Neler Yeni

Çözüldü✓ Bilgisayar açılışta klavyeyi tanımıyor

Monaarch

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Ömer
Yeni bi bilgisayar aldım arkadaşlar sistemi kurdum güncellemeleri yaptım fakat klavye bilgisayar açılışında çalışmıyor her defasında söküp takmam gerekiyor mouse da sorun yok. Usb portunu değiştirdim başka yere taktım güncellemeleri yaptım bios u güncelledim nette gördüğüm bazı şeyleri denedim ama bi türlü düzelmedi. Klavye bozuk olamaz eski pc de bi sıkıntı yoktu. Birde yeniden başlattığımda sorun yok klavyeyi görüyor sadece sıfırdan başlattığımda görmüyor nasıl çözebiliriz acaba

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
Yeni bi bilgisayar aldım arkadaşlar sistemi kurdum güncellemeleri yaptım fakat klavye bilgisayar açılışında çalışmıyor her defasında söküp takmam gerekiyor mouse da sorun yok. Usb portunu değiştirdim başka yere taktım güncellemeleri yaptım bios u güncelledim nette gördüğüm bazı şeyleri denedim ama bi türlü düzelmedi. Klavye bozuk olamaz eski pc de bi sıkıntı yoktu. Birde yeniden başlattığımda sorun yok klavyeyi görüyor sadece sıfırdan başlattığımda görmüyor nasıl çözebiliriz acaba
Anakartin biosunda sıkıntı olabilir baska klavye dene ilk önce
Ben yasasam ayni sorunu kabloya bir anahtar baglardim acilirken ac kapa yapıp kullanırdım 🤔

Monaarch

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Ömer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartin biosunda sıkıntı olabilir baska klavye dene ilk önce
Ben yasasam ayni sorunu kabloya bir anahtar baglardim acilirken ac kapa yapıp kullanırdım 🤔
kabloya anahtar bağlamakdan daha basit çözümü vardır diye düşünüyorum :) anakartın biosda nasıl bi sıkıntı olabilir acaba güncellemede yaptım

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
kabloya anahtar bağlamakdan daha basit çözümü vardır diye düşünüyorum :) anakartın biosda nasıl bi sıkıntı olabilir acaba güncellemede yaptım
Biostaki hatayi kesin olarak bilemeyiz tabi farkli bi klavye dene aynisi oluyorsa servisle iletisime gec

Monaarch

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Ömer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Nihayet çözümü buldum sonradan bakanlar olur diye yazayım dedim.

Netteki bir çok şeyi denedim ama sorun düzelmemişti en son bios da fast boot açıktı onu msi fast boot a çevirdim sorun düzeldi. Büyük ihtimal fast boot yaparken bi aksilik oluyordu başına gelenler fast boot açıksa kapatıp deneyebilirler yada bendeki gibi başka fast boot seçeneğini seçebilirler

Top Bottom