Neler Yeni

Asus TUF Gaming VG279Q1A Oyuncu Monitörü Alınır mı?

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,045
İsim
Muhammet Trabzon
Aslında, Game Power ve James Donkey gibi monitörler arasında kalmıştım. Game Power'in kavisli ekran olması daha da cazip geliyordu. Fakat az önce, Asus TUF Gaming VG279Q1A model monitörünü uygun fiyatta gördüm. Kavisli ekran değil, pivot özelliği yok. Fakat IPS panele sahip. Diğer baktığım monitörler ise hep Samsung VA panele sahiplerdi. Ayrıca, Asus 165hz iken; diğerleri 144hz. Hangisini almam gerektiğine dâir, çok ikilemde kaldım.

VA giriş seviyesinin, IPS giriş seviyesinden daha iyi performans verdiği de okudum bir sitede. Panellerin giriş seviyesi mi, yoksa orta seviye mi olduğunu bilmiyorum. Fiyatları arasında öyle çok bir fark yok. Sizce hangisini almalıyım?

ALPHA TR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Seyt Akdoğan
Aslında, Game Power ve James Donkey gibi monitörler arasında kalmıştım. Game Power'in kavisli ekran olması daha da cazip geliyordu. Fakat az önce, Asus TUF Gaming VG279Q1A model monitörünü uygun fiyatta gördüm. Kavisli ekran değil, pivot özelliği yok. Fakat IPS panele sahip. Diğer baktığım monitörler ise hep Samsung VA panele sahiplerdi. Ayrıca, Asus 165hz iken; diğerleri 144hz. Hangisini almam gerektiğine dâir, çok ikilemde kaldım.

VA giriş seviyesinin, IPS giriş seviyesinden daha iyi performans verdiği de okudum bir sitede. Panellerin giriş seviyesi mi, yoksa orta seviye mi olduğunu bilmiyorum. Fiyatları arasında öyle çok bir fark yok. Sizce hangisini almalıyım?
Fiyatı ne kadar

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,045
İsim
Muhammet Trabzon
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

ALPHA TR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Seyt Akdoğan
Linkini buraya da atsana. Keşke 1500₺ olsa, her türlü alırım. Benim dediğim şu ürün: https://www.trendyol.com/asus/tuf-g...eesync-premium-ips-oyuncu-monitoru-p-53546175

Çok kaba duruyor. IPS ve 165hz olmasından başka bir artısı yok bence.
Ooo knk şanslı Günundesin kaçırma bunu bence ama bilmiyorum yinede emin değilim foruma bı yaz belki alan vardır

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,614
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Fiyatını dibine kadar hakeder
Çünkü:
Marka Ve Seri İyi
Tasarımı İyi
Freesync premium var
IPS Panel
1MS Gecikme 165hz Ekran Tazeleme Oranı
Ama pivot özelliği yok bu fiyatta olmasını beklerdim

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,045
İsim
Muhammet Trabzon
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ooo knk şanslı Günundesin kaçırma bunu bence ama bilmiyorum yinede emin değilim foruma bı yaz belki alan vardır

GamePower'in Samsung VA paneliyle, bunun IPS paneli arasında fark vardır herhalde?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çünkü:
Marka Ve Seri İyi
Tasarımı İyi
Freesync premium var
IPS Panel
Pivot özelliği ve kavisli olmaması benim de canımı sıktı. Ama diğer saydığın yanları da kanımı çeliyor işte. Aşırı kararsız durumdayım. Şu an elimde RX 480 var ekran kartı olarak. 1 ay sonra onu da yenileyeceğim. Bunu şimdi alsam, 1 ay boynca bu ekran kartıyla kullanabilir miyim sence? Apex falan oynuyorum, ekran kartı sağolsun en düşük ayarları destekliyor.

ALPHA TR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Seyt Akdoğan
GamePower'in Samsung VA paneliyle, bunun IPS paneli arasında fark vardır herhalde?
IPS ve tn panelin birleşimi gibi va panel ama öyle va panel onerenide fazla görmedim sıkıntısı ne bilmiyorum ama önermiyorlar genelde

Çünkü:
Marka Ve Seri İyi
Tasarımı İyi
Freesync premium var
IPS Panel
Pivot özelliği ne işe yarıyor tam olarak önemli biseymi

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,045
İsim
Muhammet Trabzon
IPS ve tn panelin birleşimi gibi va panel ama öyle va panel onerenide fazla görmedim sıkıntısı ne bilmiyorum ama önermiyorlar genelde

Monitörü yukarı, aşağı kaldırıp; dikey konuma getirebiliyorsun. Tasarım yaparken dikey konumda kullanabilsem, dehşet kolaylık sağlardı.

Şu videoda, 1:53 süresinden sonrasını izlersen pivot özelliğinin ne işe yaradığını görürsün. Bu özellik, benim baktığım modelde yok işte.

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,614
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu

pivot olursa sağa sola döndürebiliyorsan

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,522
Üyeler
142,139
Son üye
nandomuslera