Neler Yeni

İnceleme ASUS TUF K3 Kırmızı Anahtar Oyuncu Mekanik Klavyesi

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Bugün itopya'dan 599,01 TL'ye aldığım akakçe'de mevcut fiyatı 1000 TL olan Asus TUF K3 mekanik klavyesini inceledim.
Kutusunu falan göstermeyeceğim bildiğin kutu işte.

1652246549271.png

Ürün Asus'un verdiği bilgiye göre uzay ve askeri endüstri standartlarına uygun alüminyum gövdeye sahip. Ürün cidden ağır. Baskülüm yok ki ölçebileyim ama kargoyu kargocudan alınca elim biraz aşağıya düştü. Beklemiyordum bu ağırlığı şahsen.
Kırmızı anahtarlara sahip olduğundan "klik klik" sesi gelmiyor. Yine bir daktilo sesi var ama mavi kadar değil ve tuşa bastığını hissetmiyorsun. Yani aşırı hafif tuşları var. Yarısına gelince bile işliyor. Tam basmanıza gerek kalmıyor. 10fastfingers sitesinde sert klavyeyle 70 yapıyordum. Daha da yaparım ama tuşlar sert dediydim, bu seferde tuşlar çok hafif ve yanlışlıkla bir sürü tuşa basıyorum. Biraz alışma süreci olacak gibi benim için.
1652247121422.png

Her tuşta ayrı ayrı bulunan RGB ışıklandırması ile hem göze hitap ediyor hem de kişiselleştirmeye imkan tanıyor. Armoury Create yazılımı ile kişiselleştirme yapabilirsiniz.
Dahili belleğe sahip klavyemiz 8 adet makro tuş atama yapabilmemizi sağlıyor. Yine bu makro atamasın Armoury yazılımı ile yapabilyoruz.
FN tuşu var. Yani F tuşlarına atanmış medyatik görevleri de yapabiliriz. Klavye üzerinden şarkı değiştirme durdurma başlatma ses açma kısma gibi işlemleri yapabiliriz.
Windows Lock tuşu var. FN + Win kombinasyonu Win tuşunu kitler yani oyunlarda falan Mazaallah yanlışlıkla falan basarsınız... Onun önüne geçiyor. Yanlışlıkla basmak da çok kolay bu arada eğer ilk defa böylesine hafif bir klavye kullanıyorsanız.
Manyetik bilek desteği ile uzun kullanımlarda sizi destekleyerek bileğinizin acımasının önüne geçmiş olur.
Yazılımıyla yine bilgisayarınızda hareketli masaüstü duvarını etkinleştirip klavyeyle eş zamanlı senkronizasyon sağlayabilirsiniz. Aynı şey destekleyen tüm Asus ürünleri için geçerli. Örneğin M3...
10 adet renk modu var. Yalan söylemeyeyim 1000 liralık klavyede daha fazlasını beklerdim. Mevcut renk modlarını pek sevmedim. Çok sade geldi.

1652247677531.png

Ürünün kablosu boru gibi. Çok kalın. Bunun sebebi de iki adet USB çıkışının olması. USB çıkışlarından biri klavyedeki USB portuna bağlı. Bu porttan USB belleğinizi, telefonunuzu, kulaklığınızı, farenizi takabilirsiniz.

ARMOURY CREATE YAZILIMI

TUFMAKRO.png

Bu ekrandan makro ataması yapıp profilleri kaydedebiliyoruz.
TUFRGB.png

Bu ekrandan ışıklandırma modlarını ayarlayabiliyoruz.

AURA CREATOR

MÜZİK DENEME.png

Bu ekrandan kişiselleştirilmiş RGB efektleri yapabiliriz.

Örneğin ben müziğin frekansına paralel olarak yanan bir mod yaptım.

Ses testi
https://streamable.com/r01elx
SON SÖZ:
Klavyeyi beğendim. 599 gibi uygun fiyata bulduğum için de mutluyum.

Son düzenleme:

Jnwander

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Kadir Tunç
Yazılımıyla yine bilgisayarınızda hareketli masaüstü duvarını etkinleştirip klavyeyle eş zamanlı senkronizasyon sağlayabilirsiniz.
Bu olayı nasıl yapabilirim ?
Anlatan bir video varsa da atabilirsin.

diekatze

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Kerem Uyar
Hayırlı olsun. 100 TL kampanyasına katıldın mı?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,970
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Hayırlı olsun dostum. Gerçekten fiyatına göre oldukça iyi bir klavye.

Proletarya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
919
İsim
Proletarya
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Bileşenleri
ARMOURY CREATER> CİHAZ> AURA WALLPAPER>ETKİNLEŞTİR
AURA SYNC>Wallpaper ve klavyeyi etkinleştir.

100 TL bitmiş dediler bakmadım o yüzden.
Eline sağlık. Kampanya kodları güncelleniyor. Ara ara bakabilirsin.

Son düzenleme:

Farway

80+ Silver
Basış hissiyatı çok mu hissiz hocam?

Farway

80+ Silver

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7

firsatgamingx

80+ Silver