Neler Yeni

Yardım ASUS X550VX: KULAKLIK SORUNU

VenaqueT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Eroğlu
Arkadaşlar Asus'un x550vx laptopunu kullanıyorum ve yakın zamanda sıfırladım. Sıfırladıktan sonra ses sorunları yaşamaya başladım.

Rampage SN-R4 1596890234747.png kulaklığını bir adaptör 1596890048749.png aracılığıyla laptopa bağlıyorum. Sıfırlamadan önce hiçbir sorun yoktu basslar tizler gayet net geliyordu ama sıfırladıktan sonra baslar gelmemeye başladı.

Sorun kulaklıkta olduğunu düşündüm, telefondan aynı şarkıyı açıp denedim baslar gayet net geliyordu yani sorun kulaklıkta değildi. Adaptörde olduğunu düşündüm, adaptörle birlikte telefona taktım, ses yine güzel.

Yani sorun bilgisayardaydı. Ses geliştirmeleriyle falan oynadım, hâlâ aynı. Realtek'ten bir şeyleri değiştirdim yine aynı. En son şu sağ alttaki ses simgesine 1596890405794.png tıklayıp, ses sorunlarını gider dedim. Oradan Microsoft'un ses sürücüsüne geçirdi benim kulaklığı ve kulaklık sorunu çözüldü... Ancak bu sefer de kulaklığın mikrofonu hiç çalışmamaya başladı. Bilgisayarın kendi mikrofonunu kullanmaya başladı. Ama ben bunu istemiyorum.

Ses denetim masasından falan bir şeyleri denedim yine ama mikrofonu ne yaptıysam çalıştıramadım.

Aygıt yöneticisinden mikrofonun, kulaklığın driverlarını güncellemeye falan çalıştım da çok bilmediğimden yapamadım.

Bir de işe yarar bir bilgi mi bilmiyorum ama bu ses denetim masasında ben realtek kullanırken normalde benim kulaklık ile hoparlörü ayırmıyordu. Microsoft'un ses sürücüsüne geçince ayırmaya başladı. 1596890759833.png

Top Bottom