Neler Yeni

Çözüldü✓ Bilgisayar açılır açılmaz CPU ısınıyor ve kapanıyor.

Tuhanbatu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Tuhan Batu Akyo
Bütçe
5
Bilgisayar açılır açılmaz CPU ısınıyor ve kapanıyor. Soğutmada problem olduğunu düşündüm yeni soğutucu aldım ve taktım. Bilgisayar çalışmaya başladığında "CPU fan error" veriyor. BIOS'da bile açılır açılmaz ısınma devam ediyor ve kapanıyor. Parçaların hepsini 0 aldım ikinci el değil soğutucuda sıfır macunları falan hepsi tamam. Resimlerle paylaşacağım bilen birisi varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Ekler

• IMG_1040.jpg
    IMG_1040.jpg
    2.4 MB · Hit: 65
  • IMG_1202.jpg
    IMG_1202.jpg
    935.2 KB · Hit: 53
  • IMG_1203.jpg
    IMG_1203.jpg
    1 MB · Hit: 67
  • IMG_1204.jpg
    IMG_1204.jpg
    2 MB · Hit: 77
  • IMG_1211.jpg
    IMG_1211.jpg
    1.8 MB · Hit: 63

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Fatih Ayhan
İşlemci soğutucusu çalışıyor mu? Fan ve pompa'nın çalıştığından emin olun. Sıfır aldıysanız ve bozuk gelmediyse belki de anakartın cpu fan soketinde bir sorun var.

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Bios da CPU Fan Low Limit var mı? Varsa oradaki değeri azaltıp deneyin. Mesela 500 ise 200

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Bilgisayar açılır açılmaz CPU ısınıyor ve kapanıyor. Soğutmada problem olduğunu düşündüm yeni soğutucu aldım ve taktım. Bilgisayar çalışmaya başladığında "CPU fan error" veriyor. BIOS'da bile açılır açılmaz ısınma devam ediyor ve kapanıyor. Parçaların hepsini 0 aldım ikinci el değil soğutucuda sıfır macunları falan hepsi tamam. Resimlerle paylaşacağım bilen birisi varsa yardımlarınızı bekliyorum.
Cpu Fan soketinde galiba sorun var anakartı servise gönderin kesin sonucu öyle alırsınız (garantisi varsa masraf çıkmazda garanti bittiyse eğer ne kadar çıkacağını net bir şekilde söyleyemem)

Tuhanbatu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Tuhan Batu Akyo
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemci soğutucusu çalışıyor mu? Fan ve pompa'nın çalıştığından emin olun. Sıfır aldıysanız ve bozuk gelmediyse belki de anakartın cpu fan soketinde bir sorun var.
Sıvı sogutucum bozuldu ve yenisini aldım taktım fakat Fan Error veriyor . Biosa giriyorum bir kac dakika sonra biosta bile ısınıp kapanıyor.

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Fatih Ayhan
Sıvı sogutucum bozuldu ve yenisini aldım taktım fakat Fan Error veriyor . Biosa giriyorum bir kac dakika sonra biosta bile ısınıp kapanıyor.
Dediğim gibi fan soketinde sorun olabilir.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Aklıma geldi bi bios pilini söküp deneyin olmazsa Arkadaki bios flashback tuşuna basın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediğim gibi fan soketinde sorun olabilir.
son yazdıklarımı denesin ondan sonra teyit ederiz

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Tyler
Allah kimseye yaşatmasın.

Tuhanbatu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Tuhan Batu Akyo
Son düzenleme:

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Sıkıntılımı anlıyamadım. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki sokete sorun olsa fanı çalıştırırmı çalıştırmazmı . Bide anakartta Sıvı sogutucunun radyatördeki kablosunu nereye takmalıyım teyit etmek için soruyorum?
yok ilk başta intel gibi bir şey yazmıştı ondan öyle yazmıştımda değiştirmiş

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,058
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Soğutucudan kaç tane kablo çıktı?
CPU_FAN yerine PUMP_FAN'a bağlamış olma ihtimaliniz nedir?
Eğer ki pompa güç kablosu 3 pin ise CPU FAN girişinin DC olarak ayarlanması lazım.

Top Bottom