Neler Yeni

Bilgisayar calisiyor ekrana goruntu gelmiyor

yasigu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yasin Gül
arkadaslar 3 gun once bir pc almistim sorun yok calisiyodu ama islemci 80-90 derecelerde calisiyodu ben de bugun sivi sogutucu duzgun takilmis mi diye kontrol etmek icin actim her seyi montajladim pc calisiyo ama ekrana goruntu gelmiyor lutfen yardim edin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,508
İsim
Emre Zengin
arkadaslar 3 gun once bir pc almistim sorun yok calisiyodu ama islemci 80-90 derecelerde calisiyodu ben de bugun sivi sogutucu duzgun takilmis mi diye kontrol etmek icin actim her seyi montajladim pc calisiyo ama ekrana goruntu gelmiyor lutfen yardim edin
Anakartın nedir?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,508
İsim
Emre Zengin
gigabyte b760m aorus elites ax ddr5 modeli
RAM'leri A2 ve B2 (2. slot ve 4. slot) olarak taktın dimi? Eğer öyle takılı ve sorun yaşıyorsan:
- Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı kalmasın. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını çıkar. Çıkardıktan sonra CLR_CMOS yazan butona 5-10 saniye bas bakalım. Ondan sonra RAM'leri (A2 ve B2 olacak şekilde) ve ekran kartını geri takıp sistemi çalıştır.
Ekran Görüntüsü (401).png

yasigu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Yasin Gül
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
RAM'leri A2 ve B2 (2. slot ve 4. slot) olarak taktın dimi? Eğer öyle takılı ve sorun yaşıyorsan:
- Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı kalmasın. Ondan sonra RAM'leri ve ekran kartını çıkar. Çıkardıktan sonra CLR_CMOS yazan butona 5-10 saniye bas bakalım. Ondan sonra RAM'leri (A2 ve B2 olacak şekilde) ve ekran kartını geri takıp sistemi çalıştır. Alıntıyı görüntüle
dostum halletim bilgisayar su an aciliyor ama baska bir sorunum var islemci bostayken 75-80 derece civarlarinda calisiyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,508
İsim
Emre Zengin
dostum halletim bilgisayar su an aciliyor ama baska bir sorunum var islemci bostayken 75-80 derece civarlarinda calisiyor
Sıvı soğutucu takılı iken bu değerlerde olması sıvı soğutucunun tam oturmadığına işaret olabilir.

Top Bottom