Neler Yeni

Banka faizlerden anlayan arkadaş bakabilir mi

Bimmerx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sh900
Elinde nakit para varsa altın / dolar almak da mantıklı olabilir ama faizler çok yüksek. Faizli devamlı borclanmaktansa hep tüm borcu ödemek gerekir. Ben hep öyle yapıyorum ama bazen şu da oluyor, banka asgarisini ödediğin zaman daha az faizle taksitlendirme/öteleme yapıyor. Hiç ödememektense bu şekilde daha az faiz ödersin
Seninle aynı fikirdeyim elimde tüm borcu ödeyecek kadar para var ama bununla yatırım yapmak istiyorum tabi bir yandan da FAİZ diye büyük bir sıkıntı var.
Birde anlamadığım nokta şu geçen ay olan borç 11.000₺ arttı bu ay 29.000₺ ödediğim halde
Mesaj otomatik birleştirildi:

özel değilse atarsan ekstraları bakabilirim bende nedir ne değildir diye
Müsait bir zamanda yazacağım

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
direk kapatayım o zaman. elimdeki nakit parayla yatırım yapmak istiyordum. borcu kapatmak daha mantıklı geldi

Evet, hem içiniz de rahatlamış olur. Yakın zamanda 370.000 TL borç kapattım ben de, rahatım şu an.

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
531
İsim
icardi
Borcu neden gidip findeksten bakıyorsun? Açıp bankadan baksana. Findeks en güncel veriyi vermeyebilir

Bimmerx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sh900

YazılımKafa

80+ Silver
Benim 130.000₺ borcum var (taksit halinde) aylık taksidi 73.500 ben bunun asgarisini ödedim 29.000₺ küsür
Geçen ay toplam borcum 133 bindi bu ay 144 bin (aylık asgari tutarı ödediğim halde) olmuş banka kalan borca faiz mi koyuyor. Yoksa başka bir şey mi var

Bu kadar çok faiz koyuyorsa tek seferde kapatmak istiyorum.
Benim bilgim yok bu banka faiz konularında yardımcı olur musunuz.

Not: iki farklı bankaya borcum var biri Akbank diğeri Vakıfbank
Asgari ödersen günlük faiz eklenir. Şuanda %5 civarı olması lazım. Ayrıca asgari ödersen kredi notunu mahvedersin. Yarın öbür gün limit yükseltmeye çalışırsan ya da kredi çekmeye çalışırsan falan kolay kolay vermezler. Asgari değil borcun tamamını ödemelisin

Requielme

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
282
İsim
Bilal
Asgari ödersen günlük faiz eklenir. Şuanda %5 civarı olması lazım. Ayrıca asgari ödersen kredi notunu mahvedersin. Yarın öbür gün limit yükseltmeye çalışırsan ya da kredi çekmeye çalışırsan falan kolay kolay vermezler. Asgari değil borcun tamamını ödemelisin
asgari ödeyince kredi notunu etkilemiyor.Uzun zamandan beri asgari ödüyorum kredi notum yüksek.Ama boşuna faiz ödemek istemiyorsanız tabii ki borcun tamamını ödemenmesi daha mantıklı.

Bimmerx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sh900
asgari ödeyince kredi notunu etkilemiyor.Uzun zamandan beri asgari ödüyorum kredi notum yüksek.Ama boşuna faiz ödemek istemiyorsanız tabii ki borcun tamamını ödemenmesi daha mantıklı.
geçen aydan bu yana 30 puan arttı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,723
Üyeler
140,690
Son üye
wildwolf728
Top Bottom