Neler Yeni

Ayağımdaki sorun nedir ?

Merhaba, 1 ay önce futbol oynarken topa vurduğum anda rakibimin ayağı ile benim ayağım çok sert çarpıştı ve sonucunda ayağımı yere basamamaya başladım. Hastahaneye gitmedim çünkü geçen sene de bu tarz olay yaşamıştım bu nedenle aynı şekilde geçer diye düşündüm fakat 1 hafta hiç yuruyemedim surekli buz koydum anca o şekilde geçti ( ben geçtiğini düşündüm ) 1 hafta sonucunda top ile pas yapmaya çalıştığımda ayağım o kadar acıdı ki hiç pas yapamadan eve geri döndüm. Yine bekledim biraz zaman geçti 2-3 hafta hiç topa dokunmadım. Dün akşam futbol maçı yapmaya çıktım ve ilk şutda ağrıyı yine hissettim, ardından bir ikili mücadele ve yine aynı sorun. Ayağımda öyle bir ödem oluştu ki yani niye böyle oluyor anlayamıyorum. Bu olaydan önce çok rahat bir şekilde toplara var gücümle vurabilirken artık ayak üstü ile topa vuramaz oldum. Kemigim o kadar hassaslaşmış ki ayak ici ile vurdugumda bile acıyor. Sizce ne yapmalıyım?

eneskaya6

80+ Silver
Aynısını yasamistim ama sen ciddiye almamissin. Tarak kemiğim ezilmisti 10 gun alcida kaldi alci ciktiktan 1 ay sonra top oynayayım dedim ilk şutta ayağım cok fena agridi. O günden sonra ne zaman sert vursam ayagimda agri oluyordu ustunden 4-5 sene geçmesine rağmen yine agriyordu sert vurunca özellikle tekvando yaparken. Ama suan sorun sıkıntı yok 10 sene falan oldu 🤣. Direk doktora git hocam baksınlar ve uzun bir süre şut vs cekme sen vurdukça tekrarliyor

Top Bottom