Neler Yeni

Bilgisayar açıkken ekran gidiyor ama bilgisayar çalışmaya devam ediyor

Krasssen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Emirhan
Bilgisayarı açtıktan bir kaç dakika sonra oyuna giriyorum ekranım gidiyor ama bilgisayar çalışmaya devam ediyor daha öncede olmuştu ama nasıl düzeldi hatırlamıyorum pc resetleyincede ekran kartı driverim gidiyor bazen gitmiyor ama genelde gidiyor yenide kuruyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Napmam gerekli

Son düzenleme:

ibrahimcancl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
679
İsim
ibrahim can
ekranın nasıl oluyo ne yazıyo

ErdemEfe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
ErdemEfeZengin
Bilgisayarı açtıktan bir kaç dakika sonra oyuna giriyorum ekranım gidiyor ama bilgisayar çalışmaya devam ediyor daha öncede olmuştu ama nasıl düzeldi hatırlamıyorum pc resetleyincede ekran kartı driverim gidiyor bazen gitmiyor ama genelde gidiyor yenide kuruyorum

Napmam gerekli
ekran kartın ne amd ise wattman alıyor olabilirsin

Krasssen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Emirhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

ErdemEfe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
ErdemEfeZengin
Amd rx 6500 xt

Tv ekranını kullanıyorum sinyal yok yazıyor

Wattman olduğunu nasıl anlarım
amd uygulamasında bildrimlere gel orda yazıyordur

Napmam gerekli

Ekran gittikten sonra çalışmaya devam etme sürecinde .. Ekran kartı kendini kapıyor aslında .

Bu sorunun sürekli yaşandığı şekli :

Ekran kartının fütürsuz şekilde hız aşırtma yapması sonucu voltaj yükseltme de ani dalgalanma oluyor ve bu süreçte ekran kartı kendini kapıyor .

O ekran kartına termal ped konulduğunda ve uygun termal macun sürüldüğünde normale dönüyor .

Bu süreçte de .. tüm yapmanız gerekenler .

PSU ' dan gelen beslemeler eğer modüler se PCI E portundan gelmeli ekran kartına giden 2 adet güç besleme kablosu doğrudan modüler PSU ise PCI - E PSU portundan gelsin .

Termal pad termal macun uygulaması yapılsın .

Anakart BIOS ayarları düzeltilsin . Default çekilsin demiyorum .. Bazı anakartların özel ayarları var özellikle bu tip anakartları kullanırken onlar yapılsın .

Sorun ortadan kalkmaktadır .

Krasssen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Emirhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran gittikten sonra çalışmaya devam etme sürecinde .. Ekran kartı kendini kapıyor aslında .

Bu sorunun sürekli yaşandığı şekli :

Ekran kartının fütürsuz şekilde hız aşırtma yapması sonucu voltaj yükseltme de ani dalgalanma oluyor ve bu süreçte ekran kartı kendini kapıyor .

O ekran kartına termal ped konulduğunda ve uygun termal macun sürüldüğünde normale dönüyor .

Bu süreçte de .. tüm yapmanız gerekenler .

PSU ' dan gelen beslemeler eğer modüler se PCI E portundan gelmeli ekran kartına giden 2 adet güç besleme kablosu doğrudan modüler PSU ise PCI - E PSU portundan gelsin .

Termal pad termal macun uygulaması yapılsın .

Anakart BIOS ayarları düzeltilsin . Default çekilsin demiyorum .. Bazı anakartların özel ayarları var özellikle bu tip anakartları kullanırken onlar yapılsın .

Sorun ortadan kalkmaktadır .
Anakartdan biraz şüpheliyim aslında ama bios ayarlarını nasıl yapacağımı bilmiyorum bir arkadaş biosu eski sürüme al dedi msi sitesindeki en eski sürüme çektim

Anakartdan biraz şüpheliyim aslında ama bios ayarlarını nasıl yapacağımı bilmiyorum bir arkadaş biosu eski sürüme al dedi msi sitesindeki en eski sürüme çektim

Bir süre oyun oynarken . tam yükte fanlarda bayağı çalışırken .. ekran kartı görüntüyü kesiyorsa .. dediklerimden dolayı oluyor .

artık kartın belki de termal ped ve termal macun uygulama zamanı gelmiştir .

Krasssen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Emirhan
Bir süre oyun oynarken . tam yükte fanlarda bayağı çalışırken .. ekran kartı görüntüyü kesiyorsa .. dediklerimden dolayı oluyor .

artık kartın belki de termal ped ve termal macun uygulama zamanı gelmiştir .
ekran kartı yeni aldım 2 aydır elimde pek açmak istemiyorum garanti gidiyor diye biliyorum

Krasssen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Emirhan

Ekler

• 1662058050606441960940761297771.jpg
    1662058050606441960940761297771.jpg
    3.9 MB · Hit: 45
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç