Neler Yeni

Yardım ASUS VG27AQZ ALDIM // SORULARIM VAR

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
parlaklık - 100
kontrast -70
ren doygunluğu - 50
renk sıcaklığı -soğuk
cilt tonu kırmızımsı olarak kullanıyorum
Bu ayarlar hoşunuza gidiyor olabilir fakat renkleri tutarsız verir. Kontrastı 80 yapıp renk sıcaklığını kullanıcı modu yapmanız tavsiyemdir. RGB'yi de 98-100-99 yaparsanız tadından yenmez. Cilt tonu kırmızımsı kalabilir. Parlaklığın hafif azaltılması daha güzel olur. Böyle alışmak daha iyi.

bu monitörü neredeyse 1 yıldır kullanıyorum. öncelikle kendine göre renk modunu ayarla. bn masaüstü modunda tarayıcı falan kullanırken sinema modunu kullanıyorum. rdr 2 gibi oyunlarda manzara moduna alıyorum görsel şölen oluyor:)
Düzgün ayarlarla sinema modu oyunda da daha güzel duruyor zannımca.

Dahası  
Reaksiyon skoru
558
İsim
‏‏‏‏‏𝐿 𝐸 𝐺 𝑂 𝐿 𝐴 𝑆
Bu ayarlar hoşunuza gidiyor olabilir fakat renkleri tutarsız verir. Kontrastı 80 yapıp renk sıcaklığını kullanıcı modu yapmanız tavsiyemdir. RGB'yi de 98-100-99 yaparsanız tadından yenmez. Cilt tonu kırmızımsı kalabilir. Parlaklığın hafif azaltılması daha güzel olur.
bunları deniyeceğim teşekkürler :)
bu ayarlarda rdr 2 hem sinema modunda hem manzara modunda kullandım, manzara daha keyif verdi dünyası daha canlı:)

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Emrullah YAZICI
bu monitörü neredeyse 1 yıldır kullanıyorum. öncelikle kendine göre renk modunu ayarla. bn masaüstü modunda tarayıcı falan kullanırken sinema modunu kullanıyorum. rdr 2 gibi oyunlarda manzara moduna alıyorum görsel şölen oluyor:)

parlaklık 100
kontrast 70
ren doygunluğu 50
renk sıcaklığı soğuk
cilt tonu kırmızımsı olarak kullanıyorum

masaüstü mod da simgeler küçülür bu doru ama masaüstünde ctrl+ fare imlecini çevirince simgelerin boyutunu kendine göre ayarla fazla küçük olması iyi değil gözleri yorar. tarayıcı kısmında ise opera da 125 google da 125 yakınlaştırma ile kullanıyorum çok küçük olması dediğim gibi gözleri yoruyor :)
Hocam çok teşekkürler dediğin ayarları yaptım gözlerim rahatladı valla yav. küçücük simgelerden, tarayıcı gezintisinden vs :D

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
558
İsim
‏‏‏‏‏𝐿 𝐸 𝐺 𝑂 𝐿 𝐴 𝑆
Hocam çok teşekkürler dediğin ayarları yaptım gözlerim rahatladı valla yav. küçücük simgelerden, tarayıcı gezintisinden vs :D
ben böyle kullanıyorum genelde istersen biraz kurcalayarak kendine göre en iyi ayarı bulablirsin:)

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Emrullah YAZICI
Bu ayarlar hoşunuza gidiyor olabilir fakat renkleri tutarsız verir. Kontrastı 80 yapıp renk sıcaklığını kullanıcı modu yapmanız tavsiyemdir. RGB'yi de 98-100-99 yaparsanız tadından yenmez. Cilt tonu kırmızımsı kalabilir. Parlaklığın hafif azaltılması daha güzel olur. Böyle alışmak daha iyi.

Valla her moda sırayla baktım gözümü yormayan, en iyisini seçtim. FPS modu parlaklığı kontrastı vs tam söylediğiniz gibi. sadece cilt olayını kırmızımsı yaptım o kadar. parlaklığı 90 da kontrast 80de

Dahası  
Reaksiyon skoru
558
İsim
‏‏‏‏‏𝐿 𝐸 𝐺 𝑂 𝐿 𝐴 𝑆
Evet, öyle fakat biraz fazla canlı oluyor. Gereksiz exposure ediyor görüntüyü, hoşuma gitmiyor. :D
hocam şuraya bir konu yazdımda kimse bakmadı yardımcı olur musun https://forum.donanimarsivi.com/konu/iki-ekranim-arasindaki-renk-tonunu-ayarlayamiyorum.716917/
Mesaj otomatik birleştirildi:

Valla her moda sırayla baktım gözümü yormayan, en iyisini seçtim. FPS modu parlaklığı kontrastı vs tam söylediğiniz gibi. sadece cilt olayını kırmızımsı yaptım o kadar. parlaklığı 90 da kontrast 80de
bende denerim birazdan

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Benim favorim sinema modu, netlik gibi ek özelliklere de erişim sağlıyor. İlk sayfada attığım ICC profilini de yüklemenizi öneririm.

gazibeyli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Yasin SYLYN

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Emrullah YAZICI
Hocam alınır mı? monitör bende düşünüyorum da fiyatı şuan 7k ne dersiniz veya bu fiyata alınabilecek başka monitör varmı şuan
Hocam alınır ben çok memnunum. Ama İstanbul'daysan satayım sana ya ben FPS oyunları oynuyorum 360hz e geçicem düşünürsen

ugurcnq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Uğur
Arkadaşlar merhaba,

İlk defa 2K monitöre geçtim. Kurulumunu yaptım ve sonuç :

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

2K oyun oynayacağım için çok hevesliyim ama başlamadan önce sorularım şunlar :

-Önceden FHD kullanıyordum. Şimdi bilgisayarda yapmam gereken bir ayar var mı ?
-Çözünürlük ayarlarında HZ maksimum 144 görünüyor, ne yapmalıyım ?
-Monitör tarafında ne ayar yapmalıyım ?
-Birde bu 2K olayından sonra masaüstü baya büyüdü, google chrome felan. böyle alışmam mı gerekecek yoksa ekranı eskisi gibi yapsak bir şey oluyor mu ?

Şimdiden teşekkürler
Aga masayı nerden aldın

GameOver

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
219
İsim
Durukan Çelik
Discord
GameOver#5871
masaüstü sağ tık görüntü ayarlarında ölçek ve düzen var %100 yazan yeri gözüne göre ayarla nesneleri büyütebilirsin

Top Bottom