Neler Yeni

Benq Zowie XL2411K karıncalanma sorunu

Monitörü yeni aldım sinerjiden indirimden, içinden çıkan Hdmı uymadı, Mediamarkt'tan Philips marka normal Hdmı ile bağlantı yaptım.
Bazı sitelerde, videolarda, oyunlarda ve çeşitli yerlerde fotoğraflarda ki gibi karıncalanma oluyor.
Sanırım farklı tonlarda bi renkten dolayı ama neden böyle bir sorun oluyor onu anlamış değilim.
Ekran kartı Asus R7 240

WhatsApp Image 2021-12-12 at 10.01.38 (4).jpeg
WhatsApp Image 2021-12-12 at 10.01.38 (3).jpeg
WhatsApp Image 2021-12-12 at 10.01.38 (2).jpeg
WhatsApp Image 2021-12-12 at 10.01.38 (1).jpeg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesela şuan konuya koyduğum fotoğraf üzerinde bile karıncalanma başladı ama sitenin başka yerinde yok böyle bir şey,
örnek vermek gerekirse lol istemcisini nereye taşırsam orada karıncalanma oluyor ama oyun oynarken bir sıkıntı yok henüz

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Bahadır
Monitörü yeni aldım sinerjiden indirimden, içinden çıkan Hdmı uymadı, Mediamarkt'tan Philips marka normal Hdmı ile bağlantı yaptım.
Bazı sitelerde, videolarda, oyunlarda ve çeşitli yerlerde fotoğraflarda ki gibi karıncalanma oluyor.
Sanırım farklı tonlarda bi renkten dolayı ama neden böyle bir sorun oluyor onu anlamış değilim.
Ekran kartı Asus R7 240

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Mesela şuan konuya koyduğum fotoğraf üzerinde bile karıncalanma başladı ama sitenin başka yerinde yok böyle bir şey,
örnek vermek gerekirse lol istemcisini nereye taşırsam orada karıncalanma oluyor ama oyun oynarken bir sıkıntı yok henüz
İstemciyi taşıdığın yerde oluyorsa bu sorun monitörün kronik bir sorunu değildir monitör ayarları ile oyna belki istemci uyum gösteremiyordur monitöre.

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Ekran kartı Asus R7 240

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Lolün istemcisinde sıkıntı var zaten o karıncalanmanın bir değişiği oyun yükleme ekranında alt+tab yapınca bende de oluyor. Ama lol istemcisi dışında mesela chromedayken falan da oluyorsa bence sıkıntı var

Ilar

80+ Bronze
Monitörün markasını internete yazıp doğru renk tonlamasını kendi sitesinden indirip tekrar deneyebilir misin?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İstemciyi taşıdığın yerde oluyorsa bu sorun monitörün kronik bir sorunu değildir monitör ayarları ile oyna belki istemci uyum gösteremiyordur monitöre.
çözdüm sorunu 120 HZ'den 60HZ'e düşürdüm, karıncalanma kalktı ama HZ yükseltemiceksem ne anlamı kaldı
Lolün istemcisinde sıkıntı var zaten o karıncalanmanın bir değişiği oyun yükleme ekranında alt+tab yapınca bende de oluyor. Ama lol istemcisi dışında mesela chromedayken falan da oluyorsa bence sıkıntı var
dizi izlerkende belirli yerlerde oluyordu HZ ile alakalı veya ekran kartı ile

• Konu Sahibi Konu Sahibi
O kartla 60 FPS'in üstüne çıkması çok nadir zaten.
bence bu daha mantıklı bir cevap, bende sanmıyordum açıcağını indirimden yararlanmak istedim 60HZ'de kullanayım ben

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,085
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
bence bu daha mantıklı bir cevap, bende sanmıyordum açıcağını indirimden yararlanmak istedim 60HZ'de kullanayım ben
Monitörün renk ayarlarıyla ilgilidir muhtemelen ama zaten o kart 60+ fps çok nadir verir şu anlık60 hz kullan

ync_

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
954
İsim
Oğuzhan
Ayn daha iyi olur, Farklı bir bilgisayarda DP ile ve daha iyi bir kartla deneme şansın var ise dene yok ise monitörde sıkıntı olabilir. Bir şekilde denemen lazım ya da sorun olmadığından emin olman lazım.

Top Bottom