Neler Yeni

Benim Ekran Kartının FPS Neden Daha Düşük?

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,145
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
3050 Cop kart ama o kadarda fps alman normal değil

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,100
İsim
uwu
msaa (2x te 10 fps 4x te 20/25 8x te 35/45 fps e kadar götürebiliyoraçıktır advencet ti sanırım o ayarı yükselttiysen min x500 max x2500fena düşüyor (rx 6600 le 15/20 fps oluyor) yani pek bi ayar yok ama tüm ayarlarının resmini atarsan daha yardımcı olmaya çalışırım

s0v1m

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
sovim ubdallahov
ramlerin mhzsini 3600 a çıkart biosdan

bence tek bir programa bağlı kalma çünkü kaspersky nin bulamadığını malwerbytes onunda bazen bulamadığını başka bir program bulabiliyor mesela dediğim gibi arkadaşın bilgisayarında avast kurduk kaldırmak için bi ton virüs buldu daha sonra avastı kaldırıp mw kurduk oda yine bi ton virüs buldu avastın bulmadığı demem o ki başka programlarada bilgisayarını bi tarat
çıkarttım :D sanırım ana kartın max frekansını aştı ekran gelmedi anlık kalp krizi yaşadım, bios pilini çıkarıp 3200MHz çektim şuan o şekilde çalışıyor fps'e biraz olsun fark ettiğini düşünüyorum (+5 fps ?)

malwarebytes torrent ile ilgili şeyler buldu yine de karantinaya al dedim
avast ramde çalışan zararlı yazılım dedi pc'yi yeniden başlattım onları da giderdi

fps tarafında değişen bir şey olmadı

wuhazu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mahmut yalçın
Eğer grafik modlarıylan oyniyosan kapatıp dene o adamın grafikleri seninkinden daha düşük çünkü

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,145
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye

Xapose

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Xapose
Arkadaşlar bende gt1030 var AMD 7870k işlemci valoda millet 200 FPS alio ben 50 FPS droplu nie

NOON01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
mert tekin
Ekran kartı watın kaç biliyor musun ?

Enes_M

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Enes Mert
msaa etkinse o çok etkiler

s0v1m

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
sovim ubdallahov

ayerol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Erol
masaüstü sistem, laptoplarda watt değeri değişiyor diye biliyorum ama ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

videodaki ayarlar ile birebir aynı ayarları denediğimde aldığım sonuçları paylaştım
Oyunu oynarken düşük ayarları dene fps ye bak (RTX KAPALI) ardından yüksek ayarlarda oynamayı dene tüm ayarları fulle belki işlemci darboğazı vardır.

2. Güç ayarlarını denetim masasından denge yi seçerek dene

3. Dlss veya rtx açık mı kontrol et

4. Wallpaper engine programını kesinlikle manuel olarak kapat ayarlasan bile gpu kullanıyor.

5. Nvidia ayarlarından gpu modunu en yüksek olarak seç

6. Ekran kartı driverını düşür örnek olarak benim driver 537 de drop yiyodu 498 e düşürdükten sonra çözüldü artı olarak 20fps kadar verim aldım

7. Bench uygulamarı ile fps testi yapabilirsin ısınma durumu ne gibisinden incele.

Overclock yaparken bench uygulamaları ile fps nin artışını görebilirsin.

8. Maddeyi denemedn önce oyunda işlemcin veya ekran ksrtın ısınıyor mu? Kaç dereceyi görüyor. Termal sınıra ulaşıyor mu incele.
Fazla ısınıyorsa undervolt da deneyebilirsin.

8. İşlemcin veya ekran kartına overclock yapmayı dene ryzen master (işlemci). Msi afterburner (ekran kartı) gpu için alt ayarı 300 400 civarında dene üstte ki ayarı da curve kullanarak dene olmuyorsa 100 civarından ayarlamaya başla ufak ufak 5-10 olarak arttır pc kapanana kadar. kapandığında bir önce ki ayarı seç

9. Hiçbir madde işe yaramazsa
Ssd ne bir bakmanı öneririm görev yöneticisi ile oyunsa vs kullanım oranı kaçlarda

10. Windows sürümün ile de alakalı olabilir. Mesela windows 10 yada 11 de otomatik güncellemeler fps yi etkileyebiliyor.
Deneyerek ve araştırarak hangi güncelleme yavaşlattı veya etkilediyse onu ayarlardan kaldırmayı dene

11. Format atabilirsin 10 sa 11 e yükselt
11 ise 10 a düşür

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alperen Yeniçerioğlu
çıkarttım :D sanırım ana kartın max frekansını aştı ekran gelmedi anlık kalp krizi yaşadım, bios pilini çıkarıp 3200MHz çektim şuan o şekilde çalışıyor fps'e biraz olsun fark ettiğini düşünüyorum (+5 fps ?)

malwarebytes torrent ile ilgili şeyler buldu yine de karantinaya al dedim
avast ramde çalışan zararlı yazılım dedi pc'yi yeniden başlattım onları da giderdi

fps tarafında değişen bir şey olmadı
kanka ram mhzsini kendi elinle çıkarttıysan 3600e o %90 ihtimalle voltaj yetersizliğinden ekran gelmedi onun uygun voltajını netten bul bak öyle yap istersen daha rahat olur senin için

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
941,314
Üyeler
148,054
Son üye
manaygun
Top Bottom