Neler Yeni

B650 Carbon için Ram Tavsiyesi

Ripple

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Ceren H.
Selamlar,

Tavsiyeler üzerine MSI MPG B650 Carbon anakart aldım.
İşlemci olarak da Ryzen 7500F kovalıyorum indirimde yakalamak için.
Anakartım en çok 6600 destekliyormuş fakat 6000 mhz daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Sistemi beyaz toplamak istediğim için tercihen beyazlı bir ram olsa daha iyi olur ama çok performans farkı varsa beyaz diye tutturmam :)

Bu sistem için 16x2 olarak DDR5 anakartla ve işlemciyle tamamen sorunsuz çalışan ram önerir misiniz? Aşağıdaki ramlerden okey olan var mı mesela?

Hynix A Die - M Die falan konularından anlamıyorum çipten anlayan aydınlatırsa süper olur

Şimdiden teşekkürler

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,146
İsim
Selim
Selamlar,

Tavsiyeler üzerine MSI MPG B650 Carbon anakart aldım.
İşlemci olarak da Ryzen 7500F kovalıyorum indirimde yakalamak için.
Anakartım en çok 6600 destekliyormuş fakat 6000 mhz daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Sistemi beyaz toplamak istediğim için tercihen beyazlı bir ram olsa daha iyi olur ama çok performans farkı varsa beyaz diye tutturmam :)

Bu sistem için 16x2 olarak DDR5 anakartla ve işlemciyle tamamen sorunsuz çalışan ram önerir misiniz? Aşağıdaki ramlerden okey olan var mı mesela?

Hynix A Die - M Die falan konularından anlamıyorum çipten anlayan aydınlatırsa süper olur

Şimdiden teşekkürler
Ram karşılaşmalarına bakın hocam bu cl40 cl34 ile 6000 MHz 5600 filan aralarında uçuk fark yok. Bu yüzden daha ucuz ram almanızı tavsiye ederim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,025
Üyeler
140,750
Son üye
alpermenekse
Top Bottom