Neler Yeni

B650 anakart önerisi?

Armi3067

80+ Bronze
Arkadaşım sıfırdan bilgisayar diziyor, anakart ve ekran kartı hariç tüm parçalar hazır.
7800x3d işlemci, 2 tane m2, bolca port ve ıvır zıvır anakart özelliklerini destekleyen bir b650 veya b650m lazım. O.C ile işi yok sadece stok şekilde kullanılacak.
Mağazada Asus tuf B650-e wifi, MSI B650M gaming plus ve MSI B650 Tomahawk baktık. Genel olarak bu üçünden birini tercih edeceğiz gibi, tahminim tomahawk iyidir fakat b650m gaming plus veya asus tuf ile arasındaki fiyata değer mi? Asusta iki m2 slotu içinde soğutma yok o yüzden biraz uzak bakıyor.
Hocam ben alırken akakçeye giriyorum B650 diyorum sonra en düşükten sırala diyorum ve 3ü 1 arada kuralını barındıran en ucuzunu alıyorum, mosfet soğutucu, m2 ssd soğutucu ve 4 ram slotu bu üçü en ucuz hangisinde ise alıyorum BENCE sizde öyle yapabilirsiniz örnek ben alırken bunları içeren en ucuz A620M Gaming X vardı hemen aldım, ana markalardan olduğu sürece markaya çok takılmayın BENCE

EsdeathSama

80+ Bronze
Sırf SSD soğutucular için anakart seçecekseniz ya daha pahalı ürünlere bakmanız lazım ya da bir tık daha düşük özellikleri olan altta ki anakartı almalısınız.

https://www.trendyol.com/gigabyte/b650m-ds3h-ddr5-hdmi-dp-pcie-16x-v4-0-am5-matx-p-444150829

Alıntıyı görüntüle
Wi-Fi bluetooth sanırım yok bu modelde. Eğer olsaydı almak isterdik. Tomahawk fiyatının az düşmesini bekleyip almak mantıklı mı hocam?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçemiz bu anakartın 2.5 katı iken mantıklı değil gibi hocam

Armi3067

80+ Bronze
Hocam ben alırken akakçeye giriyorum B650 diyorum sonra en düşükten sırala diyorum ve 3ü 1 arada kuralını barındıran en ucuzunu alıyorum, mosfet soğutucu, m2 ssd soğutucu ve 4 ram slotu bu üçü en ucuz hangisinde ise alıyorum BENCE sizde öyle yapabilirsiniz örnek ben alırken bunları içeren en ucuz A620M Gaming X vardı hemen aldım, ana markalardan olduğu sürece markaya çok takılmayın BENCE
https://www.akakce.com/anakart/en-u...-amd-am5-ddr5-micro-atx-fiyati,256378121.html 2 RAM SLOTLU
https://www.akakce.com/anakart/en-u...m5-ddr5-6400mhz-oc-matx-fiyati,162653705.html 4 RAM SLOTLU

Nixist

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Enes
Arkadaşım sıfırdan bilgisayar diziyor, anakart ve ekran kartı hariç tüm parçalar hazır.
7800x3d işlemci, 2 tane m2, bolca port ve ıvır zıvır anakart özelliklerini destekleyen bir b650 veya b650m lazım. O.C ile işi yok sadece stok şekilde kullanılacak.
Mağazada Asus tuf B650-e wifi, MSI B650M gaming plus ve MSI B650 Tomahawk baktık. Genel olarak bu üçünden birini tercih edeceğiz gibi, tahminim tomahawk iyidir fakat b650m gaming plus veya asus tuf ile arasındaki fiyata değer mi? Asusta iki m2 slotu içinde soğutma yok o yüzden biraz uzak bakıyor.
MSI PRO B650M-P modeli nispeten düşük fiyatlı bir model.4 ram 2 ssd slotu var.Arkadaşın dediği gibi Asrock da düşük bütçede güzel ürünler sunuyor onlara da bakılabilir.

Armi3067

80+ Bronze
Gigabyte baya şık duruyor kalıp gibi nizami

EsdeathSama

80+ Bronze
Bize lazım olanlar çift m2 heatsink, bolca port ve wifi hocam. Aynı şekilde bizimde marka takıntımız yok.

Armi3067

80+ Bronze
Bize lazım olanlar çift m2 heatsink, bolca port ve wifi hocam. Aynı şekilde bizimde marka takıntımız yok.
Tam da onu yazıyordum fiyat arttıkça port sayısı ve sürümleri değişiyor lazım olmadıkça neden daha iyi gözüküyor diye yüksek mebla veresiniz dicektim size de bunlar lazımmış

EsdeathSama

80+ Bronze
Tam da onu yazıyordum fiyat arttıkça port sayısı ve sürümleri değişiyor lazım olmadıkça neden daha iyi gözüküyor diye yüksek mebla veresiniz dicektim size de bunlar lazımmış
İndirimde düşürebilirsek tomahawk aldıracağım arkadaşıma, sizce mantıklı mı?

Armi3067

80+ Bronze
İndirimde düşürebilirsek tomahawk aldıracağım arkadaşıma, sizce mantıklı mı?
MSI MAG serisi anakartlar mükemmeldir hocam eski anakartım full dolu mortardı böyle bir şey yoktu.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,347
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Sistem benim değil arkadaşıma diziyoruz hocam, elimizde şunlar var
2 adet Samsung 980 pro 1TB
7800x3D
Corsair Vengeance White 2X16 6000Mhz CL36
MSI MPG A750GF White 750W
MSI MPG VELOX 100R White
Sistem beyaz olacak diye kötü bir psu tercih etmişsiniz psu da ATX 3.0 desteği yok 4070ti gibi 12pwr bağlantılı ekran kartı takarsanız girişi uymaz ek yapmanız gerekir onu ben tavsiye etmiyorum mümkünse onu değiştirin anakart ise sistemi beyaz yapıyorsan birazcık kötü durabilir bilgin olsun şunu alabilirsin bütçene göre

EsdeathSama

80+ Bronze
Sistem beyaz olacak diye kötü bir psu tercih etmişsiniz psu da ATX 3.0 desteği yok 4070ti gibi 12pwr bağlantılı ekran kartı takarsanız girişi uymaz ek yapmanız gerekir onu ben tavsiye etmiyorum mümkünse onu değiştirin anakart ise sistemi beyaz yapıyorsan birazcık kötü durabilir bilgin olsun şunu alabilirsin bütçene göre

Bilerek almadık hocam kasanın yanında kampanyayla denk geldi sonra bir anda rami de beyaz alalım dedik falan her şey 10dkda gerçekleşti aslında :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
nemo
MSİ B650 TOMAHAWK WİFİ yada Gaming Plus, ekran karti olarak da RX 7900 XT öneririm. işlemci ile mükemmel uyumlu.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,347
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Bilerek almadık hocam kasanın yanında kampanyayla denk geldi sonra bir anda rami de beyaz alalım dedik falan her şey 10dkda gerçekleşti aslında :D
Anakart ve ekran kartı beyaz olmadıktan sonra pekte önemi olmuyor da o yüzden dedim ama osu ileriye dönük iyi değil bilginiz olsun

Top Bottom