Neler Yeni

Beko ve Arçelik Alırken İyice Düşünün Derim

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
sercan baydar
Merhaba arkadaşlar, sizlere yarın bir gün beko ve arçelikten beyaz eşya almaya kalktığınızda dikkat etmeniz gereken şeyler konusunda yardımcı olacağım. Mümkünse hiç almamanızı ve kalitenin tesadüf olmadığını sizlere iletmek istiyorum. Bosch, siemens, LG, samsung en azından kurumsal ve işleyişi net olan yabancı firmalar. Elbetteki teknoloji biraz şans işidir ama en azından kurumsal bir işleyişi, firmanın size davranışı ve firmanın gözünde sizin değerinizde de önemli. Yerli firma evet destek olalım fakat ülkemizde firmalar o kadar arsızlaştı ki parasını ödediğiniz şeyi size aylarca teslim etmemeye kadar geldi durumlar. Diğer yabancı menşeli firmalar en azından size olmayan makineyi satmaz, hadi sattı diyelim bir plan programı illa ki olur. Dünya markası denilen bu 2 firma Avrupa' da yapamadığı şeyi türk vatandaşlarına hiç gözünü kırpmadan yapıyor. 2024 lansmana özel fiyatla binlerce kurutma makinesi satışı yaptılar ama insanlara aylardır makineleri teslim etmiyorlar. Aşağıda zaten şikayetler var, linkleri paylaştım. Resmen ürünün sponsoru biz tüketiciler olduk ama elde aylardır ürün yok. İnsanlar Ocaktan beri teslimat bekliyor. Şikayetlere geri dönüşlerde hadi satış yoğunluğu dedik anladık bir nebze durumu ama bana tahmini teslimat tarihi veya bir plan bile veremediler. O derece plansız, saçma bir düzenleri var. Hadi dedik biraz daha bekleriz yardımcı olalım ama geçtiğimiz günlerde bize teslim edilmeyen ürünleri e-ticaret sitelerinde satışını gördüm. Ürünler insanlara ulaşmış ve yorum yapmışlar. Arçelik ve Beko resmen ***** ve enayi yerine koydu bizleri. Şimdi nasıl oluyor da bana aylarca gelmeye ürün, fabrika imalatı yoğunluktan yetişemiyor denilen ürün diğer satıcılara satılıp veriliyor? Bizim paramızla yapıldı o para, resmen bütçe yaratıldı. Neyse benim burada sizlere vereceğim bir kaç öneri var arkadaşlar. Arçelik ve Beko alırken kesinlikle lansman ürünü almayın, alacağınız ürünü kesinlikle şikayetvar' dan kontrol edin bir sürü kronik sorunlu ürünleri var. Son önerim ise kalite tesadüf değildir, ucuz etin yahnisi böyle oluyor görüyorsunuz. Binlerce mağdur var. En azından teknoloji şans deyip diğer Bosch,SIEMENS, Samsung gibi yabancı firmaları değerlendirin derim. Satış sonrası desteği onlardan daha iyi alırsınız. O firmaların katı bir prosedürleri var en azından. Son olarak kurutma makinesi almayın bu 2 firmadan yok 3 ay beklersiniz en az. Ben ocak şubattan beri bekliyorum.

https://www.trendyol.com/beko/kmx-1000-kurutma-makinesi-p-793933662?boutiqueId=61&merchantId=920351

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,033
İsim
Taha Efe
Merhaba arkadaşlar, sizlere yarın bir gün beko ve arçelikten beyaz eşya almaya kalktığınızda dikkat etmeniz gereken şeyler konusunda yardımcı olacağım. Mümkünse hiç almamanızı ve kalitenin tesadüf olmadığını sizlere iletmek istiyorum. Bosch, siemens, LG, samsung en azından kurumsal ve işleyişi net olan yabancı firmalar. Elbetteki teknoloji biraz şans işidir ama en azından kurumsal bir işleyişi, firmanın size davranışı ve firmanın gözünde sizin değerinizde de önemli. Yerli firma evet destek olalım fakat ülkemizde firmalar o kadar arsızlaştı ki parasını ödediğiniz şeyi size aylarca teslim etmemeye kadar geldi durumlar. Diğer yabancı menşeli firmalar en azından size olmayan makineyi satmaz, hadi sattı diyelim bir plan programı illa ki olur. Dünya markası denilen bu 2 firma Avrupa' da yapamadığı şeyi türk vatandaşlarına hiç gözünü kırpmadan yapıyor. 2024 lansmana özel fiyatla binlerce kurutma makinesi satışı yaptılar ama insanlara aylardır makineleri teslim etmiyorlar. Aşağıda zaten şikayetler var, linkleri paylaştım. Resmen ürünün sponsoru biz tüketiciler olduk ama elde aylardır ürün yok. İnsanlar Ocaktan beri teslimat bekliyor. Şikayetlere geri dönüşlerde hadi satış yoğunluğu dedik anladık bir nebze durumu ama bana tahmini teslimat tarihi veya bir plan bile veremediler. O derece plansız, saçma bir düzenleri var. Hadi dedik biraz daha bekleriz yardımcı olalım ama geçtiğimiz günlerde bize teslim edilmeyen ürünleri e-ticaret sitelerinde satışını gördüm. Ürünler insanlara ulaşmış ve yorum yapmışlar. Arçelik ve Beko resmen ***** ve enayi yerine koydu bizleri. Şimdi nasıl oluyor da bana aylarca gelmeye ürün, fabrika imalatı yoğunluktan yetişemiyor denilen ürün diğer satıcılara satılıp veriliyor? Bizim paramızla yapıldı o para, resmen bütçe yaratıldı. Neyse benim burada sizlere vereceğim bir kaç öneri var arkadaşlar. Arçelik ve Beko alırken kesinlikle lansman ürünü almayın, alacağınız ürünü kesinlikle şikayetvar' dan kontrol edin bir sürü kronik sorunlu ürünleri var. Son önerim ise kalite tesadüf değildir, ucuz etin yahnisi böyle oluyor görüyorsunuz. Binlerce mağdur var. En azından teknoloji şans deyip diğer Bosch,SIEMENS, Samsung gibi yabancı firmaları değerlendirin derim. Satış sonrası desteği onlardan daha iyi alırsınız. O firmaların katı bir prosedürleri var en azından. Son olarak kurutma makinesi almayın bu 2 firmadan yok 3 ay beklersiniz en az. Ben ocak şubattan beri bekliyorum.

https://www.trendyol.com/beko/kmx-1000-kurutma-makinesi-p-793933662?boutiqueId=61&merchantId=920351

Hocam bizim aynı Guruba ait Grundig marka Televizyon almıştık MediaMarkt'tan, Televizyon sonradan Ayıplı Mal cıkmıstı, Paneli arızalı. Sonrasında Aradık, Bize Fabrikada yeni Üretilen bir modelini göndermislerdi. Süreç pek sıkıntı cıkartmadı, Arızayı kanıtlamak için sadece 1 2 Fotoğraf ve Video cekmistik o kadar.

Ama size çok çok geçmis olsun.

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
584
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Ben de yıllardır Arcelik beyaz eşya kullanırım. Ailemin yaşadığı yer küçük bir ilce olduğu icin samsung lg gibi markalarin servisi yok. Arcelik servis konusunda aninda mudahale edebildigi icin hep tercih etmisimdir. Genelde de bir sorun gormedim açıkçası

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Üç ay, tahammül sınırlarının çok çok üzerinde bir süre.

Erpol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
Ertuğrul Bolat
hocam trendyol'dan beyaz eşya alınmaz.

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,926
İsim
Batuhan
Valla Bizimkilerde Arçelik Takıntılıydı , Siemens'e Geçirttim :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
sercan baydar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de yıllardır Arcelik beyaz eşya kullanırım. Ailemin yaşadığı yer küçük bir ilce olduğu icin samsung lg gibi markalarin servisi yok. Arcelik servis konusunda aninda mudahale edebildigi icin hep tercih etmisimdir. Genelde de bir sorun gormedim açıkçası
Zaten babamlarda öyle yıllardır arçelik alırlar bu kadar saçma bir durum hiç olmadı. Fakat günümüz ekonomik şartları, çalışanların düştüğü geçinme sorunları bir çok sorunları beraberinde getiriyor. Mesela servis normalde iyidir ama onda bile en son aldığım hizmet hiç iyi değildi. Buzdolabi ve ankastre kurulumunda. Zaten bazı şeyler bölgeye göre değişiklik gösterebiliyor. Her bölgede servis sorunu veya bayi ile sıkıntı yaşayacağınız anlamına gelmez elbette. Ama böyle bir var. Firmalar o kadar arsızlaştı ki size anlatamam. Şu olayın mesela izahı yok yani. Ürün bozuk gelir hadi anlarız, değişim ve destek süreci ile halledilir. Ama 2 3 gün önce aradılar dönüş yapamıyorlar ve hala teslimat tarihi veremiyorlar mesela. 😃 Size önerim lansman ürünü almayın olabildiğince riski yüksek. Arcelik beko servis ağı iyidir ama diğer firmalarda da emin olun bu iyi. Biraz abartılıyor bu konu bence. Başka firmalarda kullanan tanıdıklarım var. Ben sıfırdan ev kuruyorum yukarıda belirttiğim gibi firmalar çok arsız. Sana ürünü satıyorlar, hallederiz diyorlar ama eller kollar bağlı. Fabrikasyon süreçleri çok kötü. Telefonlarınızı açmıyor bayiler zaten. Sürekli bir teslimat sorunları. İstikbalde de aynı durum oldu mesela. Ekonomik şartlar ve faiz ortamı sanirim fabrika üretiminde biraz daha zorlamaya başladı. Beko ne alaka diyeceksiniz koskoca firma ama adamlar üreteceği kurutma makinesini aylardır mesela. Koskoca beko lansmana özel deyip bütçe oluşturdu kendine ama teslimatlar olmadı. Benim şahsi fikrim ürün mağazada yoksa ve aciliyetiniz varsa dikkatli olun. Sikayetvarda birini 2 ay boyunca teslimat 2 hafta sonra 2 hafta diye diye bekletmişler😊

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
sercan baydar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncelleme paylaşıyorum. Şikayetler oluşturup, sosyal medyalarda afiş edince durumları 4 5 gün sonra bana bugün kurutma makinesini teslim ettiler tarafıma. Şimdi benim gibi bekleyen bir sürü kişi var. Herkes illa böyle mi yapmalı? Diğer insanların suçu ne mesela? Yani illede bu süreçlere girip, kızıp, sağa sola yazmaları mi gerekiyor. Bana saçma geliyor. Sizinde aklınızda olsun, ekmek aslanın ağzında bizim memlekette. Maalesef parasını bile versen hakkını almak ve aramak için ek çaba gerekiyor. İlerisi için size referans olsun bu nokta. Umarım faydası dokunur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
918,914
Üyeler
142,488
Son üye
roymakaay
Top Bottom