Neler Yeni

Beni̇m Yeni̇ Aldiğim Ssd Si̇zce Sorunlu Mu? Lütfen Yardim Edi̇n

Mesay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Emirhan Soran
İyi akşamlar. Cumartesi günü Media Markt'tan aldığım SanDisk SSD Plus 240 GB adlı SSD'yi aldığım gün taktım ve Windows, driver kurulumlarini yaptım. (530 okuma -- 440 yazma hızı var) ama laptopum 45-60 saniye civarında anca açılıyor arada bir siyah ekran ve mavi ekran da verdiği oldu. (aşağıya bırakıyorum) Sebebi SSD mı? Ayrıca Youtube'u açarken çok kasıyor ve video izlerken de aynı şekilde çok donuyor
(crystaldiskmark tarama verilerini bırakıyorum bana normal gibi geldi. sizce garantiye vermeli miyim?) (crystaldiskmark kullanmayı bilmediğim için bir sürü test yapıp fotoğrafını atıyorum) (lütfen bilenler yardımcı olsun ona göre hareket edicem)

Ekler

• IMG_20220729_210349.jpg
    IMG_20220729_210349.jpg
    674.4 KB · Hit: 39
  • IMG_20220729_205605.jpg
    IMG_20220729_205605.jpg
    783.3 KB · Hit: 36
  • IMG_20220729_205036.jpg
    IMG_20220729_205036.jpg
    1.6 MB · Hit: 35
  • IMG_20220729_192830.jpg
    IMG_20220729_192830.jpg
    1.4 MB · Hit: 36
  • IMG_20220728_123515.jpg
    IMG_20220728_123515.jpg
    1.2 MB · Hit: 38

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
İade et kardeşim yeni alınan SSD'nin %17 dolulukta yazma hızının bu kadar düşmemesi gerekir. Yaşadığın sorunlara SSD'nin sebep olup olmadığını bilmem ama sürekli 350 civarında yazma hızı çıkıyorsa sorunludur iade olur.

Mesay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Emirhan Soran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İade et kardeşim yeni alınan SSD'nin %17 dolulukta yazma hızının bu kadar düşmemesi gerekir. Yaşadığın sorunlara SSD'nin sebep olup olmadığını bilmem ama sürekli 350 civarında yazma hızı çıkıyorsa sorunludur iade olur.
iade almıyorlar. aldığım gün orda kurulum yaptılar laptopa. yaptıkları anda kutusunu sormadan çöpe attılar ve bugün iade için gittiğimde kutusuz almayiz diyorlar. bu benim suçum değil ama benim başıma patladı

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
iade almıyorlar. aldığım gün orda kurulum yaptılar laptopa. yaptıkları anda kutusunu sormadan çöpe attılar ve bugün iade için gittiğimde kutusuz almayiz diyorlar. bu benim suçum değil ama benim başıma patladı
Teknik servise göndereceksin "SSD yazma hızı düşük ve başka sorunlar da yaşıyorum" diyeceksin. O zaman mecburen alırlar ayıplı mal sattıkları için. Keyfi olarak iade etmek istersen kutusunu attığın için tabi almazlar.

Mesay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Emirhan Soran

Teknik servise göndereceksin "SSD yazma hızı düşük ve başka sorunlar da yaşıyorum" diyeceksin. O zaman mecburen alırlar ayıplı mal sattıkları için. Keyfi olarak iade etmek istersen kutusunu attığın için tabi almazlar.
ama kutusunu ben atmadım ssdyi media markt'ta taktılar ve çalışanlar sormadan kutuyu çöpe attılar. bende ürünü verip para koyup bir üst modelini alıcaktım

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
ama kutusunu ben atmadım ssdyi media markt'ta taktılar ve çalışanlar sormadan kutuyu çöpe attılar. bende ürünü verip para koyup bir üst modelini alıcaktım
Keyfi olarak mağazadan aldığın ürünü değiştiremezsin kutusu olsa bile. Senin durumun farklı. Senin SSD'in vaad edilen yazma hızını veremediği için şu anda ayıplı mal durumunda. Yani ister iade edersin istersen değişim istersin. Mediamrket direkt iade almaz ya da değiştirmez tabii. Gidip konuşabilirsin yine de. Önce servise gönderirler sonra sorun olduğu ortaya çıkınca değişim ya da iade olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet Sandisk SSD plus düşük yazma hızı 240 gb modelinde görünüyor ama 480 gb ve üstü modellerde böyle bir kronik sorun yok bildiğim kadarıyla.

Mesay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Emirhan Soran
pardon burayı atladım %17 dolulukta olduğunu nasılanladın

Mesay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Emirhan Soran
İyi akşamlar. Cumartesi günü Media Markt'tan aldığım SanDisk SSD Plus 240 GB adlı SSD'yi aldığım gün taktım ve Windows, driver kurulumlarini yaptım. (530 okuma -- 440 yazma hızı var) ama laptopum 45-60 saniye civarında anca açılıyor arada bir siyah ekran ve mavi ekran da verdiği oldu. (aşağıya bırakıyorum) Sebebi SSD mı? Ayrıca Youtube'u açarken çok kasıyor ve video izlerken de aynı şekilde çok donuyor
(crystaldiskmark tarama verilerini bırakıyorum bana normal gibi geldi. sizce garantiye vermeli miyim?) (crystaldiskmark kullanmayı bilmediğim için bir sürü test yapıp fotoğrafını atıyorum) (lütfen bilenler yardımcı olsun ona göre hareket edicem)
teşekkür ederim pazartesi kendi ellerimle garantiye götürücem arızalı olduğu kesin ortaya çıkar değil mi? bana sorunsuz diyip geri vermezler?

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Açık açık sisteminizde düşük yazma hızı verdiği görünüyor. Fotoğrafları kaydedin. Bu testleri yaparken arkada bir şeylerin açık olmadığından emin ol. Deneme şansın varsa başka PC'ye takıp da bir de orada dene eğer orda da düşük hız verirse servis direkt onaylar. Hatta media markete götürüp denettirirsen orada bile direkt değiştirebilirler servisle uğraşmadan.

Mesay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Emirhan Soran
Açık açık sisteminizde düşük yazma hızı verdiği görünüyor. Fotoğrafları kaydedin. Bu testleri yaparken arkada bir şeylerin açık olmadığından emin ol. Deneme şansın varsa başka PC'ye takıp da bir de orada dene eğer orda da düşük hız verirse servis direkt onaylar. Hatta media markete götürüp denettirirsen orada bile direkt değiştirebilirler servisle uğraşmadan.
son bir şey daha sorucam mesela garantiye gittik arızalı olduğu tespit edildi ve kapalı kutu ssd verdiler aynı model. ben o modeli alıp media markt'a gitsem geri verip üstüne para koyup başka model alabiliyor muyum?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,306
Üyeler
158,078
Son üye
geblo60
Top Bottom