Neler Yeni

Belirttiğim dambıl seti ile evde vücut geliştirme programı tavsiyesi

Pamuter

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Efe Demir

Bu sete yeni sahip oldum ve 5-6 aylık fitness geçmişim var hareketlerin formlarını hatırlıyorum fakat hangi hareketleri hangi sırayla ve hangi günde yapacağımı bilmiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca iş yapar mı bilmem ama elimde şınav barı var ve barfiks çubuğu alacağım. Sporu yapma amacım kilo alıp kas kütlesini arttırmak. Açıkçası şuanda fiziğim biraz bitik halde, full body veya split farketmez. Ege fitness in evde yapılabilecek programlarda halter kullanmıyor, açıkçası halteri boşuna almış olmak istemem o yüzden pazartersi, salı, çarşamba v.s diye önerirseniz benim için daha iyi olur.

kroix11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
yasin şahin
hocam evde yapıcaksan önerim
pzt : bench 5x8-10, incline bench press/dumbell 5x8-10 , dumbell fly 5x8-10
salı : barfiks tükeniş git hocam 4-6 set, dumbell/barbell row 5x8-10, onun dışında intten de bulabilirsin
carsmb : lateral 4x12-10-8 (drop set olabilir kafana gore), 4x8-10 shoulder press, reverse fly 4x8-10 arka omuzu sırt günüde yapabilrisin bozmaz
pers : off
cuma : biceps hareketleri, triceps hareketleri sana kalmış tek tük hareketler var zaten en iyi hissettiğin harekete odaklan superset yapabilirsin onun dışında form öğrensen paso yeter

gerisi sana kalmış ister uygularsın ister yt den alırsın programı kolay gelsin hocam (evde yapılacak diye bölgesel söyledim istersen ppl de yapabilirsin)

Pamuter

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Efe Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler hocam barfiks çubuğunun siparişini verdim gelince yazdığınızı da göz önünde bulundurarak başlayacağım.

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Serdar BULUT
Yani ben şöyle hemen hergün biceps için ön kol çalışıyorum yapabildiğim kadar kasa zarar vermeye orayı yakana kadar durmuyorum. Belli setlerle sınırlandırıyordum bende ancak yeterli olmuyordu arada unutuyodum. Onun dışında dumbell fly çalışıyorum. Bir tek perşembe veya cuma günü bacak için ayırıyorum çünkü bacak çalıştıktan sonra ertesi gün ne kadar zaman geçsede vücut alışsada orda bi ağrı afallama her türlü oluyor o yüzden haftasonuna doğru yapmak daha mantıklı. Yaklaşık 1 ay oldu evde spor yapalı kollarda baya gelişme oldu 4 kilo verdim bu ay toplamında 3 ay kardiyoyla beraber 13 kilo verdim. Ha birde düşünürsen lastik var o da omuz için baya iyi oluyor.

Pamuter

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Efe Demir
Yani ben şöyle hemen hergün biceps için ön kol çalışıyorum yapabildiğim kadar kasa zarar vermeye orayı yakana kadar durmuyorum. Belli setlerle sınırlandırıyordum bende ancak yeterli olmuyordu arada unutuyodum. Onun dışında dumbell fly çalışıyorum. Bir tek perşembe veya cuma günü bacak için ayırıyorum çünkü bacak çalıştıktan sonra ertesi gün ne kadar zaman geçsede vücut alışsada orda bi ağrı afallama her türlü oluyor o yüzden haftasonuna doğru yapmak daha mantıklı. Yaklaşık 1 ay oldu evde spor yapalı kollarda baya gelişme oldu 4 kilo verdim bu ay toplamında 3 ay kardiyoyla beraber 13 kilo verdim. Ha birde düşünürsen lastik var o da omuz için baya iyi oluyor.
Hocam yanıt için teşekkür ederim de sürekli her gün aynı kas bölgesini çalıştırmak gelişmesini engelliyormuş yanlış değilsem.

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Serdar BULUT
Hocam yanıt için teşekkür ederim de sürekli her gün aynı kas bölgesini çalıştırmak gelişmesini engelliyormuş yanlış değilsem.
Ben evde yaptığım için öyle yoksa spor salonuna gitsem tabi bölgeleri gün gün ayırırım hatta dediğim gibi evde bile ayırıyorum bacak günü vs gibi ama asıl olay kasa zarar vermek o acıyı ağrıyı hissetmek.

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,210
İsim
Berkecan Ergin
Bunlar çok dandik ürünler, plastik dayanıklıda değil. Zaten ağırlıklarda yetersiz. Buna vereceğin paraya az daha koyup merdiven altı salona bile gidilir ama bu alınmaz

Pamuter

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Efe Demir
Bunlar çok dandik ürünler, plastik dayanıklıda değil. Zaten ağırlıklarda yetersiz. Buna vereceğin paraya az daha koyup merdiven altı salona bile gidilir ama bu alınmaz
Ağırlıklar benim kas kütleme göre gayet yeterli ayrıca demir ağırlıklar ucuz du da ben mi almadım hocam. Yardımcı olmak yerine böyle söylemeniz tuhaf.

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,210
İsim
Berkecan Ergin
Zaten gerekli yardımı söylemişim. Bulunduğun yerde en ucuz spor salonuna düzenli gitmen evde bunlarla 7/24 yapmandan daha fazla yarar sağlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İllaki bulunduğun şehirde vardır uyguna gidebileceğin yerler. Misal belediyelerin bile ufakta olsa spor merkezleri var ücretsiz orayada gidebilirsin. Bunlarla bir sonuç alamazsın. Gerçekler acıdır. Bunlar anca ramazanda oruç tutarken kaslarım çalışsın en azından diye alınacak şeyler fazlası beklenmemeli

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
981,618
Üyeler
155,276
Son üye
furki1
Top Bottom