top Bottom