Neler Yeni

Asus TUF Gaming VG27AQML1A vs. Dell Alienware AW2723DF

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Gürcan AYDIN
Instagram
grcnaydn
Steam
qurc4n
Twitter
grcnaydn
Kronik olmadığı müddetçe bir sorun olmaması lazım. Ben 180 Hz lik olanı aldim. Hic olu piksek yok. Teknoloji birazda şans işi. Asus iyidir

Yani kronik diye bazı söylentiler var, yukarıda yazdım, şöyle:

Merhaba. Ses çıkışından kastınız monitöre kulaklık mı bağlıyorsunuz 3.5mm jack kullanarak yoksa dahili hoparlöründen mi bahsediyorsunuz? Asus monitörde 240Hz ve üzerinde yarım saatte bir kapanmalar olduğundan, görüntünün kesildiğinden (anlık olarak) bahsediliyor. Overclock yapıldıktan sonra özellikle olduğu yazılıyor bazı forumlarda ve Reddit'te. Böyle bir durumunuz oldu mu? Overclock yapılmış bir sürü monitörde AAA oyunlarda ani kararıp aydınlanan ekran geçişlerinde olabiliyor hatta bazı durumlarda görüntü tamamen kesilip geldikten sonra kalıcı çizgi oluştuğu ve bu durumda monitörün servise gönderildiğini yazan kullanıcılar olmuş.

Şans işi, olur olmaz. :) Bütçem çıkarsa her halükarda AW alacağım. Çıkmazsa Asus.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Gürcan AYDIN
Instagram
grcnaydn
Steam
qurc4n
Twitter
grcnaydn

MUSA54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
MUSA
Merhabalar.

İmzamda bulunan sistemim için QHD - WQHD monitöre geçiş yapmak istiyorum. Halihazırda 144Hz kullanmaktayım. Aynı zamanda da 240Hz ve üzerine çıkma isteğim var. Bu sebeple monitör arayışına girdim. Bulabildiğim en dolu dolu özelliklere sahip 2 monitör başlıkta da belirttiğim üzere VG27AQML1A ve AW2723DF.

Kullananlar varsa kullanıcı deneyimlerini, bilenler varsa "kronik" diye belirtilen problemlerini, artılarını, faydalarını belirtir ve seçimimde yardımcı olursa çok sevinirim.

Fiyat olarak tabiiki Asus seçmek içimden geliyor fakat Reddit ve yabancı forumlarda Asus monitörde 20-30 dakikada bir kapanma problemleri olduğu, overclock yapıldıktan sonra ekranda kalıcı çizgiler oluştuğu ve servise gönderenler olduğu belirtilmiş. TR servislerinde ise Asus monitörlerde ortalama avuç içi kadar büyüklükteki bir alanda 3 taneye kadar ölü piksel olmasının normal olduğu ve bu kriter karşılanmadıkça değişim/iade yapılmadığı yazılmış.

Alienware'da ise çok yüksek miktarda ghosting olduğu, yeterli sıklıkta ölü piksel ile satın alınan ürünler olduğu yazılmış. Şahsi eksilerimden birisi ise monitörde hoparlör olmaması. :)

Bu da kontrol etmek isteyenler için Epey'den karşılaştırma linki.

Başka önerileriniz varsa da açığım, şimdiden teşekkürlerimi sunarım, iyi forumlar.
Ne yaptın hangisini aldın bi ara konuşmuştuk seninle, bende asusun bu modeli ile msi 274qpx arasında kaldım özellikler aynı kimi msi panel kalitesi daha iyi diyor lg den alıyormuş kimi asusun panel kalitesi çöp tuf serisi monitörlere asla bulaşmayın diyor kafam karışık benimde, ama aw2723df almayacağıma eminim müthiş derecede ghosting ölü piksel sorunlarıyla karşılaşan var, şimdi 20 bin bandına çıkışta bu sorunlarla uğraşmak bana koyar sizi bilemem ama en azından bu asus veya msi 14 15 bandında alınabiliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Gürcan AYDIN
Instagram
grcnaydn
Steam
qurc4n
Twitter
grcnaydn
Ne yaptın hangisini aldın bi ara konuşmuştuk seninle, bende asusun bu modeli ile msi 274qpx arasında kaldım özellikler aynı kimi msi panel kalitesi daha iyi diyor lg den alıyormuş kimi asusun panel kalitesi çöp tuf serisi monitörlere asla bulaşmayın diyor kafam karışık benimde, ama aw2723df almayacağıma eminim müthiş derecede ghosting ölü piksel sorunlarıyla karşılaşan var, şimdi 20 bin bandına çıkışta bu sorunlarla uğraşmak bana koyar sizi bilemem ama en azından bu asus veya msi 14 15 bandında alınabiliyor

Merhaba hocam, Asus VG27AQML1A aldım. Bütçemin kalanını ekipman almaya ayırdım. AW alabiliyordum yoksa. Şöyle bir problemim var; gözüm o ladar VA'ya alışmış ki resmen değişiklik farketmedim. Sonradan HDR destekli videolar, resimler, oyunlar derken renk kalitesindeki farkı git gide anlıyorum. Pişman olduğum 2 nokta var. 1.si siyah rengi çok iyi verdiğini düşünmüyorum. 2.si renk gamutu sRGB %100. Acaba daha yüksek oranlı bir monitör alsam bahsettiğim renk kalitesi farkını daha iyi anlar mıydım diye düşünüyorum. Zannedersem anlardım. O bantta renk kalitesi olarak LG, MSI ve Gigabyte çok çok daha iyiler. Size tavsiyem vaktiniz olursa büyük bir Vatan mağazası gibi bir yere gidip bu monitörlerin renklerini görebiliyorsanız daha iyi olur. Tercihen rengi daha iyi olan modellerden alın. Asus garip bir şekilde çok tatmin etmedi beni. İzin günümde mağaza mağaza gezeceğim biraz. :)

Bir de renk profili ayarı yapamıyorum... Monitörü kurduğum anda değişiklik yapabildim aslında, kontrol edip bir modda bıraktım, ardından overclock, overdrive, HDR derken şuanda hazır profiller kapalı ve tüm ayarları değiştirip fabrika ayarlarına dönmeme rağmen değiştiremiyorum. Bilen varsa çözüm önerisini bekliyorum.

MUSA54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
MUSA
Merhaba hocam, Asus VG27AQML1A aldım. Bütçemin kalanını ekipman almaya ayırdım. AW alabiliyordum yoksa. Şöyle bir problemim var; gözüm o ladar VA'ya alışmış ki resmen değişiklik farketmedim. Sonradan HDR destekli videolar, resimler, oyunlar derken renk kalitesindeki farkı git gide anlıyorum. Pişman olduğum 2 nokta var. 1.si siyah rengi çok iyi verdiğini düşünmüyorum. 2.si renk gamutu sRGB %100. Acaba daha yüksek oranlı bir monitör alsam bahsettiğim renk kalitesi farkını daha iyi anlar mıydım diye düşünüyorum. Zannedersem anlardım. O bantta renk kalitesi olarak LG, MSI ve Gigabyte çok çok daha iyiler. Size tavsiyem vaktiniz olursa büyük bir Vatan mağazası gibi bir yere gidip bu monitörlerin renklerini görebiliyorsanız daha iyi olur. Tercihen rengi daha iyi olan modellerden alın. Asus garip bir şekilde çok tatmin etmedi beni. İzin günümde mağaza mağaza gezeceğim biraz. :)

Bir de renk profili ayarı yapamıyorum... Monitörü kurduğum anda değişiklik yapabildim aslında, kontrol edip bir modda bıraktım, ardından overclock, overdrive, HDR derken şuanda hazır profiller kapalı ve tüm ayarları değiştirip fabrika ayarlarına dönmeme rağmen değiştiremiyorum. Bilen varsa çözüm önerisini bekliyorum.
hayırlı olsun doğru seçim yapmışsın bence, sende hangi 4070ti super var konudan bağımsız ama bende alacağım merak ettim, bana kalırsa forumda araştır hazır ayarlar vardır illa birini kursan seni tatmin edeceğine inanıyorum renklerin

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Gürcan AYDIN
Instagram
grcnaydn
Steam
qurc4n
Twitter
grcnaydn
hayırlı olsun doğru seçim yapmışsın bence, sende hangi 4070ti super var konudan bağımsız ama bende alacağım merak ettim, bana kalırsa forumda araştır hazır ayarlar vardır illa birini kursan seni tatmin edeceğine inanıyorum renklerin

Yurtdışı ürünü

Asus rog strix rtx 4070 ti super

İmzamda tüm sistem yazıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Gürcan AYDIN
Instagram
grcnaydn
Steam
qurc4n
Twitter
grcnaydn
sıkıntı yaşarım diye korkumdan yurt içi olsun galax olsun diye düşündüm galax alcam bende, kaça aldın

Galax iyidir, çok tercih etmek istedim fakat Rog Strix'i fırsat olarak görüp değerlendirmek istedim, o sebeple aldım. 950 $'a denk geldi. Galax'ı gönül rahatlığıyla alın derim, bekletmeyin. GTX 900 serisinde HoF modelleri en kral modellerdi.

MUSA54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
MUSA
Galax iyidir, çok tercih etmek istedim fakat Rog Strix'i fırsat olarak görüp değerlendirmek istedim, o sebeple aldım. 950 $'a denk geldi. Galax'ı gönül rahatlığıyla alın derim, bekletmeyin. GTX 900 serisinde HoF modelleri en kral modellerdi.
yd ürünü almam diyorum ama o fiyata bulsam bende alırdım 😄 şuan bin doların üzerinde tuf veriyorlar yd

Top Bottom