Neler Yeni

B450M-K II ve Spec Delta RGB soğutucu takma?

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Ömer Faruk Mehmetoğlu
merhabalar, bu konu hakkında bir sorum olacaktı.

ID-COOLING SE-224-XT RGB 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat
yukarıda atmış olduğum kule tipi soğutucuyu almak istiyorum. anakartım başlıktaki anakart ile aynı, b450mk-ii. kasam ise corsair spec delta rgb. kasa içerisinde kasanın fanlarının rgb ledlerini kontrol etmek için bir adet rgb kontrolcüsü var o da şu şekilde:
1604155015232-png.79167

alacağım modelden de böyle bir rgb kontrolcüsü çıkıyor:

20200429125443-98938.jpg

merak ettiğim, ben bu fanın ledlerini nasıl bağlayabilirim ve nasıl kasa fanlarıyla uyumlu şekilde çalıştırabilirim ?

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
558
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Anakartda ARGB girişi olmadığı için anakart üzerinden ayarlayamazsın yüksek ihtimalle. Ve CPU fan girişinin haricinde bir yere fan bağlarsan CPU fan kısmı boş kalacağı için sistem boot ekranında hata verebilir. Tamamen sadece fikrim bu yanlış ve doğruluğu yok ama fan kontrolcünde boş port var ise kule tipinin fanını o kontrolcüye bağlayıp cpu fan kısmını ise egzoz fana takıp bu şekilde çalıştırabilirsin belki. tabii ki kule tipi soğutucunun fanının diğer fanlarla orantılı çalışacağının garantisi yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Ömer Faruk Mehmetoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartda ARGB girişi olmadığı için anakart üzerinden ayarlayamazsın yüksek ihtimalle. Ve CPU fan girişinin haricinde bir yere fan bağlarsan CPU fan kısmı boş kalacağı için sistem boot ekranında hata verebilir. Tamamen sadece fikrim bu yanlış ve doğruluğu yok ama fan kontrolcünde boş port var ise kule tipinin fanını o kontrolcüye bağlayıp cpu fan kısmını ise egzoz fana takıp bu şekilde çalıştırabilirsin belki. tabii ki kule tipi soğutucunun fanının diğer fanlarla orantılı çalışacağının garantisi yok.
hocam fan kontrolcümde kasa fanlarının ledleri takılı, başka yer de yok. benim demek istediğim, bir şekilde taktıktan sonra bu fanlar ile kasa fanlarının renkleri uyumlu çalışır mı yani senkron ?

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
558
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Aynı kontrolcüye bağlı olmadığı sürece zor

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,244
İsim
Kerem Çavuş
Perfan 120h alabilirsin aynı ürün diyolar

Dahası  
Reaksiyon skoru
15