Neler Yeni

Çözüldü✓ Bilgisayar aniden kilitlenip kalıyor mavi ekran veriyor (minidump)

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,803
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarımı aldığımdan beri neredeyse 2 senedir bu şekilde bir sorunum var.
Genellikle oyun oynarken bilgisayar bir anda kilitlenip kalıyor. Bazen mavi ekran veriyor ancak genelde vermiyor.
Normal kullanırken bir anda klavye, mouse, ekran her şey kilitleniyor cazur cuzur bir ses çıkıyor ve öylece kalıyor.
Sorunun hangi parçadan olduğunu bir türlü tespit edemedim. En son verdiği mavi ekran minidumpını paylaşıyorum.
Bu sorunu çözen arkadaşın avukat olduğumda tüm duruşmaları benden, yeter ki çözün şunu. :D

Ekran Kartı: MSI GTX 1660 Super Ventus XS
İşlemci: İntel i5-9400f
Anakart: Msi B365M Pro-vh
Ram: Kingston 1x16GB 2666MHZ Cl16
SSD: Toshiba OCZ RC500 500GB M2
HDD: WD Blue 1TB HDD
Güç Kaynağı: Corsair VS550W 80+

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,834
İsim
Can BOZKURT

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,803
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
CrystalDıskMarkInfo ile HDD ve SSD Sağlığına bak ss at. Sys Onarımı yap. Sorun muhtemelen Ekran kartı driveri kaynaklı. Güvenli modda bilgisayarın driverini ddu ile sil ve tekrar güvenli modda yükle. Ama sildikden sonra ddu da yeniden başla seçeneğini seç senin sorununa bu konuda değindim. https://forum.donanimarsivi.com/konu/minidumplar-da-goerdueguemuez-nvlddmkm-sys-nedir.440954/
HDD'de yalnızca fotoğraf var. SSD ise sağlam durumda testlerini detaylı olarak yapmıştım.
DDU ile sürücü silip yükleme işlemini onlarca kez yaptım ancak sorun çözülmedi.
SYS onarımı daha öne yapmıştım işe yaramadı ancak tekrar yapacağım.
Daha farklı bir çözümünüz var mı, bu tarz çözüm yöntemlerinden zaten haberdarım ve birçoğunu uygulamama rağmen sorun çözülmedi.
Yardımınız için teşekkürler.

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,834
İsim
Can BOZKURT
HDD'de yalnızca fotoğraf var. SSD ise sağlam durumda testlerini detaylı olarak yapmıştım.
DDU ile sürücü silip yükleme işlemini onlarca kez yaptım ancak sorun çözülmedi.
SYS onarımı daha öne yapmıştım işe yaramadı ancak tekrar yapacağım.
Daha farklı bir çözümünüz var mı, bu tarz çözüm yöntemlerinden zaten haberdarım ve birçoğunu uygulamama rağmen sorun çözülmedi.
Yardımınız için teşekkürler.
Minidump a göre sorun ekran kartında. Driver ile olması gerek. Yanlış şekilde silip kurmuş olabilirsin tekrar dene.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,803
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Minidump a göre sorun ekran kartında. Driver ile olması gerek. Yanlış şekilde silip kurmuş olabilirsin tekrar dene.
Denedim olmadı. Donanımsal bir sorun vardır belki, garantiye göndereceğim garantisi bitmeden.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,803
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Sistemimdeki tüm parçaları (Ekran kartı, işlemci, SSD, ram, anakart, PSU) tek tek garantiye yolladık. Yollarken de tüm parçalar için sorunun o parçadan kaynaklandığını not düşerek detaylı test ve inceleme talebinde bulunduk. Tüm parçaların garanti işlemi sonlanıp sistemi yeniden topladığımda konuya ekleme yapacağım.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,803
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Garanti işlemi sonuçlandı. İşlemci ve RAM yenisi ile değişmiş. Anakartın BİOS'u değişmiş. SSD, PSU ve Ekran Kartında bir sorun görülmemiş. Ekran kartı bakımları yapılıp termal macunu değiştirilerek yollanmış. Sistemi henüz toplamadım, muhtemelen sorun çözülmüştür. Bu tarz bir sorun yaşayan arkadaşlara işlemciden, anakartın bağlantılarından ve RAM'den şüphe etmelerini önerebilirim.

Top Bottom