Neler Yeni

bilgisayar açılmama sorunu

anlbass7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
anıl ismail gingir
iyi geceler , garip bir pc sorunum var . bilgisayar mekaniğinden iyi anlayanlar yardımcı olabilirse sevinirim . asus b550m-a wifi 2 anakartım , rtx 3060 ekran kartım , 3600mhz dual ram , ryzen 7 2700x işlemcim var. dün gece 2. bluetooth mausum çalışmıyordu . 2. ekran olarak led tv kullandığım için 2. mausa kanepede uzanırken ihtiyacım oluyordu neyse sök tak falan yaptım çalışmadı . bende bilgisayarı resetleyeyim düzelir dedim bilgisayarı kapattım geri açılmadı. ekrana görüntü gelmedi . bende ekran kartından hdmiyı çıkardım anakarta bağladım yine görüntü yok . manuel olarak bios resetledim görüntü geldi ve f1 to run setup uyarısından sonra biosa girdim . defult yaptıktan sonra f10 dedim ama yine aynı şekilde kapandıktan sonra açılmadı. bende tekrardan bios resetleyip aynı işlemlerden sonra bios ekranına geldim . yine aynı şekilde f5 ile defult yaptıktan sonra bu sefer ez mod ekranındayken f8 bot menüsünden hardiskime tıklayarak bilgisayarı açtım . ama ne zaman bilgisayarı yeniden başlatsam ekrana görüntü gelmiyor . bende aynı şekilde biosu manuel resetleyip f8den hardiskimi seçmediğim sürece bilgisayarı açamıyorum .

anlbass7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
anıl ismail gingir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bilgisayarı kullanmak istediğim zaman bildiğin düz kontak yapıyorum . biosta hiç bir ayarı kaydedemiyorum . uefi modu falan değiştiremediğim bazı oyunlarım çalışmıyor...

anlbass7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
anıl ismail gingir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
up++++

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri