Neler Yeni

Öneri ATX Anakart Önerisi istiyorum

THANOS14

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Enes Ceylan
Bütçe
3000
Ufaktan kendime sistem dizmeye başladım. 4060 çıkana kadar diğer parçaları toplamayı düşünüyorum 4060 fiyatı 10kyı geçmezse 4060 alacağım eğer geçerse 3060dan devam edeceğim. Kasayı aldım Nzxt H510 flow. İşlemci yolda geliyor Ryzen 5 5600. Buna uygun B550 anakart bakıyorum ama ATX istiyorum. Kasanın içini birazcık doldursun aşağıdaki kablolar göze batmasın istiyorum tek isteğim bu atx ile micro atx arasında bir fark yok biliyorum. Bir de baktım microatxler 2.250 civarı atxler 2750 civarında falan. Bu farkı vermeyi sadece kasa dolu gözüksün diye göze aldım. Gigabyte gaming x v2 var bunu önerir misiniz? Bütcem de 3000i çok geçmek istemiyorum. Teşekkürler.

şahin doğan

80+ Platinum
Gigabyte B550 Gaming X V2'den başka anakart yok herhalde 3000 TL ve altına.

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440

Mesaj otomatik birleştirildi:

Ufaktan kendime sistem dizmeye başladım. 4060 çıkana kadar diğer parçaları toplamayı düşünüyorum 4060 fiyatı 10kyı geçmezse 4060 alacağım eğer geçerse 3060dan devam edeceğim. Kasayı aldım Nzxt H510 flow. İşlemci yolda geliyor Ryzen 5 5600. Buna uygun B550 anakart bakıyorum ama ATX istiyorum. Kasanın içini birazcık doldursun aşağıdaki kablolar göze batmasın istiyorum tek isteğim bu atx ile micro atx arasında bir fark yok biliyorum. Bir de baktım microatxler 2.250 civarı atxler 2750 civarında falan. Bu farkı vermeyi sadece kasa dolu gözüksün diye göze aldım. Gigabyte gaming x v2 var bunu önerir misiniz? Bütcem de 3000i çok geçmek istemiyorum. Teşekkürler.
Sadece kasa dolu olsun diye değil bu arada birçok özellik birden ATX anakartlarla geliyor, soket miktarı vs olsun a-rgb özellikleri olsun

THANOS14

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Enes Ceylan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gigabyte B550 Gaming X V2'den başka anakart yok herhalde 3000 TL ve altına.
Çok bi acelem olmadığı için takipteyim indirim görürsem alırım yoksa gigabyte alacağım tavsiye almak istemiştim.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece kasa dolu olsun diye değil bu arada birçok özellik birden ATX anakartlarla geliyor, soket miktarı vs olsun a-rgb özellikleri olsun
bu dediğiniz bütçemi birazcık aşıyor. indirimde yakalarsam süper yoksa gigabyte gaming x v2 alacağım kullanan varsa diye sorayım demiştim.

şahin doğan

80+ Platinum
bu dediğiniz bütçemi birazcık aşıyor. indirimde yakalarsam süper yoksa gigabyte gaming x v2 alacağım kullanan varsa diye sorayım demiştim.
Arkadaşın attığını sepete ekleyince 3080 TL

THANOS14

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Enes Ceylan
Arkadaşın attığını sepete ekleyince 3080 TL
ben indirime dikkat etmemiştim fiyatı güzelmiş evet bikaç videosuna bakayım bari. gigabyte pek önerilmiyor nedense :) msi ile gigabyte arasında devasa bir fark var mıdır?

şahin doğan

80+ Platinum
ben indirime dikkat etmemiştim fiyatı güzelmiş evet bikaç videosuna bakayım bari. gigabyte pek önerilmiyor nedense :) msi ile gigabyte arasında devasa bir fark var mıdır?
Gigabyte kartların Bios karmaşasından şikayetçiler genelde . Anakart tarafında çok bilgim yok ama M2 SSD de bulunan soğutucu bile Gigabyte'a göre +.

THANOS14

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Enes Ceylan
Gigabyte kartların Bios karmaşasından şikayetçiler genelde . Anakart tarafında çok bilgim yok ama M2 SSD de bulunan soğutucu bile Gigabyte'a göre +.
bende de şu an intel sistem var i3lü rtx 2060lı ve gigabyte anakart var. şimdiye kadar bi sorun yaşamadım o yüzden soğuk bakmıyorum aslında. ama haklısınız aradaki var verilir bu anakart için.

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
Çok bi acelem olmadığı için takipteyim indirim görürsem alırım yoksa gigabyte alacağım tavsiye almak istemiştim.

Bu anakart gayet iyidir MSI anakartı Gigabyte a tercih ederim. Uzun zamandır Gigabyte kullandıktan sonra MSI a geçince farkı anlayabildim.

THANOS14

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Enes Ceylan
Bu anakart gayet iyidir MSI anakartı Gigabyte a tercih ederim. Uzun zamandır Gigabyte kullandıktan sonra MSI a geçince farkı anlayabildim.
İllaki farkı vardır bu kadar fiyat farkı olduğuna göre

milenix

80+ Gold
İllaki farkı vardır bu kadar fiyat farkı olduğuna göre
Hayır yok. Fiyat farkına asla ve asla değmez. Boş yere fanboyluk yapmışlar. Bios fln bahane. Yılda 1 kez gireceğin şeyi boş yere dert etmeye gerek yok.

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
Hayır yok. Fiyat farkına asla ve asla değmez. Boş yere fanboyluk yapmışlar. Bios fln bahane. Yılda 1 kez gireceğin şeyi boş yere dert etmeye gerek yok.
Fazla muhaliflik yapmak iyi değildir, ATX anakartın daha küçük anakartlara kıyasla daha konforlu olduğunu 10 kişiye sorsan 8 i söyler.
(Onun dışında performans farkı olmaz. -Sıcaklık dahil değildir-)

Top Bottom