Neler Yeni

Çözüldü✓ B450m-K2 bios güncelleyemiyorum

kafkaszki

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Eyüp su
sistemimi topladım lakin biosu güncelleyip pcyi açamıyorum. B450m-K2 anakartımın kutusunda Windows 11ready yazıyor ama "reboot and select proper boot device" ekranını geçemiyorum bu yüzden masaüstüne gidip biosun güncel sürümünü de indiremiyorum ne yapmam gerekiyor? İzlediğim çözüm videolarında masaüstünden bios indiriyolar usbye. yeniden başlatıp güncelliyorlar yeni toplanmış pc için bi çözüm bulamadım..

cnrkn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Can
sistemimi topladım lakin biosu güncelleyip pcyi açamıyorum. B450m-K2 anakartımın kutusunda Windows 11ready yazıyor ama "reboot and select proper boot device" ekranını geçemiyorum bu yüzden masaüstüne gidip biosun güncel sürümünü de indiremiyorum ne yapmam gerekiyor? İzlediğim çözüm videolarında masaüstünden bios indiriyolar usbye. yeniden başlatıp güncelliyorlar yeni toplanmış pc için bi çözüm bulamadım..
boot section da biosta csm kapalı mı açık mı?

Exanimu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Comol Ogga
Hocam sistemi kendin mi topladın? Windows kurulumu yaptın mı?

cnrkn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Can
biosa girdikten sonra
boot kısmına gel orda os type yazar
csm enabled mi disabled mi?

örn:

1672749648990.png

kafkaszki

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Eyüp su
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam sistemi kendin mi topladın? Windows kurulumu yaptın mı?
kendim topladım parça parça ve Windows kurulumu yapmadım. Yapamadım daha doğrusu hala bios ekranını geçemiyorum. Anakartımın kutusunda win11in hazır olduğunu söylüyor zaten buna artı olarak bi şey yapmalı mıyım

Exanimu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Comol Ogga
kendim topladım parça parça ve Windows kurulumu yapmadım. Yapamadım daha doğrusu hala bios ekranını geçemiyorum. Anakartımın kutusunda win11in hazır olduğunu söylüyor zaten buna artı olarak bi şey yapmalı mıyım
Hocam o windows 11 hazır yazması, kurulması için uyumlu olduğu anlamına geliyor, windows kurulum için flash bellek hazırlayıp kurulumu yapın, sistemi boot edecek bir işletim sistemi olmadığı için o hatayı alıyorsunuz.

Connex

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Emirhan
Discord
ConneX#1905
boot section da biosta csm kapalı mı açık mı?
knklar aynı Anakart bende de var pc yi kapatınca kulaklık mouse vs ışıkları açık kalıyor nasıl kapatılır biosda bide ekran kartı yanında turuncu ışık sürekli yanıp sönüyor

Exanimu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Comol Ogga
knklar aynı Anakart bende de var pc yi kapatınca kulaklık mouse vs ışıkları açık kalıyor nasıl kapatılır biosda bide ekran kartı yanında turuncu ışık sürekli yanıp sönüyor
Bios üzerinden erp ayarını değiştirip kapatmanız gerekiyor, internette bir çok kaynak var, ara bulursun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Launch csm enabled yazıyor hocam. fotoğraf atayım mı lazımsa
Dostum senin bios ile işin yok, ssd ne windows kurmadığın için bu hatayı alıyorsun, windows kur.

kafkaszki

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Eyüp su
Bios üzerinden erp ayarını değiştirip kapatmanız gerekiyor, internette bir çok kaynak var, ara bulursun.

Dostum senin bios ile işin yok, ssd ne windows kurmadığın için bu hatayı alıyorsun, windows kur.
hocam bilgi eksikliğim için kusuruma bakma ama zaten onu soruyorum masaüstüne gidemeden nasıl flash belleği hazırlayacağım bu ekrandan çıkamıyorum ki

Connex

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Emirhan
Discord
ConneX#1905

sağol knk

Exanimu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
Comol Ogga
hocam bilgi eksikliğim için kusuruma bakma ama zaten onu soruyorum masaüstüne gidemeden nasıl flash belleği hazırlayacağım bu ekrandan çıkamıyorum ki
Başka bir bilgisayarda hazırlamak zorundasın, şuan sisteminde bir sorun yok, biosa girdiysen ve görüntü geldiyse zaten bios güncellemene de şu anlık ihtiyaç yok, işletim sistemi olmadığı için bu sorunu yaşıyorsun.

Top Bottom