Neler Yeni

Benim Ekran Kartının FPS Neden Daha Düşük?

iTee

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
İhsan Tekerek
DDU ile Ekran Kartı driverini silip yüklemeyi denediniz mi, eğer bunu da denediyseniz bence bi format atmayı da denemelisiniz.

Berkyozclk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
341
İsim
Berkay özçelik
Instagram
berkay_ozcelik
Merhaba ayarları düşürmek bir çözüm değildir aksine sorunu görmezden gelmek gibi bir şey olur bu.

Karta daha önce Overclock yapıldı mı?
Başarısız bir Overclock olayı yaşandı mı?
Oyunlar korsan mı yoksa orjinal mi?
Windows sürümün nedir?
HDD Bad Sector taraması yaptın mı?

Kilit sorular bunlar bunları cevaplarsan daha iyi yardımcı olabilirim seninle aynı sorunu bende yaşamıştım çünkü.
windows kaynaklı olabilir bence de
benzer sorunlar bende de vardı ve benim w11 lisanslı yine de baya sorunları olmustu windows silip yükleyince her sey duzeldi

AhmetCan-

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Ahmet Can
Bu olay artık cidden sinirimi bozmaya başladı...
Control oynıyayım dedim, yine aynı sorun

videodaki herif neredeyse herşeyi fullüyor + rtx açıyor 60-70fps geziniyor, benim ayarlar aşağıdaki gibi;

miwpwl0.png

Ancak onun kadar fps alabiliyorum;

s6vb29h.png

Farkındaysanız rtx kapalı oynuyorum herif high'da oynuyor, bütün diskleri silip formatlayacağım artık geldiler o kadar neden bu değerler bu şekilde neden ??
Sistemde SSD Var mı varsa oyunu oraya atın HDD bad sector yapar mısınız

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
748
İsim
Carl Johnson
Instagram
carljohnson.jpg
Afturburner ayarlarından yanlışlıkla anlık fps yerine minimum fps göstermeyi açmış olabilir misin?

Nvidia kendi yazılımı üzerinden fps açıp denesene alt+z tuşlarına aynı anda basıp açılan Nvidia experience menüsünden ayarlara gir hud ayarları kısmından performans seçeneği var ordan fps seçeneğini seç

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alperen Yeniçerioğlu
merhaba gta 5 oynuyordum ve bir şey fark ettim fps düşük..
ardından, benimkiyle aynı sistemde birinin gta 5 oynanış videosunu izledim ve benden kat ve kat daha fazla performans alıyordu

referans videom bu, ve aşağıdaki görselde ise aynı ayarları yaptığımda benim ekran kartının performansı yer alıyor;

3iz0r6d.jpg

acaba sorun ne olabilir ?
böyle bir fps düşüklüğü durumunun aynısı arkadaşda olmuştu yanlış anlamazsan crack oyun indirdiğin zaman bazılarında mining virüsü oluyor sanada ondan bulaşmış olabilir directx adında bilgisayarı bi malwerbytes ile tara bence

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
çağatay kara
Ben
benzer sorunlar bende de vardı ve benim w11 lisanslı yine de baya sorunları olmustu windows silip yükleyince her sey duzeldi
GT1030'a OverClock yaptığımda öyle bir sorun yaşamıştım ayarları sıfırlamak falanda işe yaramamıştı tekrar ekran kartına BIOS yükleyerek çözmüştüm onun dışında evet W11 gerçekten rezalet bir işletim sistemi aynı şekilde W10 22H2 güncellemeside berbat tekrar 21H1 kurmuştum ben

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,157
İsim
Sinan Aba
merhaba gta 5 oynuyordum ve bir şey fark ettim fps düşük..
ardından, benimkiyle aynı sistemde birinin gta 5 oynanış videosunu izledim ve benden kat ve kat daha fazla performans alıyordu

referans videom bu, ve aşağıdaki görselde ise aynı ayarları yaptığımda benim ekran kartının performansı yer alıyor;

3iz0r6d.jpg

acaba sorun ne olabilir ?
Şimdi attığın video daki adam windows 10 kullanıyor sen 11 kullanıyorsan fps farkınız olabilir.

Ram'lerin kaç Mhz Ryzen işlemcilerde 2x8 ve Ram Mhz'si yüksek ise daha fazla fps verir

Adamın kullandığı driver ile senin kullandığın driver aynı değildir istsersen adamda ki 516.59 sürümünü indirip dene (ilk başta mevcut driver'ı ddu ile sil sonra 516.59 sürmünü kur)

Çöp pc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mevlüt yaşar
Bu olay artık cidden sinirimi bozmaya başladı...
Control oynıyayım dedim, yine aynı sorun

videodaki herif neredeyse herşeyi fullüyor + rtx açıyor 60-70fps geziniyor, benim ayarlar aşağıdaki gibi;

miwpwl0.png

Ancak onun kadar fps alabiliyorum;

s6vb29h.png

Farkındaysanız rtx kapalı oynuyorum herif high'da oynuyor, bütün diskleri silip formatlayacağım artık geldiler o kadar neden bu değerler bu şekilde neden ??

Talhase

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Talha Said
Benzer bir problem yaşamıştım, ramin markası nedir?

s0v1m

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
sovim ubdallahov
Merhaba ayarları düşürmek bir çözüm değildir aksine sorunu görmezden gelmek gibi bir şey olur bu.

Karta daha önce Overclock yapıldı mı?
Başarısız bir Overclock olayı yaşandı mı?
Oyunlar korsan mı yoksa orjinal mi?
Windows sürümün nedir?
HDD Bad Sector taraması yaptın mı?

Kilit sorular bunlar bunları cevaplarsan daha iyi yardımcı olabilirim seninle aynı sorunu bende yaşamıştım çünkü.
kendim asus yazılımı üzerinden zararlı sınırı geçmeden birşeyler denedim
evet oyuna girdiğimde oyun kapandı birden ardından eski haline döndü
gta 5 orijinal
windows 11
hdd kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü control'ü m2 ssd'ye kurdum bir fark yaratmadı
yardımlarını bekliyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

DDU ile Ekran Kartı driverini silip yüklemeyi denediniz mi, eğer bunu da denediyseniz bence bi format atmayı da denemelisiniz.
ddu neyin kısaltması bilmiyorum ve hayır, denemedim

o halde direkt windows 10'a mı geçmeliyim ?
zira bu sorunu yakın zamanda format attıktan sonra keşfettim, daha önceden de böyle miydi emin değilim fakat dediğiniz gibiyse sıkıntı olabileceğini düşündüm

Sistemde SSD Var mı varsa oyunu oraya atın HDD bad sector yapar mısınız
hdd kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü control'ü m2 ssd'ye kurdum bir fark yaratmadı

Afturburner ayarlarından yanlışlıkla anlık fps yerine minimum fps göstermeyi açmış olabilir misin?

Nvidia kendi yazılımı üzerinden fps açıp denesene alt+z tuşlarına aynı anda basıp açılan Nvidia experience menüsünden ayarlara gir hud ayarları kısmından performans seçeneği var ordan fps seçeneğini seç
yok hocam öyle bir hata yapamayacak kadar çok denedim
bu konuda daha önce atmış olduğum ve yine aşağıya bırakacağım ss'de yanlışlıkla nvidia'nın fps göstergesini de açmışım, fps değerlerinin aynı olduğunu görebilirsiniz;

s6vb29h.png

Ramlerin kaç Mhz?
cst6hog.jpg

resimde görüldüğü şekilde;

böyle bir fps düşüklüğü durumunun aynısı arkadaşda olmuştu yanlış anlamazsan crack oyun indirdiğin zaman bazılarında mining virüsü oluyor sanada ondan bulaşmış olabilir directx adında bilgisayarı bi malwerbytes ile tara bence
kaspersky antivirüs 7/24 çalışıyor ve lisanslı virüs faktörlü bir sorun olabileceğini düşünmemiştim fakat malwarebytes bir fark yaratacak ise onu da denerim

Ben

GT1030'a OverClock yaptığımda öyle bir sorun yaşamıştım ayarları sıfırlamak falanda işe yaramamıştı tekrar ekran kartına BIOS yükleyerek çözmüştüm onun dışında evet W11 gerçekten rezalet bir işletim sistemi aynı şekilde W10 22H2 güncellemeside berbat tekrar 21H1 kurmuştum ben
'ekran kartına bios yüklemek' terimini anlamadım bios anakartta olan temel bir yazılım değil midir ?
w10 da çözüm değil diyorsun demek he... :/

Benzer bir problem yaşamıştım, ramin markası nedir?
IRDM PRO DDR4 16GB KIT
3600MHz 18-22-22 DIMM SR DUAL CHANNEL

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
çağatay kara
kendim asus yazılımı üzerinden zararlı sınırı geçmeden birşeyler denedim
evet oyuna girdiğimde oyun kapandı birden ardından eski haline döndü
gta 5 orijinal
windows 11
yardımlarını bekliyorum

ddu neyin kısaltması bilmiyorum ve hayır, denemedim

o halde direkt windows 10'a mı geçmeliyim ?
zira bu sorunu yakın zamanda format attıktan sonra keşfettim, daha önceden de böyle miydi emin değilim fakat dediğiniz gibiyse sıkıntı olabileceğini düşündüm

yok hocam öyle bir hata yapamayacak kadar çok denedim
bu konuda daha önce atmış olduğum ve yine aşağıya bırakacağım ss'de yanlışlıkla nvidia'nın fps göstergesini de açmışım, fps değerlerinin aynı olduğunu görebilirsiniz;

s6vb29h.png

cst6hog.jpg

kaspersky antivirüs 7/24 çalışıyor ve lisanslı virüs faktörlü bir sorun olabileceğini düşünmemiştim fakat malwarebytes bir fark yaratacak ise onu da denerim

'ekran kartına bios yüklemek' terimini anlamadım bios anakartta olan temel bir yazılım değil midir ?
w10 da çözüm değil diyorsun demek he... :/

IRDM PRO DDR4 16GB KIT
3600MHz 18-22-22 DIMM SR DUAL CHANNEL
Kusura bakma bildirim açık değil yeni gördüm BIOS konusunda ise hayır sadece Anakart değil ekran kartlarıda bir biosa sahip basarisiz oc sonrası bazı sorunlar olabiliyor biosta ve bios yükleme işlemini kendin yapmanı tavsiye etmem zira biraz zor ve karışık bi işlem ekran kartın bir daha çalışamayacak duruma gelebilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alperen Yeniçerioğlu
cst6hog.jpg

ramlerin mhzsini 3600 a çıkart biosdan

bence tek bir programa bağlı kalma çünkü kaspersky nin bulamadığını malwerbytes onunda bazen bulamadığını başka bir program bulabiliyor mesela dediğim gibi arkadaşın bilgisayarında avast kurduk kaldırmak için bi ton virüs buldu daha sonra avastı kaldırıp mw kurduk oda yine bi ton virüs buldu avastın bulmadığı demem o ki başka programlarada bilgisayarını bi tarat

Top Bottom