Neler Yeni

Yardım Asus Tuf Laptop Arizasini Servi̇s Kabul Etmi̇yor

Farex

80+ Bronze
Ekranında ghosting çok ve ışık sızması mevcut aradım görüştüm mail atmamı istediler attım fakat bütün sorunlar normal bulundu arıza yok dendi ayrıva ekran kartında da problem var watt düşürüyor ve cihaz kasıyor işlemci de öyle bunların hepsini anlattım mailde ekledim bana saçma sapan biosu açtırtıp oradan işlemci hızına baktırıyor ben diyorum ki ısınıyor cihaz kendini kısıtlıyor bana her şey normal diyor ben tüketici hakem heyetine başvursam kazanırmıyım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

unnamed.jpg
Ekran görüntüsü 2024-06-24 105909.png

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,168
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Problemlerini sakince açıklayıp buraya madde madde yazar mısın, yardımcı olabilirim belki.

laptop ekranından beklentin çok fazla. 7ms görürsen öp başına koy.

ışık sızması mevcut
Işık sızması görmemişsin. Sendeki ips Glow, Her ekranda olur.

1719907341866.png

Işık sızması bleed böyle olur.

Sendeki glow, sağdan soldan bak o parlamayı görmeyeceksin.

Farex

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Problemlerini sakince açıklayıp buraya madde madde yazar mısın, yardımcı olabilirim belki.

laptop ekranından beklentin çok fazla. 7ms görürsen öp başına koy.

Işık sızması görmemişsin. Sendeki ips Glow, Her ekranda olur.

Alıntıyı görüntüle

Işık sızması bleed böyle olur.

Sendeki glow, sağdan soldan bak o parlamayı görmeyeceksin.
İşlemci 1.6 ghz e kadar düşüyor ekran kartı şart kısıtlıyor bir arızası var oyunlar veya işlem yaparken render süresi baya uzuyor ve cihaz kasıyor benim sorunum bu

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,168
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
İşlemci 1.6 ghz e kadar düşüyor ekran kartı şart kısıtlıyor bir arızası var oyunlar veya işlem yaparken render süresi baya uzuyor ve cihaz kasıyor benim sorunum bu
termal macun yeniledin mi ?

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Mert

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Mert
Videosunu çekip cihaza başka bir hasar vermediğini gösterirsen kabul edebiliyorlar
Adamlar normal arızayı kabul etmiyorlar. İçi açılmış laptop çok zor dostum. Her türlü kılıf uydururlar bence bu duruma, hele bu ülkede :)

Farex

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Adamlar normal arızayı kabul etmiyorlar. İçi açılmış laptop çok zor dostum. Her türlü kılıf uydururlar bence bu duruma, hele bu ülkede :)
Videosunu çekip cihaza başka bir hasar vermediğini gösterirsen kabul edebiliyorlar
Termal macun yenilemek cihazı garanti kapsamından çıkarmıyor mu ?
cihaza 3 defa yetkili serviste müdahale oldu anakart değişti soğutucu bakır borular değişti sonra ssd değişti arızalıydı ve cihazdan asla memnun değilim ben termal macun yenilersem bozulur mu dedim garanti bozulmaz dediler.

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Mert
cihaza 3 defa yetkili serviste müdahale oldu anakart değişti soğutucu bakır borular değişti sonra ssd değişti arızalıydı ve cihazdan asla memnun değilim ben termal macun yenilersem bozulur mu dedim garanti bozulmaz dediler.
O halde tüm yazışmaları da ekleyerek Thh’ye başvurun.

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
383
İsim
can
laptopun ekranında ben bir problem göremedim cihazı çok kurcalatıp kendin mağdur olma bunu ekran paneli için yazıyorum bu arada. Sendeki glowdan laptop kullanıpda denk gelmeyen yoktur muhtemelen arkadaşında gönderdiği kadar şiddetli bir ışık sızman olsa servisler yardımcı olur emin ol.

Farex

80+ Bronze
O halde tüm yazışmaları da ekleyerek Thh’ye başvurun.
birde bir şey farkettim wifi adaptörüne giden anten kabloları ezilmiş kabloların içindeki tel hafiften görülüyor ben kesinlikle müdahale etmedim o konuda servisteki elemaın yaptığını düşünüyorum sıkıntı çıkar mı?

laptopun ekranında ben bir problem göremedim cihazı çok kurcalatıp kendin mağdur olma bunu ekran paneli için yazıyorum bu arada. Sendeki glowdan laptop kullanıpda denk gelmeyen yoktur muhtemelen arkadaşında gönderdiği kadar şiddetli bir ışık sızman olsa servisler yardımcı olur emin ol.
Sorunum tek ekran değil ana sorunum işlemci ve ekran kartı .

MrTito

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Burak
Tabi orasını bilemem kağıt üstünde söyledikleri genelde bu :)

Top Bottom