Neler Yeni

Asus TUF Gaming VG27VQ 27" vs Samsung Odyssey G5 27"

Jalsgar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bahadırhan Aktaş
Arkadaşlar herkese iyi günler şu 2 monitör arasında kaldım ekran kartım AMD RX 6600 işlemcim ise ryzen 5 3600
1.monitör başlıkta da belirttiğim gibi Asus TUF VG27VQ
Bu monitöre tn kadar hızlı diyorlar ancak renk gamutu sıkıntısı var deniyor.
2. monitörde yine başlıkta belirttiğim gibi Samsung Odyssey G5
Bu monitörde 2k olması ile beni çok cezbediyor ama bu monitör hakkında da çok fazla sorun gördüm fps oynuyorsanız tercih etmeyin diyeni bile gördüm ghosting çok var diyorlar(özellikle birisi f1 oynarken çok belli oluyordu demiş) aynı zamanda ışık sızması çok var diyorlar.
Sizce hangisini tavsiye etmeliyim oynadığım oyunlar genelde karışık oluyor hikayeli de oynarım fps de oynarım (Overwatch ve CS GO). Yorumlarda Samsung biraz daha sorunlu gözüküyor ama 2k için yine de değer mi bilemiyorum zaten kartım 2k için tam anlamıyla uygun değil fifa gibi oyunları 2k oynarım diyorum ama bir oyunu 2k oynayıp daha sonra başka bir oyun için 1080p ye düşmek de gözüme kötü gelebilir diye düşünüyorum alışması zor olabilir diye düşünüyorum, tavsiyeleriniz nelerdir şimdiden çok teşekkürler.

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Arkadaşlar herkese iyi günler şu 2 monitör arasında kaldım ekran kartım AMD RX 6600 işlemcim ise ryzen 5 3600
1.monitör başlıkta da belirttiğim gibi Asus TUF VG27VQ
Bu monitöre tn kadar hızlı diyorlar ancak renk gamutu sıkıntısı var deniyor.
2. monitörde yine başlıkta belirttiğim gibi Samsung Odyssey G5
Bu monitörde 2k olması ile beni çok cezbediyor ama bu monitör hakkında da çok fazla sorun gördüm fps oynuyorsanız tercih etmeyin diyeni bile gördüm ghosting çok var diyorlar(özellikle birisi f1 oynarken çok belli oluyordu demiş) aynı zamanda ışık sızması çok var diyorlar.
Sizce hangisini tavsiye etmeliyim oynadığım oyunlar genelde karışık oluyor hikayeli de oynarım fps de oynarım (Overwatch ve CS GO). Yorumlarda Samsung biraz daha sorunlu gözüküyor ama 2k için yine de değer mi bilemiyorum zaten kartım 2k için tam anlamıyla uygun değil fifa gibi oyunları 2k oynarım diyorum ama bir oyunu 2k oynayıp daha sonra başka bir oyun için 1080p ye düşmek de gözüme kötü gelebilir diye düşünüyorum alışması zor olabilir diye düşünüyorum, tavsiyeleriniz nelerdir şimdiden çok teşekkürler.
VG27VQ'ya TN'den hızlı diyen yanlış bilgilendirme yapmış.
2K monitörü de rx6600 ekran kartı için önermem, monitör de pek iyi değil zaten. 1080p'ye düşürünce gerçek 1080p monitöre göre biraz daha kötü görünür.

Jalsgar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bahadırhan Aktaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
VG27VQ'ya TN'den hızlı diyen yanlış bilgilendirme yapmış.
2K monitörü de rx6600 ekran kartı için önermem, monitör de pek iyi değil zaten. 1080p'ye düşürünce gerçek 1080p monitöre göre biraz daha kötü görünür.
TN kadar hızlı söylemini bir incelemede görmüştüm yani yanlış bir bilgi ise onun yalanıcısıyım , 1080p ye düşme muhabbeti ise şöyle örnek vereyim fifayı 2k oynayabilirim ama rdr 2 için 1080p ye düştüğümde bu göze biraz kötü gelebilir çünkü 2k ya alışmış oluyorum ondan bahsetmiştim.

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
TN kadar hızlı söylemini bir incelemede görmüştüm yani yanlış bir bilgi ise onun yalanıcısıyım , 1080p ye düşme muhabbeti ise şöyle örnek vereyim fifayı 2k oynayabilirim ama rdr 2 için 1080p ye düştüğümde bu göze biraz kötü gelebilir çünkü 2k ya alışmış oluyorum ondan bahsetmiştim.
Hem 2k'ya alışmış oluyorsunuz hem de pikseller 2k'dan 1080p'ye çekince tam oturmadığı için ekran normalden biraz daha bulanık oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

TN kadar hızlı söylemini bir incelemede görmüştüm yani yanlış bir bilgi ise onun yalanıcısıyım
Odyssey g7 için duymuş olabilirsiniz belki

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
İkisinide almazdım. birincisinin fiyatı çok pahalı, ikincisi ise sistemle çokta uyumlu değil RX6600 ile 2K'da oyun performans çoğu oyunda üzer. 2.side çok pahalı bu arada. Ondan ucuza IPS Panelli daha iyi monitörler satılıyor rahatça.

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,443
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
İNDİRİM PAYLAŞIMLARI, MİNİNG, GAMİNG PC BİLEŞENLERİ
G3 te olduğu gibi g5 tede ghosting problemi var. İki monitörü de ben almazdım.

Jalsgar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bahadırhan Aktaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hem 2k'ya alışmış oluyorsunuz hem de pikseller 2k'dan 1080p'ye çekince tam oturmadığı için ekran normalden biraz daha bulanık oluyor.

Odyssey g7 için duymuş olabilirsiniz belki
sizin tavsiyeniz asus tuf dan yana o zaman ?

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,443
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Bugün İtopya'da monitör indirimi olabilir.

Jalsgar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bahadırhan Aktaş
İkisinide almazdım. birincisinin fiyatı çok pahalı, ikincisi ise sistemle çokta uyumlu değil RX6600 ile 2K'da oyun performans çoğu oyunda üzer. 2.side çok pahalı bu arada. Ondan ucuza IPS Panelli daha iyi monitörler satılıyor rahatça.
ilkini 2.el olarak bir tanıdıktan 2500 e alacağım oradan kurtarıyorum ancak bunu bilerek belirtmemiştim direk hangisi daha iyi diye sormak için siz bunların dışında en az 144 hz olmak şartı ile ne önerirdiniz ?

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
ilkini 2.el olarak bir tanıdıktan 2500 e alacağım oradan kurtarıyorum ancak bunu bilerek belirtmemiştim direk hangisi daha iyi diye sormak için siz bunların dışında en az 144 hz olmak şartı ile ne önerirdiniz ?
2.el 2500'e kötü fiyat değil o zaman. Eğer sorunu yoksa alınabilir. Asus TUF monitörlerin bazılarında sarıyı veya yeşili aşırı kötü göstermesi gibi bir durum var, bunda da var mı diye test edin. G24F önerebilirim, LG 24GN600-B önerebilirim, 27G2U ve 24G2U önerebilirim.

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,443
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
2.el 2500'e kötü fiyat değil o zaman. Eğer sorunu yoksa alınabilir. Asus TUF monitörlerin bazılarında sarıyı veya yeşili aşırı kötü göstermesi gibi bir durum var, bunda da var mı diye test edin. G24F önerebilirim, LG 24GN600-B önerebilirim, 27G2U ve 24G2U önerebilirim.
İki renkte sıkıntıli evet.

Jalsgar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bahadırhan Aktaş
1 Sene kullanmış ama yoğun bir kullanımı yokmuş gerçi bunu bendde biliyorum tanıdık olduğu için çok fazla kullanmadı, 2 sene daha garantisi duruyormuş dediğiniz testleri yapacağım önerdiğiniz monitörlere de bakacağım aynı şekilde, ilginiz için teşekkür ederim.

Bugün İtopya'da monitör indirimi olabilir.
Evet bir kulağım orada.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,057
Üyeler
140,757
Son üye
Adnan27
Top Bottom