Neler Yeni

Atik ft. Şehinşah ft. Nosta "Eksik Olmaz" Şarkı İncelemesi

ekremabi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
704
İsim
Burak
Dün çıkan şarkıyı ben oldukça başarılı buldum. Şimdi alt başlıklar altında bakalım şarkıya.

BEAT
Beat açısından Ati242'nin "EVEREST" şarkısında olduğu gibi normal rap beatlerinin aksine farklı bir beat tercih edilmiş." Dıptıs Dıptıs" şeklinde değil yani. Ben beati çok başarılı buldum. Beat açısından 9/10 olurdu benim puanım.

RHYME
Rhyme konusunda her üç sanatçı da başarılı bir rhyme düzeni yakalamış. Rhyme açısından 8/10 puan verirdim.

FLOW
Flow olarak Nosta biraz eksik kalıyor fakat Atik ve Şehinşah bu eksikliği kapatmış diyebiliriz. Şahsi görüşüm en başarılı verse Şehinşahın'ki olduğu yönündedir. Fakat
"Aynısınız bence, hepiniz baktığımız yerden karınca
Karınca, karınca, karınca, karınca, karınca
Karıncalar, karıncalar, karıncalar, karıncalar"
Satırları bana biraz zorlama gibi geldi. Hep aynı şeyleri tekrarlaması hoş olmamış diye düşünüyorum. Flow olarak 6/10 puanını hak ettiği kanaatindeyim.

NAKARAT
Nakaratta oldukça tekrar kullanılmış:
"Eksik olmaz, eksik olmaz, eksik olmaz
Sorunlarım başımdan eksik olmaz
Eksik olmaz, eksik olmaz, eksik olmaz
Problemler başımdan eksik olmaz
Sorunlarım başımdan eksik olmaz
Problemler başımdan"
Kulağa kötü gelmeyen bir nakarat olduğunu düşünüyorum. En azından bir şeyler anlatan sözlerden oluşuyor. 7/10 puanını veriyorum ben nakarata.

GENEL
Genel olarak şarkı kulağa hoş gelen bir parça. Atik bence keşfedilmemiş bir yetenek. Bu şarkıda bunu kanıtlamış oldu. Rhyme ve Flow açısından bence yetenekli bir sanatçı. Sesi çok ham gelse de kulağa biraz efekt veya autotune eklenirse çok daha iyi bir verse ortaya çıkabilirdi. Nosta ise Lirikalite olarak başarılı fakat flowu yakalamak için heceleme yapmış. Bu nedenle bu parçada biraz zayıf kalmış. Şehinşah ise gerek göndermeleri gerek flowu oldukça başarılı bir iş ortaya koymuş. Parçaya genel puanım 7/10

Peki Şehinşah gibi bir sanatçı bu kadar dostu varken neden Atik ve Nosta ile feat yaptı?
Bu konu hakkında pek fikrim yok. Genelde böyle featleri kolay unutuluyor ve pek dinlenmiyor. Bu feat Hidra ile yapılmış olsaydı daha çok dikkat çekerdi.

Parçanın linkini şöyle bırakıyorum:

Top Bottom